Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Cieszyn, Przykopa 19, Bar piwny Perełka [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    Cieszyn, Przykopa 19, Bar piwny Perełka [zamknięte]

    Jesli się zejdzie w dół od Studni Trzech Braci i trafi do "Cieszyńskiej Wenecji", warto zajrzeć do Baru Perełka, przede wszystkim dla malowniczego położenia nad płynącym potokiem. Lokal nie jest może zbyt ekskluzywny, co wynagradzają ceny piwek:
    Brackie:
    0,3 l. - 1,80 PLN
    0,5 l. - 2,50 PLN
    Tyskie:
    0,3 l. - 2,50 PLN
    0,5 l. - 3,50 PLN
    oraz nalewak z logiem Sulimaru i cenna 3 PLN - nie wiem, co tam lano.
    Na półkachi - KP

    Poniżej: Redyna na balkoniku baru.
    Attached Files
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net
  • hig
    Junior
    • 01-2003
    • 2

    #2
    Byłem akurat wczoraj w Cieszynie. Do Perełki nie wstąpiłem, ale podelektowałem się doskonałym Budvarem z kija w Czeskim Cieszynie - pizzeria VERDI. Bywam tam od początku istnienia lokalu - wiele się pozmieniało w ciągu ostatnich kilku lat, ale Budvar nadal doskonały, zawsze poprawia mi humor; kosztował bodajże 25 koron czeskich - nie ma tragedii - w polskim Cieszynie to samo piwo 6 - 8 zł.
    hig

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      W kwietniu br. Brackie z kija za. 3,20.
      Bardzo lubię ten fragment miasta, więc po powrocie z Czech w końcu zajrzałem do tego pubu na 3 piwka. Miłe, choć skromne, miejsce z uprzejmym starszym barmanem skorym do rozmowy, nie popędzającym mimo przekroczenia już godziny zamknięcia. Minus - bardzo zimno (może od tego strumyka?). Chyba brak ogrzewania, przynajmniej w kwietniu.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Rzeszowiak
        Piwny Radykał
        • 04-2009
        • 1596

        #4
        O ile nie pomyliłem lokalu, to bar ten jest nieczynny. Przechodzilismy koło niego w piątek w porze popołudniowej i wieczornej - było zamknięte. Ale trzeba by to dokładniej sprawdzić.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          Jak się wszystko uda, to sprawdzę za 7 tygodni.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • adis2606
            Junior
            • 11-2011
            • 6

            #6
            Całkiem możliwe, że wtedy był nieczynny. Obecnie "perełka" to już przeszłość, właściciel się zmienił. Znajduję się tam teraz "Pub Granica". Wnętrze już nieco odnowione, w planach kolejne prace remontowe. Lokal czynny od 14 do 22 lub zależnie od dnia dłużej.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              Fakt, obsługa była inna (młoda), ale nie zauważyłem jakiegoś wielkiego odnowienia, ale też i się nie przyglądałem. Nadal jednak nie mam pewności, czy mówimy o tym samym lokalu. Jeśli o ostatnim w szeregu, to tak.
              Co do piwa, to Brackie bardzo smaczne, z pianą utrzymującą się do końca, tyle że okrutnie przemrożone. Potrzebowało 10 minut na ogrzanie w polarze
              Tak blisko do Czech, a nie mają pojęcia o temperaturze serwowania, szkoda.
              Last edited by Pendragon; 21-11-2011, 09:26.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • adis2606
                Junior
                • 11-2011
                • 6

                #8
                Z pewnością o tym samym. Wnętrze faktycznie niewiele się zmieniło, ale usunięty został piec w środku, załatana dziura po nim itd. Niewiele, ale jak mowilem remonty są planowane.

                Comment

                • dzemek
                  Senior
                  • 12-2010
                  • 448

                  #9
                  Brackie lane 0,3 l 3 zł
                  0,5 l za 3,70 zł
                  Tyskie bodajże w okolicach 4 zł? W środku maszyna do darta, gdy wejdzie się po schodach na górę można zagrać w piłkarzyki (wygląda to bardziej na składzik-bilard, druga maszyna do darta nieczynne, stoliki, kanapy), wc na górze. Na dole sala dla palących, na górze palenie wzbronione. Piwo smaczne jednak na górze nieco zimno. Cena piwa bardzo dobra, samo w sobie smaczne, temperatura odpowiednia.

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #10
                    No to jednak nie myślimy o tym samym lokalu. Tyskiego nie kojarzę, żadnej góry też, no ale te mogłem przegapić. Za to nie przegapiłem WC i co prawda prowadził do niego zdradziecki stopień, ale na pewno nie można powiedzieć, że był na górze
                    Podejrzewam, że ja opisuję lokal pod numerem 29. Szkoda, że będąc tam miesiąc temu raz na zawsze tego nie wyjaśniłem.
                    Last edited by Pendragon; 23-11-2011, 13:06.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • adis2606
                      Junior
                      • 11-2011
                      • 6

                      #11
                      Dzemek - dokładnie o ten lokal chodzi. Tyskie 4,20
                      Pendragon - dosłownie 3minuty piechotą dalej jest jeszcze jeden bar, pewnie tam zawędrowałeś.

                      Comment

                      • dzemek
                        Senior
                        • 12-2010
                        • 448

                        #12
                        Tam chyba na tej ulicy generalnie są 3 takie puby w tych domkach położonych nad Wenecją. A kawałek dalej kolejne lokale (po schodach w górę dochodzimy do winiarni U Czecha i 2 innych lokali z Brackim).
                        Lokal dla stałych bywalców, przyjaźnie nastawieni do "obcych", uciąłem sobie krótką pogawędkę z jednym panem.

                        Comment

                        • adis2606
                          Junior
                          • 11-2011
                          • 6

                          #13
                          Na przykopa są dwa bary, nieco bliżej mostu granicznego jest także dworek cieszyński, ale to już restauracja. Wchodząc po schodach do góry jest lokal Twój Zakątek, właściwie na przeciwko niego restauracja Targowa. Wchodząc wyżej jest kolejny bar. Sporo w tamtych okolicach lokali. Uciąłeś sobie pogawędke z barmanem w perełce?

                          Comment

                          • dzemek
                            Senior
                            • 12-2010
                            • 448

                            #14
                            Były dwie panie barmanki, ja rozmawiałem ze stałym bywalcem na temat tego lokalu, nie chcą niepełnoletnich osób.

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                              No to jednak nie myślimy o tym samym lokalu. Tyskiego nie kojarzę, żadnej góry też, no ale te mogłem przegapić. Za to nie przegapiłem WC i co prawda prowadził do niego zdradziecki stopień, ale na pewno nie można powiedzieć, że był na górze
                              Podejrzewam, że ja opisuję lokal pod numerem 29. Szkoda, że będąc tam miesiąc temu raz na zawsze tego nie wyjaśniłem.
                              No to sprawa wyjaśniona po latach. Tak jak myślałem - opisywałem lokal przy ul. Przykopa 29 pod nazwą Bar Cieszyńska Wenecja. Co więcej, odniosłem wrażenie, że we wrześniu 2013 był to jedyny pub przy tej ulicy, ale było już ciemno...

                              Dalszy ciąg: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=104983
                              Last edited by Pendragon; 05-10-2013, 22:29.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎