Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Ruda Śląska, Kalinowa 11 (Kochłowice), Cafe Gwarek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Ruda Śląska, Kalinowa 11 (Kochłowice), Cafe Gwarek

    Podstawową zaletą tego lokalu jest jego bliskość – nie muszę wychodzić z budynku w którym mieszkam, by tam się znaleźć. To „cafe” w nazwie jest raczej mylące, przynajmniej nie widziałem nikogo kto piłby tam kawę. W środku są dwie sale - mała i duża. Na małej jest bilardowy stół. Duża jest używana w czasie imprez zamkniętych (wesela, komunie itp.). Latem jest mały ogródek – dwa parasole, dwa stoliki i ława. Ten ogródek lubię, wnętrza zaś nie – za dużo dymu. Z lokalu korzystają głównie górnicy z pobliskiej kopalni (bywają tłumy w czasie po zakończeniu zmian). Leją tam Tyskie Gronie i Warkę. W butelkach jest to samo plus Żywiec, Lechy, Jabłonowo, Okocim. Ceny oscylują pomiędzy 2, a 3 zł.
    Niestety piwo lane w tej knajpie, jest ohydne. Dlatego, zawsze z Fruńką bierzemy Tychy lub Żywczyka w butelkach.
    Ogólnie jest to taka lepsza mordownia.
    Otwarte do 22-giej.
    Aha – stali klienci górnicy mają swoje szklanki i kufle podpisane.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • celt_birofil
    † 2017 Piwosz w Raju
    • 09-2001
    • 4469

    #2
    Ty też masz tam swój kufel?
    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      Odpowiem w taki sposób - nie jestem górnikiem. Zresztą najczęściej pijam z butelki.

      Adres w/w knajpy:
      Cafe Gwarek
      Ruda Śl. ul Kalinowa 11.
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • Fruńka
        Gość
        • 07-2001
        • 95

        #4
        Tu musze zdećko poprawić adama16 Dla mnie nie jest to "mordownia" bo widziałam gorsze miejsca przybytku Bożego,
        ale moja opinie moze byc stronnicza poniewarz spedzam tam więcaj czasu a i wspomnienia mam raczej bardzo przyjemne.
        Kufla swego JESZCZE nie posiadam pewnie dlatego że za "daleko" mieszkam aby go dostarczyć....w całości.

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #5
          Dotyczy Gwarka.

          Jednak nadal uważam, że jest to lepsza mordownia. Przecież nie pisałem, że jest tam nieprzyjemnie. Moje wspomnienia z tego lokalu tyż nie są złe (no może poza próbą spożycia lanego Gronia).
          Last edited by adam16; 24-10-2001, 12:52.
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎