Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rothaus, Rothaus Pils Tannen Zäpfle

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Regent
    Senior
    • 10-2002
    • 512

    Rothaus, Rothaus Pils Tannen Zäpfle

    Po nalaniu piana ładnie się buduje i utrzymuje się. Kolor jasno-żółty. Zapach intensywny mocno chmielowy. Smak zdecydowanie chmielowy, goryczkowy. Piwo doskonale; pewna 5; zaw. alk. 5,1%
    Attached Files
    Mniej alkoholu w piwach !!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    #2
    Ja będę opisywał piwo opisywane przez Regenta.
    Kolor słomkowy i to bardzo - ja nie przepadam za takim ale w sumie dla lekkiego pilsa chyba właściwy. Piana tworzy się obficie ale też dość szybko zanika pozostawiając jednak na szklance okręgi. Smak po prostu rewelacja, bardzo orzeźwiający a prastarą klasyczną goryczką chmielową. Oj dawno nie piłem tak znamienitego pilsa z prawdziwą już prawie zapomnianą goryczką. I gdyby nie cena 7 PLN za 0,33 byłoby to moje ulubione i często pite szczególnie w lato- piwo.
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #3
      Pare lat temu mialem przyjemnosc wypic wieksza ilosc tego zacnego pilsa i pszeniczki z tego browaru w jednej zapadlej wiosce w Schwarzwaldzie. Bardzo mile wspomnienia. W tym roku dorwalem tez marcowe .
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • rkr205
        Member
        • 11-2003
        • 32

        #4
        Gdzie można zakupic w Warszawie to piwko? Lata temu, jak byłem na robotach w Reichu, dla tego piwa porzucałem nawet weizena, w którym sie wtedy zakochałem.

        Comment

        • kujawiak
          Junior
          • 08-2006
          • 12

          #5
          Sprawdz czy nie znajdziesz go w Piotrze i Pawle w swoich okolicach.W Bydzi czesto bywa

          Comment

          • Horse63
            Gość
            • 06-2006
            • 88

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kujawiak
            Sprawdz czy nie znajdziesz go w Piotrze i Pawle w swoich okolicach.W Bydzi czesto bywa
            To sie nazywa "błyskawiczna" odpowiedź. Po kilkunastu miesiacach

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #7
              Fotka:
              Attached Files
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • franekf
                Senior
                • 06-2004
                • 944

                #8
                Super pilsik. Podchodziłem do niego z lekką rezerwą, szczególnie po przelaniu, gdy okazało się, że poza całkiem solidną pianką piwo jest bardzo jasne (określenie "słomkowy" pasuje jak ulał). Jednak po pierwszym łyku wątpliwości minęły - z początku lekko słodowe, a na końcu wspaniała, bardzo długo pozostająca goryczka. Piana też utrzymuje się długo, pozostawiając do końca kożuszek. Pomimo nie najniższej ceny (5.80 ) piwo na pewno warte powtórki. Zdecydowanie jeden z najlepszych pilsów jakie piłem.
                Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                Piwny Janusz bez Teku

                Comment

                • peixe
                  Senior
                  • 03-2008
                  • 115

                  #9
                  Butelka: typu longneck, jak na pilsa przystalo, etykieta jest zas dla mnie mistrzostwem. Nie wiem jak tannen zäpfle wygladalo w latach 80 ubieglego wieku, ale wyglada na to, ze panowie ze Staatsbrauerei Rothaus AG w temacie design zatrzymali sie w tym okresie. I jest to dobry trynd.
                  Piana: dosc szybko zanika, tworzac pierscien na obrzezach
                  Kolor: sloma, panie im z butow wychodzi
                  Nasycenie CO2: w normie
                  Zapach: zdecydowanie chmielowy
                  Smak: dominujacy chmiel, plus zdecydowana goryczka, nie pozwalaja przejsc obiojetnie obok tego pilsa i ja rowniaz sklaniam sie pora letnia do czestszej jego konsumpcji
                  Last edited by peixe; 15-05-2008, 16:06.

                  Comment

                  • kentaki
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 452

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika peixe Wyświetlenie odpowiedzi
                    Butelka: typu longneck, jak na pilsa przystalo, etykieta jest zas dla mnie mistrzostwem. Nie wiem jak tannen zäpfle wygladalo w latach 80 ubieglego wieku, ale wyglada na to, ze panowie ze Staatsbrauerei Rothaus AG w temacie design zatrzymali sie w tym okresie. I jest to dobry trynd.
                    To też jedno z moich ulubionych pilsów. Klasyczne wspomnienie dawnych czasów, nie tylko etykieta ale i zdecydowanie pozytywny chmielowy smak i aromat, buteleczka znana z lat 80tych XXw., po prostu świetne piwo. Za Odrą do dostania za 0,70 euro.

                    Comment

                    • aMarcin
                      Senior
                      • 08-2005
                      • 152

                      #11
                      Kolor: jasny słomkowy, ale nie za jasny
                      Piana: na początku spora, ale dziurawa i szybko opadła praktycznie do zera
                      Nasycenie:
                      Zapach: niezbyt intensywny, chmielowy
                      Smak: na początku przez chwile wyczuwalny słód, a potem już tylko pyszna długo pozostająca na języku goryczka i chmielowość

                      Gdyby nie cena (ok. 7 zł w szczecińskim Bomi) piwo to weszłoby na stałe do mojego "menu", a już szczególnie latem.

                      Comment

                      • porek388
                        Senior
                        • 11-2008
                        • 213

                        #12
                        Kolor - jasnosłomkowy
                        Piana - drobnopęcherzykowa, zwarta, pozostaje do końca picia.
                        Wysycenie: wysokie.
                        Zapach: mocny chmiel.
                        Smak: wytrawny, gorzki, mocno chmielowy, w tle lekko wyczuwalny smak słodu. Dość sycące piwo.
                        Opakowanie: ładna butelka 0,33l, etykieta też niczego sobie, kapsel dedykowany pod złotkiem.

                        Pierwsza liga pilsów - ocena 5,5 (1-6)

                        Cena 0,75 EUR z getrenku w Goerlitz. Jeśli przy kupnie całej skrzynki będzie znacząco tańsze to następnym razem biorę całą skrzynkę.

                        Comment

                        • gaid
                          Junior
                          • 07-2010
                          • 2

                          #13
                          to znakomite piwo.
                          Nie wiecie, gdzie mozna je kupic w Polsce? Kiedy bylo w Piotrze i Pawle, ale od kilku lat juz go nie ma.

                          Comment

                          • aMarcin
                            Senior
                            • 08-2005
                            • 152

                            #14
                            Kiedyś było też w Bomi.

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9731

                              #15
                              Doczytałem się, że pełna dumna nazwa browaru to Badische Staatsbrauerei Rothaus AG, czyli firma państwowa. 100% akcji należy (pośrednio) do landu Badenii-Wirtembergii, co skutkuje tym, że szefem rady nadzorczej jest tamtejszy minister finansów .
                              Piwo ma lubiany przez Niemców kolor urologiczny. Piana dość drobna i dość trwała, opada, zostawiając efektowną pajęczynkę.
                              Pachnie mocno chmielowo. Podobnie w smaku, zdecydowanie dominuje goryczka. Spore nagazowanie.
                              Smukła butelka 0,33, ukryty pod złotkiem kapsel z logo browaru. Charakterystyczna kolorowa etykieta z panią nazywaną "Biergit Kraft", choć ja nie kupuję tej estetyki.
                              Piwo całkiem smaczne, spotkałem się z tym, że na północy kraju na "E" uznawane jest przez lokalnych smakoszy za "górną półkę".

                              Co do dostępności, trafiałem na nie w zasadzie prawie wszędzie za Odrą (mam na myśli getrenki), w zupełnie innej cenie, niż onegdaj w Bomi.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎