Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Chorzów, Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku, Pub Rampa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Bananek
    Junior
    • 07-2002
    • 16

    Chorzów, Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku, Pub Rampa

    Pub RAMPA
    Co prawda w parku WPKIW (zaraz obok wejścia głównego) no ale chyba nikt sie nie obrazi na parę słów na ten temat.
    Dosyć duża sala ok. 100 osób, piwo lane (Tyskie, Lech 3,5 zł/ 0,5 l.) butelkowe duży wybór (od Żywca poprzez Lecha skończywszy na Tyskim 0,66 l. za 4,5 zł; również jest Dębowe dla smakoszy), moźna się posilić fast-foodem, no i oczywiście napoje bezalkoholowe. Alkoholi wysokoprocentowych brak - moim skromnym zdaniem to dobrze. Co sobotę koncerty, a co najważniejsze czynne do ostatniego klienta. Gorąco polecam i pozdrawiam
  • Bananek
    Junior
    • 07-2002
    • 16

    #2
    Dot. Rampy
    Jest równiez wywieszony rozkąłd jazdy tramwajów do Katowic i Chorzowa
    Zdrówko

    Comment

    • Beerra
      Junior
      • 07-2003
      • 2

      #3
      Leśniczówka

      A co z tą knajpką? Nie byłem tam wieki, a kiedyś bardzo mi się tam podobało. Ciekawe koncerty, piwko można było wypić na fortepianie...

      Comment

      • Grzywiasty
        Member
        • 10-2003
        • 54

        #4
        Bananek napisał(a)
        Pub RAMPA
        Co prawda w parku WPKIW (zaraz obok wejścia głównego) no ale chyba nikt sie nie obrazi na parę słów na ten temat.
        Dosyć duża sala ok. 100 osób, piwo lane (Tyskie, Lech 3,5 zł/ 0,5 l.) butelkowe duży wybór (od Żywca poprzez Lecha skończywszy na Tyskim 0,66 l. za 4,5 zł; również jest Dębowe dla smakoszy), moźna się posilić fast-foodem, no i oczywiście napoje bezalkoholowe. Alkoholi wysokoprocentowych brak - moim skromnym zdaniem to dobrze. Co sobotę koncerty, a co najważniejsze czynne do ostatniego klienta.
        No i wywieszone rozkłady jazdy tramwajów do Katowic i Chorzowa
        Gorąco polecam i pozdrawiam
        I zgodze się z tobą Bananku co do większości szczegółów zawartych w powyższej informacji, oprócz jednego - nie ma tam Żywca (w sumie to i dobrze, bo szkodzi mi na żołądek )
        Lokal polecam przede wszystkim za domową atmosferke panującą w środku i świeżutki Tyskie
        Pozdrawiam wszystkich forumowiczówi Dosiego 2005
        i oby wam piwka nie zabrakło
        Nie ma nic gorszego niż ciepłe piwo, nawet oziębła Niemka.

        Comment

        • kiszot
          Senior
          • 08-2001
          • 8081

          #5
          Grzywiasty czy Ty naprawdę nic innego nie pijasz jak tę żółtą wodę z dodatkiem chmielu?
          Przyjedź 30.12.04 do Bytomia,do Entera to napijesz się prawdziwego piwa.
          Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
          1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

          Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
          Mein Schlesierland, mein Heimatland,
          So von Natur, Natur in alter Weise,
          Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
          Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #6
            Grzywiasty - gdzie jest ta "domowa atmosferka" w Rampie? Tam można iść posłuchać muzyki, ale i to nie za często. I szkło nie za czyste tam bywa. Ogólnie kicha.
            Jedyny pozytyw to czasami "żywa muzyka".
            Last edited by adam16; 28-12-2004, 20:40.
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • Grzywiasty
              Member
              • 10-2003
              • 54

              #7
              kiszot napisał(a)
              Grzywiasty czy Ty naprawdę nic innego nie pijasz jak tę żółtą wodę z dodatkiem chmielu?
              Przyjedź 30.12.04 do Bytomia,do Entera to napijesz się prawdziwego piwa.
              A pijam, pijam.
              Tylko, że urodziłem się zaraz na przeciwko wjazdu do browaru tyskiego i tam też się wychowałem i tak mi pozostało - może to sentyment ale.... tak po prostu jest. Świeże Gronie beczkowe mi smakuje.
              Niestety jest już troszke za późno na przyjazd do Bytomia, chyba przegapiłem a szkoda.
              A co do moich wypowiedzi na temat tegoż lokalu są one w pełni subiektywne i nie trzeba się z nimi zgadzać a polemika jest w pełni wskazana.

              Dalej...
              co do atmosfery to akurat chadzamy tam ze znajomymi prawie od otwarcia tejże knajpki i przywykłem do niej. Taki już jestem - lubie taki klimat, muzyczkę na żywo, swój kufel, prezenty otrzymywane z baru (może to ktoś nazwie przekupstwem) itp. Wiem, że lokal ma wzloty i upadki ale ja również je posiadam.

              Dalej...
              w tymże parku moim zdaniem są jeszcze dwie knajpki zasługujące na uwagę, a mianowicie Leśniczówka - niestety nie lubie Żywca i jest daleko ale na ciekawy koncercik wpadam czasami; oraz Old Smuggler (chyba nie pokręciłem nazwy) - lana też tylko grupa Żywca oraz do minusów dodam jeszcze denerwującą właścicielke (dodaje, iż to również moje subiektywne odczucie).

              Dodaw w puencie, iż jeżeli pokaże mi ktoś knajpke z dobrym ALEm w rozsądnej cenie i niezbyt daleko to obiecuje - będe tam częstym gościem. Niestety są to tylko "marzenia ściętej głowy".

              Pozdrawiam wszystkich!!!
              I oby Wam piwa nigdy nie zabrakło!!!
              Nie ma nic gorszego niż ciepłe piwo, nawet oziębła Niemka.

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #8
                Może zaliczałem Rampę akurat w chwilach jej upadków Ale tak to na mnie wpłynęło, że już dawno tam nie byłem. Może trzeba będzie sprawdzić ten teren ponownie.
                www.rampa.neostrada.pl/
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • Grzywiasty
                  Member
                  • 10-2003
                  • 54

                  #9
                  Oczywiście zapraszam.
                  W najbliższym czasie uzupełnie swój profil o jakieś namiary więc będzie łatwiejszy ewentualny kontak w celu wspólnego spożycia (jeżeli to kogoś interesuje)

                  Poza tym Rampa może już długo nie poistnieć, jednak nie będe zapeszał oficjalnych wieści na razie (stan ze środy) brak, a sinusoida jak na razie w dole - cóz tak to bywa.
                  Nie ma nic gorszego niż ciepłe piwo, nawet oziębła Niemka.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎