Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Forst, Forst Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Forst, Forst Premium

    drugi z przesyłki

    prywatny browar Forst z włoskiego Merano (Meran), jakies 30 km na półmoc od Bolzano, tuż pod granicą austriacką.

    but bezzwrotna, 0,66l. zawartość alkoholu 4,8%

    przy otwieraniu uderzył mnie silny zapach zwiastujący silną goryczkę, ale niestety nie był zbyt przyjemny do niego dodatek, który przez moment przywiódł mi na myśl jakieś stare lekko podgniłe warzywa {data ważności: 12.07.02} co nastawiło mnie negatywnie do dalszych kroków.
    piana: piękna gęsta, trzyma się świetnie,
    bąbelki: piwo silnie gazowane, bąbelki drobne.
    w smaku: lekkie, wodniste, goryczka nie jest tala silna jak się spodziewałem, do smaku można się przyzwyczaić, ale nie jest rewelacyjny. druga nuta zapachowa determinuje również odczucia na podnibieniu.

    moja ocena: 3,4 (no, świetna piana to za mało)
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • piwowar2
    Senior
    • 11-2001
    • 588

    #2
    Po prostu zwykle, wloskie piwo - nie zmienie zdania co do wloskich piw, chyba, ze sie kiedys przekonam

    Comment

    • Dreamer
      Senior
      • 05-2003
      • 1576

      #3
      zaw. alk. 4,8%, but. 0,66 l
      przywiezione z Włoch

      Forst to najmniej włoski browar położony w najmniej włoskim regionie Włoch - południowym Tyrolu, który do czasów II wojny był w rękach Austrii, po wojnie był przymusowo italianizowany a i tak zachował większość ze swej germańskiej przeszłości - m.in. takie przybytki, jak właśnie browar Forst. O germańskich korzeniach browaru możemy się przekonać patrząc na jego ofertę - z podwójnym koźlakiem Sixtusem na czele, ale też sezonowymi piwami na Wielkanoc i Boże Narodzenie. Tymczasem na stole mamy lagera Premium, główny produkt Forsta:
      Kolor - ciemnej słomki;
      piana - niezbyt obfita, koronkowa i dziurawa, choć na piwie lanym z wysoka dość długo się utrzymała tworząc nieregularne góry i doliny;
      nasycenie - początkowo szczypiące, jakoś tak szybko słabnie;
      zapach - chmielowy, ładny;
      smak - nie będę dla tego piwa tak krytyczny jak przedmówcy; owszem, mamy tu właściwie standardową kompozycję słodowo-chmielową, ale jest w niej sporo dobrego chmielu aromatycznego, który nadaje piwu lekkości i świeżości i wyróżnia to piwo na tle innych włoskich browarów; nie jest aż tak wodniste, choć końcówka po szybkim wygazowaniu piwa zdaje się nieco spłaszczona, ale ma inny drobny defekt: przez cały czas wyczuwałem jakąś kartonowo-metaliczną naleciałość smakową (plus trochę maślanego diacetylu); niemniej uważam, że piwo jest nie najgorsze, a przy bezsmakowych wodnistych innych włoskich wynalazkach - całkiem całkiem.
      PS. Moje odczucia mogą być subiektywne, jako że beczkową wersją tego piwa (od razu dodam: smakującą wybornie) miałem okazję gasić pragnienie po całych dniach wspinaczki w Dolomitach W takich chwilach wszystko smakuje inaczej
      Attached Files
      Blog: Piwna Brytania

      Comment

      • kishar
        Senior
        • 10-2003
        • 1691

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dreamer
        zaw. alk. 4,8%, but. 0,66 l
        przywiezione z Włoch

        Forst to najmniej włoski browar położony w najmniej włoskim regionie Włoch - południowym Tyrolu, który do czasów II wojny był w rękach Austrii, po wojnie był przymusowo italianizowany a i tak zachował większość ze swej germańskiej przeszłości -
        Południowy Tyrol czyli Adyga należał do Ausrtii do czasów I wojny światowej i po jej zakończeniu przypadł Włochom, których sporo tam mieszkało.

        Comment

        • Dreamer
          Senior
          • 05-2003
          • 1576

          #5
          No tak, pomyliły mnie się wojny
          Dzięki.
          Blog: Piwna Brytania

          Comment

          • Shlangbaum
            Senior
            • 03-2005
            • 5828

            #6
            Piwo złote o przyzwoitej pianie. Chmielowe i pełne w smaku. Bardzo przyjemne zarówno po obiedzie, jak i w formie aperitif

            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

            Comment

            • Regent
              Senior
              • 10-2002
              • 512

              #7
              Piana początkowo niezła, lecz nie cieszy oka zbyt długo. Kolor jasnozłoty, średnio gazowane. Smak no cóż nie powala, gorzkawy i jak ja to określam niestety " kartonowy ".
              Last edited by sibarh; 11-08-2011, 17:07.
              Mniej alkoholu w piwach !!!
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Comment

              • piwowar2
                Senior
                • 11-2001
                • 588

                #8
                Wlasnie degustuje piwa Forst - Kronen i Premium - z butelki i stwierdzam, ze nic mnie nie zachwyca. Jednak pijac je w wersji lanej mialem calkiem inne odczucia.
                Cale sczczescie, ze niedaleko, w Algund, znajduje sie browar restauracyjny. Jest to cel na nastepny urlop w tym rejonie.

                Comment

                • zgroza
                  Senior
                  • 03-2008
                  • 3597

                  #9
                  Poprawny pilsik z niezłą pianą. Nie zachwyca, ale można wypić. Dobrze gasi pragnienie.
                  Lotna ekspozytura browaru

                  Też Was kocham.

                  Comment

                  • wrednyhawran
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 1784

                    #10
                    Typowe, lekkie włoskie piwo. Niczym nie zachwyca, ale gasi pragnienie.
                    Kolor słomkowy.
                    Piana niezbyt trwała.
                    W smaku i zapachu przeważa słód.
                    Wysycenie wysokie, orzeźwiające.

                    Niestety więcej na temat tego piwa nie potrafię napisać. - Nijakie, ale wypijalne.
                    Szczególnie przydatne podczas upałów.

                    But. 0,66l za 1,20euro.
                    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                    Małe Piwko Blog
                    Małe Piwko Blog na facebooku
                    Domowy Browar Demon

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12202

                      #11
                      Nadal 4,8% alk.

                      Odczucia jak u przedpijcy. Nijakie. Ze słodkawym kukurydzianym posmakiem (do warzenia używają grysu kukurydzianego).

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎