Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Raschhofer, Zwicklbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Raschhofer, Zwicklbier

    Butelka 0,5 litra, alkohol 5,4%, ekstra ?,
    import prywatny, browar z miasta Altheim
    Kolor - żółty, lekko mętny
    Piana - drobnobąblowa, wysoka, średniotrwała, stała ponad 4 minuty, pozostał kożuszek
    Zapach - chmielowo-miodowy, bardzo przyjemny
    Gaz - w normie
    Smak - chmielowo-miodowy(nie jest tego miodu dużo ale jest), delikatnie słodkie, na podniebieniu sympatyczna
    goryczka, wyczuwalny lekki kwasek.
    Moja ocena - dobre piwko, warte powtórki wielokrotnej
    Fotka wkrótce.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwko:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Borysko
      Senior
      • 02-2004
      • 1144

      #3
      Zakupione w markiecie gdzieś pomiędzy Wiedniem a Bratysławą.
      Kolor ma bardzo jasny, wygląda jak klasyczny witbier. Mętne jak witbier.
      Gaz spory, unosi wysoko białą pianę, która powoli opada, a 0,5 cm warstwa trzyma się do końca kufelka.
      Zapach niezbyt intensywny, głównie drożdżowy.
      Smak łagodny. Słodowość delikatna, uzupełniona niezbyt mocną goryczką. Faktycznie jest tu coś miodowego. Posmak średniodługi goryczkowy i nieco tej miodowości (?).
      Ja też jestem zadowolony z tego napoju. Smakuje nietypowo. Niby leciutkie i łagodne, a kubki smakowe cały czas maja coś do roboty. Do tego super pianka. Idealny zamiennik weizena na lato.
      Last edited by Borysko; 16-10-2005, 19:21.

      Comment

      • MarcinKa
        Senior
        • 02-2005
        • 2729

        #4
        Piwo zakupione w Wiedniu w Billi. Butelka NRV 500, 0,5l. Moc 5,4% , ekstrakt?
        Piana dość gęsta, niejednolita, bo pojawiają się duże pęcherze. Po dość szybkim opadnięciu do około połowy reszta utrzymuje się całkiem długo. Zapach delikatny, przypominający drożdżowe zapachy pszeniczniaków. Kolor jasny, może ciut jaśniejszy od normy. Lekko mętnawe. Gaz w sam raz, jak to piszą inni. Smak, podobnie jak zapach nasuwa skojarzenia z drożdżowymi smakami pszeniczniaków. Duży + za te smaczki. To pierwsze odczucie. Po chwili w ustach zaczyna dominować goryczka. Jest dość intensywna i trwała. Mnie to odpowiada. Solidne piwo o ciekawym smaku. Podobnie jak koledzy ja również byłem z niego zadowolony. Daję 4 (1-6). Czy ten Zwickl, podobnie jak opisany przez sklep-piwowara Bayreuther Bierbrauerei, Zwick`l, to piwo niefiltrowane jęczmienne?
        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Nowa "twarz" piwa:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • Dreamer
            Senior
            • 05-2003
            • 1576

            #6
            zaw. alk. 5,4% (ekstr. 12,0%), but. 0,5 l
            przywiezione z Austrii

            Raschhofer to niewielki, ale - pomimo bogatej historii sięgającej 1645 r. - nowoczesny rodzinny browar położony niedaleko Salzburga. Właściciele gorąco deklarują, że stawiają nie na ilość, lecz na jakość. I to może się zgadzać, bowiem browar znany jest nie tyle ze standardów (Pils czy Classic), co z piw specjalnych. W tej grupie znajdziemy świąteczne koźlaki, jesienne herbstbier'y czy piwo specjalnie warzone na dzień św. Patryka, no i właśnie testowanego zwickla. Przy okazji, odpowiadając na wcześniejsze pytanie MarcinKa, zwickl to rzeczywiście jęczmienny, niefiltrowany lager, w którym drożdże są tam, gdzie ich miejsce - czyli w butelce
            kolor - ciemnozłoty, z mocnym zmętnieniem;
            piana - otula piwo śnieżnobiałą, gąbczastą kołderką, niewysoką, ale bardzo trwałą;
            nasycenie - dość mocne, wyraźnie wyczuwalny gaz na podniebieniu;
            zapach - kwaskowato-drożdżowy, czyli jak najbardziej "zwicklowaty";
            smak - nieco inny od tradycyjnych, testowanych dotąd "płaskich" i odgazowanych niemieckich zwickli: owszem jest łagodny, ale nutki drożdżowe są tu zupełnie wytłumione oddając pole chlebowym akcentom słodowym i wytrawnym goryczkowo-owocowym (grejpfruty) aromatom chmielowym; nutek miodowych, o których mowa we wcześniejszych postach, nie ukrywam - nie wyłowiłem, za to pojawia się taki lekko drożdżowo-metaliczny smaczek, nawet dość przyjemny; mocne nasycenie przy grejpfrutowo-wytrawnym smaku powoduje, że testowany zwickl to piwo z kategorii bardzo orzeźwiających.
            Blog: Piwna Brytania

            Comment

            • zgroza
              Senior
              • 03-2008
              • 3597

              #7
              U mnie wrażenia już byly nieco inne niż u Dreamera.
              Piana dość obfita, do końca kożuszek
              Gazu trochę za dużo, piwo próbowało wyjść z butelki
              Kolor jasnożółty z zielonkawą (gruszkową) nutą, mętne.\
              Zapach chmielowo-trawiasty, intensywny
              Smak świeży, rzeczywiście można wyczuć odrobinę miodu, ok nachmielony, leciutkie trawiaste oraz cytrusowe nutki.
              Bardzo smaczne piwo. Butelka zielona 0,33.
              Lotna ekspozytura browaru

              Też Was kocham.

              Comment

              • zgroza
                Senior
                • 03-2008
                • 3597

                #8
                Obecnie:
                Attached Files
                Lotna ekspozytura browaru

                Też Was kocham.

                Comment

                • ElDesmadre
                  Senior
                  • 05-2010
                  • 155

                  #9
                  Świetny zwickel, lepszy od austriackich koncernówek w tym gatunku. Zapach silnie chlebowy, cytrynowy, lekko brzoskwiniowy, bardzo świeży. W smaku świeże, jasne pieczywo, akcenty cytrynowo-brzoskwiniowe, lekka miodowość oraz niezbyt intensywna, cytrusowata goryczka.
                  http://thebeervault.blogspot.com

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9729

                    #10
                    Piwo zmroziło mnie swą barwą - jest bardzobladozłote, lekko mętne, normalnie jak radler . Tworzy brudnobiałą, drobną, średniowysoką i nietrwałą pianę.
                    Pachnie słodem i owocami, raczej tropikalnymi, niż cytrusami (mango jakieś, czy coś w tym stylu). Smakowo lekka goryczka, ślad kwasku i owoce, taka goryczka typu pestki grejpfruta.
                    W paszczy musuje potężnie, prawie jak "Corega Tabs" . Żółtawo-fioletowa eta i krawatka, banalnie proste wzornictwo (inne niż na fotach). Na ecie godło browaru (koń) z datą "1645", fioletowy kapsel także z tą datą.
                    Biorąc pod uwagę info na kontrze, że ta rodzina warzy piwo od dziesięciu pokoleń, to rewelacji nie było. Może nie wszyscy potomkowie byli w tym kierunku utalentowani... . Choć piwo generalnie dobre, a do gaszenia pragnienia - znakomite wręcz.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎