Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ottakringer, Gold Fassl Spezial

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Ottakringer, Gold Fassl Spezial

    Butelka 0,5 litra, alkohol 5,6%, eks. brak
    import prywatny,piwo z miasta Wiedeń
    Kolor - bladozłocisty, klarowny
    Piana - drobnobąblowa, wysoka, średniotrwała, stała 4 minuty
    Zapach - chmielowo-słodowy,z nutami owocowymi
    Gaz - w normie
    Smak - chmielowo(mocny)-słodowy, delikatnie słodkie z aromatem owocowym, na podniebieniu delikatna goryczka
    Ocena - dobre piwko . 4
    Fotka wkrótce.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Fotka:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Właśnie konsumuję ponownie.Do wcześniejszego opisu dodałbym :
      Zapach - chmielowo-słodowy,z nutami ziołowo-owocowymi
      Smak - chmielowo(mocny)-słodowy, delikatnie słodkie z aromatem ziołowo -owocowym, na podniebieniu delikatna goryczka
      Wszystko pozostałe bez zmian.Dobre piwko.Trzeba spróbować.
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • Dreamer
        Senior
        • 05-2003
        • 1576

        #4
        zaw. alk. 5,6% (ekstr. 12,8%), but. 0,5 l
        przywiezione z Austrii

        Skoro Sibarh pisze "trzeba spróbować", to znaczy, że trzeba spróbować
        W 1967 r. wiedeński browar Ottakringer zdecydował się na wypuszczenie na rynek piw wyższej klasy premium pod nazwą Gold Fassl (popularne kiedyś były licencyjne Fassle m.in. w Polsce - browar Tychy, i na Węgrzech). W niej znajdziemy aktualnie dwa piwa: Spezial i Pils. Testowany Spezial to piwo o charakterze piwa marcowego (nieco więcej alkoholu) bardzo zbliżonego do bawarskich festbierów.
        kolor - słoneczno-złoty, połyskliwy, ładny;
        piana - dość zwarta i trwała gąbczasto-puchowa, śnieżnobiała pierzynka; aż miło popatrzeć;
        nasycenie - mocne;
        zapach - bardziej słodowy, choć odrobinka aromatycznego chmielu tu i ówdzie też się pojawia; słodkawy;
        smak - dość dobrze zrównoważona kompozycja przywodząca na pamięć jasne monachijskie lagery: początek to smakowita (w tym przypadku bardzo intensywna) chlebowa słodowość (uwielbiam taki chlebek ) z czasem wypierana przez narastającą goryczkę chmielową; przyznam, że goryczki tu niemało, zresztą towarzyszy jej równie zdecydowany świeży, ziołowy aromat chmielowy; w sumie wszystkiego tu dużo - i chlebowej słodowości i ziołowej goryczki - i pewnie dlatego ten Gold Fassl jest taki dobry.

        Zdjęcie Sibarha aktualne, nic się nie zmieniło.
        Blog: Piwna Brytania

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎