Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Czarnków, Rybaki, Pijalnia Piwa (zamknięte)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    Czarnków, Rybaki, Pijalnia Piwa (zamknięte)

    Czarnków
    Pijalnia Piwa

    Pod tą bezpretensjonalną nazwą kryje się prawdziwa, klasyczna, turpistycznie piękna mordownia w bezpośrednim sąsiedztwie browaru.
    Nazwy ulicy nie znam, ale jest to przy wylocie z miasta na Trzciankę / Wałcz.
    Wnętrze mocno sfatygowane: rozklekotany bar, powycierane ławy. Nad barem stary telewizor, w którym leci akurat "Agrobiznes" żywo komentowany przez stałych bywalców. Na zewnątrz zadaszony taras - ogródek. Beczkowe noteckie w cenie 2,20 za pół litra. Mniejsze pojemności zasadniczo nie występują. Na moje specjalne życzenie dostałem porcję "dla kierowców" w zwykłej, herbacianej szklance, za 1,10 Nie muszę Wam mówić, że beczkowe noteckie to sama doskonałośc, ale w Czarnkowie w przybrowarnianej knajpce to po prostu cudo - ideał jasnego lagera. Poza tym jest jeszcze butelkowe noteckie w cenie sklepowej czyli 1,20 zł. Na półce za barem stało jeszcze jakieś tyskie i tym podobne propozycje, które raczej nie cieszą się tu wzięciem. Czasem sprzedają tu firmowe szkło.
    Miesiąc temu Samoobrona miała blokadę w bezpośrednim sąsiedztwie - wybór miejsca chyba nie był przypadkowy
    Lokal o nazwie "Pijalnia Piwa" funkcjonuje również na rynku. Nie byłem w środku, ale z zewnątrz sprawia równie klimaciarskie wrażenie.
  • Center
    Senior
    • 03-2003
    • 133

    #2
    Prawie nic dodać nic ująć
    Ja ze swojej strony dorzucę jako ciekawostkę, że w przypadku zakupu całej skrzynki Noteckiego (30 bombek 0,33l) dostaje się rabat i jedno piwko wychodzi 1,00 zł - REWELACJA!!!
    Oczywiście nie omieszkaliśmy tego z Jerzolem (też kolega piwosz - jestem w trakcie namawiania go do nawiedzania browar.biz) wykorzystać i kupiliśmy caluteńką skrzynkę
    Musięliśmy się trochę uwijać bo piwko niepasteryzowane, więc nie może za długo stać
    Mnie też podoba się klimat takich knajpek, ale browar nie robi zbyt pozytywnego wrażenia - mogliby chociaż jakoś estetycznie zakryć te powybijane szyby. Należy też nadmienić, że bardzo dobre wrażenie robi samo miasto. Czarnków jest zadbany, czysty i można sobie zrobić zdjęcie przy T-34
    P.S. Jest tylko jeden fehler - piwko to ma za krótki zasięg w Pznaniu jeszcze nie widziałem.
    Last edited by Center; 12-03-2003, 16:29.

    Comment

    • zythum
      Kot Makawity
      • 08-2001
      • 8305

      #3
      Piwo to z beczki dostaniesz w opisywanym w Piwo- Gdzie Green Pubie w Poznaniu.
      To inaczej miało być, przyjaciele,
      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

      Rządzący światem samowładnie
      Królowie banków, fabryk, hut
      Tym mocni są, że każdy kradnie
      Bogactwa, które stwarza lud.

      Comment

      • woosaa
        Senior
        • 07-2005
        • 1548

        #4
        Noteckie lane jest za 2.25 ,jest też EIRE (zapomniałem cenę).Butelkowe Czarnkowskie za 1.25 ,EIRE 1.35 ,Proletayrat 1.50 ,Kolejorz 1.70 . Niestety,kupowałem z kolegą 130 bąbek i nawet nie dostałem rabaciku.Jesli chodzi o sam lokal to pamięta czasy PRL+miejscowa mocno wprawiona klientela tworzą bardzo ciekawy klimat . Pani za ladą powiedziała,że nawet Proletayrat jest pasteryzowany ?! PZDR
        mb WOS

        Comment

        • kangurpl
          Senior
          • 03-2002
          • 2660

          #5
          Rabat byś dostał w knajpce przy browarze.
          Przy kupnie całej skrzynki (30 szt) cena jest niższa.
          Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
          "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

          "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

          Comment

          • woosaa
            Senior
            • 07-2005
            • 1548

            #6
            Właśnie o tej knajpce mowa.Podobno od początku tego roku jest w rękach prywatnych(wcześniej browaru).Jeszcze w ubiegłe wakacje były rabaty, a teraz kicha.
            mb WOS

            Comment

            • crocop
              Junior
              • 05-2008
              • 7

              #7
              Byłem w tej knajpce przy browarze dwa razy podczas minionego długiego weekendu majowego. Jechałem do Kołobrzegu i poprostu wstąpiłem po zaopatrzenie, zarówno w drodze tam jak i spowrotem.
              Wystrój raczej się nie zmnienił w stosunku do wcześniejszych opisów. Co ciekawe lokal był pełen 1 maja juz o 10 rano - uwierzcie sami koneserzy.
              Dostępne piwa: Czar i Eire, jeśli chodzi o produkty innych browarów to nie sprawsdzałem. Spróbowałem tego pierwszego z beczki, jako że byłem kierowcą w niewielkiej ilości - pani chętnie poczęstowała. Jak dla mnie było zdecydowanie przesycone gazem. Wziąłem 20 butelek tego trunku w firmowym kartoniku. Dostępne też są nosidełka na 6 butelek. Piwo dostępne tylko w formie niepasteryzowanej, cena 1,4 zł.
              PS
              Problem przesycenia dotyczył tylko piwa z beczki - może coś ze sprzętem było nie tak, bo tak nagazowanego piwa nigdy wcześniej nie piłem.

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10837

                #8
                Może pamiętacie do której, jest ten lokal czynny w dni powszednie?
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • crocop
                  Junior
                  • 05-2008
                  • 7

                  #9
                  Nie mam pojęcia - nie sprawdzałem.

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10837

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                    Może pamiętacie do której, jest ten lokal czynny w dni powszednie?
                    Lokal czynny od 9 rano do 22:00 ( w dni wolne do 23:00).
                    W ofercie piwa butelkowe. Eire za 1,5zł i Noteckie za 1,4zł.
                    Beczkowe Noteckie kosztuje 2,4zł za pół litra.
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • westom_Poznań
                      Member
                      • 02-2006
                      • 54

                      #11
                      Będąc wczoraj w Czarnkowie, tradycyjnie udałem się pod browar, żeby wskoczyć na kilka piwek do pijalni piwa. Ale niestety zastałem zamknięte drzwi i kartkę: Lokal od dnia 01.10.2008 nieczynny. Nie wiadomo, czy to zamknięcie na czas remontu, czy jednak likwidacja.

                      Comment

                      • Samoglow
                        Senior
                        • 07-2007
                        • 606

                        #12
                        A powiedzcie jak to jest z piwami o nazwach: Czar i Czarnkowskie? Czy pod tymi nazwami nadal egzystują i są butelkowane?

                        Comment

                        • Promil03
                          Senior
                          • 10-2007
                          • 2833

                          #13
                          Wiadomo czy ten lokal jest aktualnie czynny?
                          A jeśli nie to gdzie w okolicach Czarnkowa/Trzcianki/Wałcza mogę kupić piwa z browaru Czarnków w ilościach 4-5 skrzynek (chodzi mi głównie o to, żeby były w tych kartonowych opakowaniach - względy transportowe).
                          Pozdrawiam

                          Comment

                          • pirackamuza
                            Senior
                            • 12-2004
                            • 1903

                            #14
                            Zadzwoń - na stronie browaru masz telefon. Ja tak zawsze robię przed wyprawą po piwo.
                            Toruń przeprasza za Radio Maryja
                            www.bobofruty.pl

                            Comment

                            • Promil03
                              Senior
                              • 10-2007
                              • 2833

                              #15
                              Zrobiłem tak jak mi poradziłeś. Ładna Pani potwierdziła, że knajpa jest zamknięta
                              Piwo mogą mi sprzedać bezpośrednio w browarze, ale tylko od poniedziałku do piątku do godziny 15.
                              Problem w tym, że ja będę tam we czwartek ok. 20 a w piątek mogę nie mieć czasu (będę "wigiliował" na firmowej imprezie w Wałczu), dlatego ponawiam pytanie z posta powyżej!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎