Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gdańsk

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Gdańsk

    Napiszcie proszę coś o Gdańsku. Tak się składa, że na początku sierpnia mam tam wyjazd służbowy, a miasta nie znam. Gdzie warto pójść i co wypić z tych okolic.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Ludze co z tym Gdańskiem. Pomocy!!!
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • grzech
      Senior
      • 04-2001
      • 4592

      #3
      Jedź !

      Spenetruj !

      Napisz na forum !

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        I pamiętaj, że Jan Heweliusz był przede wszystkim piwowarem, a potem dopiero astronomem

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23794

          #5
          na ulicy Jana Heweliusza jest (mam nadzieję że jeszcze) knajpka z ogródkiem, ale pewnie już bez Hevelius, bo pewnie nie jest opłacalne przywożenie go z Elbląga...

          (idąc od dworca kolejowego przez podziemia mijamy EMPIK, wychodzimy na górę - skręcamy w lewo i idziemy ze 100 metrów prosto... albo jakoś tak)

          zresztą to było ze trzy lata temu...
          aha teraz chyba jest jeszcze jarmark Dominikański, fajna doroczna impreza, koncerty, starocie, piwo, no i ogólnie jest wesoło...
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #6
            No własnie, obecnie jest jarmark. A tak ogólnie centrum życia towarzyskiego skupia się wokół ul. Długiej (wraz z sąsiednimi uliczkami), która doprowadzi Cię również do brzegu rzeki.

            Jest jedna osoba, która mogłaby coś więcej napisać, ale widać jakoś omija ją ten temat...
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • Simon
              † 1964-2008 Piwosz w Raju
              • 02-2001
              • 993

              #7
              Zostałem wywołany do tablicy....
              OK
              Gdańsk... dobrze trafiasz bo akurat zaczyna się tam jarmark Dominikański. W centrum, na Pl. Węglowym jest Gospoda Specjala z bogatym programem rozrywkowym ( namiot ). Co do lokali to polecam Sopot...np przystań rybacką z fantastyczną smażalnio-restauracjo-pijalnią ... zwlaszcza o zachodzie slońca. Jest także miły pubik, blisko Dworca, w kamienicy w której urodził się i mieszkał do k. II woj. świat. niejaki Kinsky ( i taką nazwę ów lokal nosi ). Bardzo modna ostatnimi czasy stała się Gdynia. Rzeczywiście powstało tam kilka fajnych knajpek: wzdłuż Świętojańskiej i na Skwerze Kościuszki. Jest także niezła knajpka na końcu ul. Waszyngtona - przy wejściu do stoczni remontowej, w dawnych magazynach portowych. Polecam również wyprawę do Pucka - przy porcie jest tawerna U Budziszów - bardzo dobry smażony pamuchel ( śledź ) + Specjal z kega.

              Produkty regionalne:
              Specjal i Amber.
              Simon

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                #8
                Oj, pobieżnie potraktowałeś temat ...

                Comment

                • wojjag
                  Junior
                  • 05-2001
                  • 13

                  #9
                  hevelius, ogródki itd.

                  -na rogu ul. Heweliusza i Korzennej nadal jest ogródek (taki sobie),

                  -na Korzennej (po wyjściu z dworca i EMPiKu obijamy 100m w PRAWO- w lewo trafimy do stoczni) jest Ratusz Staromiejski a przy nim ogródek i knajpka w podziemiach - jest ok,

                  -na ul. Długiej (ta z Neptunem) na wysokości Poczty odbijamy w lewo - tam jest "Celtic Pub"-ogródek + imprezki w nocy,

                  -jeżeli chodzi o Sopot to radzę zajrzeć do SFINKSa - normalnie wchodzi się na karty klubowe a w sezonie jest możliwość bez (w szanujących się rankingach SFINKS jest nr1-najbardziej kultowe miejsce w Polsce) radzę zawitać tam w piątek lub sobotę - najwięcej ludzi i jest "klimat".

                  Odnośnie piwa Hevelius jest wszędzie - ogródki (oczywiście firmowe) i sklepy.
                  Dostępność po przeniesieniu rozlewania do Elbląga bez zmian.

                  Comment

                  • adam16
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 9865

                    #10
                    Dzięki wszystkim. Może sam też coś jeszcze znajdę. Do dyspozycji będę miał raczej tylko późne wieczory i noce - szefostwo nie okazuje litości, a służba nie drużba.
                    Browar Hajduki.
                    adam16@browar.biz
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                    Comment

                    • Simon
                      † 1964-2008 Piwosz w Raju
                      • 02-2001
                      • 993

                      #11
                      Szanowny Panie K.
                      A pobieżnie...pobieżnie... bo ostatniemi czasy lepiej dolnośląskie karczmy i piwnice poznać mi przyszło !
                      Simon

                      Comment

                      • adam16
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 9865

                        #12
                        No to jestem

                        To przykre ale miejsce w którym się znalazłem to była dziura. Choć muszę przyznać, że ładnie położone w ujściu Wisły. Gdańsk- Sobieszewo - może komuś coś to mówi. Ośrodek zowie się ORLE i leży około 150 m od morza, w leszie. Piwo było butelkowe - Lech, Żywiec, Hevelius. Ten ostatni w wersji lanej 6 zł za 0,5l.
                        Co do reszty Gdańska to zrobiłem mały wypad, ale o tym napiszę w dogodniejszym terminie.

                        Adam
                        Browar Hajduki.
                        adam16@browar.biz
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎