Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Mysłowice, Jastruna 1a, Alusia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • nevton
    Member
    • 09-2005
    • 97

    Mysłowice, Jastruna 1a, Alusia

    Symaptyczna knajpa w Mysłowicach (ALUSIA).
    Trochę z obawą o niej piszę bo boję się że jak się za bardzo rozreklamuje to straci swój klimat....

    Mały lokal w miłą atmosferą. Klienci to pełen przekrój od młodych ludzi poprzez rodziny i samotnych długoletnich konsumentów złocistego trunku. Niezłe żarcie (polecam placek po węgiersku - plauszki lizać) przystepne ceny.

    Lokal ma ogródek więc w lecie jest jeszcze przyjemniej można sobie posiedzieć na dworze. Obsługa całkiem miła.

    Piwo - tu niestety mam problem lokal teoretycznie serwuje BROKA ale ostatnio kranik stoi nieczynny do wyboru jest Calsberg lub butlekowe trunki ale przyzwoicie schłodzone (tyskie, żywiec i inna klasyka regionu....).

    Generlanie jest to miejsce gdzie przy piwie można spokojnie pogadać bez dyskotekowego hałasu i ryzyka otrzymania po twarzy - klientów awanturujących się tam się nie obsługuje. Wystrój też całkiem całkiem nie razi nie denrwuje. Krótko mówiąc bez szaleństw

    Nie napiszę dokładnie gdzie lokal się znajduje Ci nieco bardziej dociekliwi sobie poradzą...
    A mniej dociekliwi... cóż im pewnie nie zależy....

    Pozdrawiam
  • Maggyk
    Szara Adminiscjencja
    • 05-2004
    • 5615

    #2
    Proszę o dokładne czytanie zasad tegoż działu i zakładanie tematów zgodnie z tymi zasadami.
    Last edited by Maggyk; 21-09-2005, 10:49.
    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
    Piwo domowe -
    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

    Reklama w BROWARZE
    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

    Comment

    • nevton
      Member
      • 09-2005
      • 97

      #3
      No dobra adres to róg Wielkiej Skotnicy i Jastruna. Mysłowice Janów.

      Ordung musi być !!!!!

      Comment

      • boku
        Senior
        • 09-2002
        • 444

        #4
        Kilka zdjęć z zewnątrz.
        Attached Files

        Comment

        • nevton
          Member
          • 09-2005
          • 97

          #5
          W środku też jest ładnie.... Szkoda że nie ma już Heinekena (tylko reklama podświetlana została na zewnątrz)...

          Comment

          • boku
            Senior
            • 09-2002
            • 444

            #6
            Do "Alusi" wchodzi się w zasadzie od ulicy Wielka Skotnica. Tak to jest jak lokal jest na rogu .

            Comment

            • boku
              Senior
              • 09-2002
              • 444

              #7
              Wczoraj odwiedziłem "Alusię". Wszystko się zmienia. Są dwa dystrybutory. Brok i Faxe. Brok'a chwilowo nie było, więc zażyczyłem sobie Faxe. Gdyby ktoś parę lat temu powiedział, że będę pił lane duńskie piwo w knajpie obok domu nigdy bym na to nie postawił. Oczywiście skorzystałem z okazji i wypiłem w firmowej szklanicy. Nawet część krzeseł miała emblematy Faxe. Cena tego piwa 4,30.
              Attached Files

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23798

                #8
                a to ciekawe - to chyba pierwsze doniesienie o beczkowym Faxe - ciekawe gdzie warzony...
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • kiszot
                  Senior
                  • 08-2001
                  • 8081

                  #9
                  Takie ono duńskie jak ten Brok koszaliński.
                  Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                  1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                  Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                  Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                  So von Natur, Natur in alter Weise,
                  Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                  Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                  Comment

                  • boku
                    Senior
                    • 09-2002
                    • 444

                    #10
                    Mój drogi Kiszot wraca do formy.
                    Ciekawe komu chciałoby się robić te wszystkie atrapy bez zysku? Może dla IDEI?
                    Moja wstępna teoria mówi, że firma Faxe jest dość bogata i ma zamiar uszczknąć trochę z naszego rynku. W zasadzie są naszymi sąsiadami, a ponadto biorąc pod uwagę ich liczebność i naszą, musimy im się jawić jako ziemia obiecana.
                    Tak czy inaczej będę musiał poświęcić trochę czasu, aby zbadać sprawę dogłębnie, pod warunkiem, że będą chętni do "współpracy". Mam na myśli barmanów.
                    Attached Files

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      #11
                      W tym wypadku Kiszot ma rację - Faxe nie jest z Danii a robiony u nas na licencji, a Brok obstawiam, że z Jędrzejowa. RU ma takie same zagrywki jak inne koncerniaki. Dziwi mnie natomiast dlaczego nie ma lanego na Śląsku Hermana Millera - przecież jest nowa podstawka. To i tak to samo piwo co Brok i Strzelec.

                      Comment

                      • adam16
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 9865

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                        W tym wypadku Kiszot ma rację - Faxe nie jest z Danii a robiony u nas na licencji, a Brok obstawiam, że z Jędrzejowa. RU ma takie same zagrywki jak inne koncerniaki. Dziwi mnie natomiast dlaczego nie ma lanego na Śląsku Hermana Millera - przecież jest nowa podstawka. To i tak to samo piwo co Brok i Strzelec.
                        Mogę tylko potwierdzić powyższe. Tak właśnie jest!
                        Browar Hajduki.
                        adam16@browar.biz
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                        Comment

                        • kiszot
                          Senior
                          • 08-2001
                          • 8081

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku
                          Może dla IDEI?
                          Teraz to tylko dla Orange
                          Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                          1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                          Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                          Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                          So von Natur, Natur in alter Weise,
                          Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                          Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                          Comment

                          • boku
                            Senior
                            • 09-2002
                            • 444

                            #14
                            RU

                            Ładnie się rymuje. Może nie jestem rozgarnięty, ale jeśli w skład RU wchodzi kilkadziesiąt podmiotów gospodarczych z różnych krajów to ja nie jestem w stanie nie tylko prześledzić co gdzie jest robione, ale nawet nie mam ogólnego pojęcia o tym potwornym tworze
                            Na razie nie poszedłem jeszcze do tego lokaliku, ale przypuszczam, że barman też zbyt dużo nie wie. Wszedłem na stronę RU i mam w głowie mętlik.
                            Trzeba zaznaczyć, że te kilkadziesiąt spółek ma różne rangi tzn, że czasami w RU jest tylko kilkadziesiąt procent akcji, a ponadto inny głos jest jeśli kapitał spółki wynosi 10 000, a inny gdy 1 000 000 kapitału zakładowego. Ponadto nie staram się nawet wyobrazić jak krążą pieniądze w świecie pod skrzydłami tej (pod tą nazwą świeżutkiej) spółki.
                            Attached Files

                            Comment

                            • boku
                              Senior
                              • 09-2002
                              • 444

                              #15
                              rybnicki full

                              To już dwa lata, jak nie byłem w tym lokalu. Dzięki, informacji od forumowicza, wybrałem się dzisiaj do tej restauracyjki. Lany jest tytułowy 'Rybnicki Full' z Jędrzejowa. Pół litra kosztuje 4 złote. Sam lokal jest przede wszystkim miejscem do jedzenia. Miałem nieodpartą ochotę coś skonsumować, pomimo, że byłem po obiedzie
                              Po wypiciu właściciel zupełnie mnie zaskoczył, przypominając, że już u niego gościłem, a ponadto ofiarował książkę 'Tyskie vademecum piwa' Michaela Jacksona. Pozycja ta, co zrozumiałe, bardzo mnie zainteresowała, a jeszcze bardziej zdziwiłem się zainteresowaniem mojej żony. Okazuje się, że są tam ciekawe przepisy kulinarne.
                              Piwo jest podawane w firmowych pokalach. Firmowe są również parasole.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎