Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Chorzów, Mielęckiego, Euro Pub

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pepek
    Senior
    • 04-2003
    • 1499

    Chorzów, Mielęckiego, Euro Pub

    Euro Pub, ul. Mielęckiego
    Po wskazówkach Adama 16, który wspomniał, że mają tam Bonera, krótkim błądzeniu i konsultacjach z miejscową ludnością trafiliśmy z Wiktorią do tegoż pubu. Znajduje się on na parterze w starej kamienicy o numerze chyba 28 (na przeciwko znajdują się brzydkie wieżowce). Wspinamy się po paru stopniach i wchodzimy nie do jakiegoś tam modnego klubu (co sugeruje nazwa), lecz do szynku w starym stylu składajacym się z dwóch izb. Na podłodze linoleum, ściamy w tanich panelach z przymocowanymi kinkietami, łuszcząca się i odpadajace farba na suficie. W każdym z pomieszczeń po kilka okrągłych stolików, na których rozłożone są wafle, a zużycie ich wskazuje, że są niezbyt często zmienane. Niektóre stoliki okupuje starsza, swojska kientela, prawiąca opowieści "z mchu i paproci". Podchodzimy do baru, na prawo od niego na ścianie wisi niewielka kolekcja banknotów. Nalewaki sa trzy: na pierwszym napisane piwo mocne, drugi rozlewa wyroby Ostrovinu, a na trzecim na zwykłym sznurku wisi kartka z napisem: LANY PORTER. Oniemieliśmy . Pytamy, jaki porter? Skąd? Barmanka: No porter, nie wiem skąd, ja tu tylko nalewam. - No ale może coś jest napisane, albo przyklejone na beczce? - Nic nie jest napisane. No dobra, odpuściliśmy śledztwo i na początek zamówiliśmy Bonera Mocnego za 2,50 PLN. Już w trakcie nalewania po kolorze poznałem, że słowo mocne to tylko tzw. chwyt marketingowy. Smak to potwierdził - w beczce był normalny bonerowy full, zresztą niezbyt udana warka. No to czas na tajemniczego portera po 3,60 złocisza. Był pyszny, świeżutki, wytrawny z mocnymi nutami kawowymi. Nie jestem znawcą porterów, ale po "burzy mózgów" wyszło, że mamy tu do czynienia z prawie na pewno porterkiem witnickim. Jakby potwierdzeniem tej tezy były nalepki Bossa na murku szynkwasu.
    Nie ma teraz innego wyjścia - sekcja górnoślaska musi potwierdzić te spostrzeżenia.
    Aha, wucet nie najnowszy, ale w miarę schludny, a z innych piw to można jeszcze nabyć butelkowe Gronie i Dębowe. Są też mocniejsze napoje wyskokowe.
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    #2
    No no,ładne rzeczy Waść piszesz.Znam tą knajpę ale nigdy by mi nie w padło do głowy że leją tam portera.Koniecznie trzeba to sprawdzić.
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

    Comment

    • Aldach
      Senior
      • 07-2003
      • 1269

      #3
      Pub Euro sprawdziliśmy wspólnie po Giełdzie Tyskiej. Porter pyszny ale jego tożsamość jest chyba najpilniej strzeżoną tajemnicą w Chorzowie. Mimo błagań całej grupy facetów barmanka (barmanki raczej bo było ich więcej) nie zgodziłą się żebyśmy chć zerknęli na beczkę. Ale Adam16 obiecał, że następnym razem na pewno będzie wiedział co to za porter. Trzymamy za słowo.

      Comment

      • mwa
        Senior
        • 01-2003
        • 5071

        #4
        Dzis bylem w Pub Euro. Wypilem Porterka, który bardzo mi smakowal.
        Dodam, ze ostatnio popijalem sobie w domu Witnice i Zywieckiego. Ale moge dopisac sie z smakoszami i stawiam na Witnice.
        Zdrówko
        Pozdrawiam Cię !!!!

        Comment

        • Aldach
          Senior
          • 07-2003
          • 1269

          #5
          Pub Euro ciąg dalszy...
          Byliśmy wczoraj z Piotrshem. Porter nadal pyszny.

          Pepek napisał(a)
          łuszcząca się i odpadajace farba na suficie.
          Od pani barmanki dowiedzieliśmy się, że sufit to kwestia niedawnego zalania przez pana mieszkającego powyżej, pan mieszkający powyżej osobiście to potwierdził Ponadto pani barmanka dowiedziawszy się od nas o istnieniu Browar.biz i opisaniu jej pubu natychmiast to sprawdziła (dlategi udzieliłą nam informacji o zalaniu). Pierwszy raz w życiu spotkałem się z takim zainteresowaniem co na temat knajpy myśli opinia publiczna. Przez to knajpka bardzo zyskała w moich oczach. A sufit niedługo będzie jak nowy. A piwo mocne faktycznie nie jest mocnym Bonerem ale pochodzi z innego ciekawego browaru, którego nazwy na razie jeszcze nie podam, pani barmanka prosiła o dyskrecję do czasu kiedy nie "sprawdzi na 100%"

          Comment

          • piotrsh
            Senior
            • 07-2003
            • 435

            #6
            Potwierdzam to co napisał Aldach w całej rozciągłości
            Dodam jeszcze od siebie, że nadal nie można się dowiedzieć skąd pochodzi lany w knajpce porter. (przypuszczenia to jedno, a oficjalna informacja to drugie)Szkoda! Z pewnością odwiedzę Pub Euro jeszcze nie raz no bo gdzie jeszcze można się napić lanego portera? I to tak dobrego.
            Pawełek 11.12.2006 godz. 14.51

            Comment

            • piotrsh
              Senior
              • 07-2003
              • 435

              #7
              Pub Euro
              03.11.2004
              remont nieszczęsnego sufitu już trwa.... Pani barmanka zaprasza na lanego portera. Proponuję zorganizować kiedyś spotkanie www lokalu...
              Pawełek 11.12.2006 godz. 14.51

              Comment

              • Doodeck
                Senior
                • 05-2003
                • 1612

                #8
                Piszę się w ciemno.
                Trzeba tylko poprosić panią o zabezpieczenie odpowiedniego zapasu portera.
                Dalekosiężny
                Obserwator
                Obiektów
                Dynamicznie
                Epatujących
                Ciekawymi
                Koncepcjami

                Comment

                • piotrsh
                  Senior
                  • 07-2003
                  • 435

                  #9
                  Może w przyszłym tygodniu?
                  Pawełek 11.12.2006 godz. 14.51

                  Comment

                  • Doodeck
                    Senior
                    • 05-2003
                    • 1612

                    #10
                    ale w sobotę - czwartek już mam zaplanowany
                    Dalekosiężny
                    Obserwator
                    Obiektów
                    Dynamicznie
                    Epatujących
                    Ciekawymi
                    Koncepcjami

                    Comment

                    • piotrsh
                      Senior
                      • 07-2003
                      • 435

                      #11
                      Jeżeli o mnie chodzi to sobota odpada, proponuję jakiś dzień w środku tygodnia
                      Pawełek 11.12.2006 godz. 14.51

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        #12
                        Jeśli chodzi o tożsamość portera - może to jakiś tajemniczy piwowar domowy wszedł na głębokie wody?
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • piotrsh
                          Senior
                          • 07-2003
                          • 435

                          #13
                          W takim razie należą mu się gratulacje porter jest pierwszorzędny. Może ktoś z Forumowiczów się przyzna.
                          Pawełek 11.12.2006 godz. 14.51

                          Comment

                          • Aldach
                            Senior
                            • 07-2003
                            • 1269

                            #14
                            Proponuję środę, co prawda w czwartek niektórzy idą do pracy (ja nie ) ale w inny dzień trudno będzie się spotkać. Proponuję też przenieść się z tą dyskusją do włąściwego działu co niniejszym czynię.

                            Comment

                            • adam16
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 9865

                              #15
                              A ja proponuję obwołać niniejszy lokaj, czyli nasz kochany Pub Euro, kultową knajpą Sekcji Górnośląskiej. Wreszcie dzięki temu lanemu porterowi coś się ruszyło w sprawie spotkań forumowych.
                              Browar Hajduki.
                              adam16@browar.biz
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎