Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Ustrzyki Górne 2, U Lacha (U rzeźbiarza)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gizbern
    Gość
    • 07-2001
    • 89

    Ustrzyki Górne 2, U Lacha (U rzeźbiarza)

    2. "U Rzeźbiarza"

    Dziwne miejsce. Drewniana chatka z mnóstwem dobudówek, szop, wiat, itp. Właściciel niewątpliwie ma zacięcie artystyczne - chyba każdy drewniany element wystroju został upiększony kozikiem. Nawet drzewo na podwórzu zostało w połowie wysokości "artystycznie obrobione". Patrząc od dołu: dwa metry drzewa, potem jakaś scenka z życia (albo coś innego - nie przyglądałem się) a na czubku znowu drzewo, tylko że ścięte
    Poza tym dookoła mnóstwo reklam piwa z zamalowaną nazwą lub emblematem browaru. Walka Rzeźbiarza z Radą Ministrów jednym słowem.

    Konsumpcja trwa wewnątrz chatki (mało miejsca) lub przy stołach na zewnątrz. Nieopodal znajduje się również wiata z miejscem na ognisko.
    Duży wybór jedzenia "ciastowatego" - naleśniki, pierogi, kluski, kopytka... Nie jadłem, wpadłem tam na piwo. Z obserwacji innych gości pałaszujących w.w. specjały wynika, że gotują smacznie.

    Najważniejsze - piwo: lany Leżajsk 0,5 za 4zł (w plastiku). Jeśli przyjdzie się z plastikowym kubkiem po kolejne piwo to już 3,5zł.
    Swojego rodzaju ""kaucja za kufel" - tak a'propos wątku "wynoszenie kufli z knajp"
  • celt_birofil
    † 2017 Piwosz w Raju
    • 09-2001
    • 4469

    #2
    Originally posted by Gizbern
    Jeśli przyjdzie się z plastikowym kubkiem po kolejne piwo to już 3,5zł. Swojego rodzaju ""kaucja za kufel" - tak a'propos wątku "wynoszenie kufli z knajp"
    A jeśli ktoś się zgłosi z kuflem albo szklanicą, będzie taniej?
    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

    Comment

    • Gizbern
      Gość
      • 07-2001
      • 89

      #3
      Originally posted by celt_birofil

      A jeśli ktoś się zgłosi z kuflem albo szklanicą, będzie taniej?
      Podejrzewam, że tak Tylko żeby się barman nie zorientował to nie podsuwaj mu świeżego naczynia (może wyczuje spisek). Chlapnij wcześniej w plastiku piwo ze sklepu.

      Właśnie: sklepy. W centrum Ustrzyk jest kilka spożywczaków ze sporym wyborem piw. Oczywiście są tutaj marki niemal takie same jak w każdym sklepie w Polsce (Żywiec, Tyskie), oprócz tego Leżajsk. Pierwszy raz wypiłem tam Tyskie Królewskie. Smaczne!

      Tak na marginesie: Ustrzyki mają tylko kilkudziesięciu stałych mieszkańców. Na pewno jednak w sezonie wszystkie spożywcze są dobrze zaopatrzone - codziennie świeże pieczywo, piwo i puszki z mielonką

      Comment

      • JAckson
        Senior
        • 05-2004
        • 6122

        #4
        Fajna knajpka.
        Dobre jedzenie, ale długo się na nie czeka.
        Knajpa czasem zamknięta w środku dnia.
        Lany Leżajsk 4,00zł/0,5dm3 lane w szkło. Poza tym Żywiec.
        MM961
        4:-)

        Comment

        • Sokół83
          szynkarz
          • 12-2004
          • 1598

          #5
          jak byłem we wrześniu były wszystkie 3 koncerny plus Karpackie Mocne
          Z INNEJ BECZKI

          www.fotopolska.eu

          Comment

          • JAckson
            Senior
            • 05-2004
            • 6122

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83
            jak byłem we wrześniu były wszystkie 3 koncerny plus Karpackie Mocne
            Ale z beczki czy butelkowe?
            Ja wymieniłem tylko beczkowe
            Butelkowych było więcej niż wymieniłem, ale nic ciekawego więc sobie darowałem
            MM961
            4:-)

            Comment

            • Sokół83
              szynkarz
              • 12-2004
              • 1598

              #7
              butelkowe, w ramach ciekawostki - na półce z cenami stały piwa z etykietami sprzed kilku lat
              Z INNEJ BECZKI

              www.fotopolska.eu

              Comment

              • slavoy
                Senior
                • 10-2001
                • 5052

                #8
                Zjadłem tam Czarcie Żarcie, czyli niby gulasz w chlebie. Z całego dania tylko chleb był smaczny. Sos kompletnie nie przyprawiony, mięso kompletnie rozgotowane. Sos składał się głównie z mąki kartoflanej i wody. Zażyczyłem sobie grzane wino (6zł)- dostałem 0,3 ledwo ciepłej pryty z aż jednym goździkiem... Obok w Mandragorze za złotówkę drożej wino dużo lepsze.
                Siedząc niecałą godzinkę zauważyłem, że lokal ma stałą klientelę przyejżdżającą do Ustrzyk regularnie. Na ścianach lokalu wiele zdjęć z biesiad. Właściciel nie dość, że rzeźbi, to jeszcze muzykuje (także podobno w lokalu). Ma on jednak dość wybiórcze podejście do klienta - dla jednych jest milutki, dla innych wręcz chamski. Przez to i kiepskie żarcie (czercie) raczej tam przy okazji wizyty w Ustrzykach nie wpadnę.

                Odegrała się tam też ciekawa scenka:
                Przychodzi gość do baru - "Cztery Żywce proszę!", no to właściciel kładąc rękę na nalewaku - "Tu się pije Leżajsk. Mam rozumieć, że cztery Leżajski?". Facet zrezygnowany - "No dobra. Cztery leżajski". Barman nalał dwa piwa w szklanki Leżajska, ktoś je tam odebrał, następne dwa leje w szklanki Żywieckie. Na to koleś całkiem na poważnie - "Dziękuję, że leje mi pan choć w szklanki Żywca"...
                Attached Files
                Dick Laurent is dead.

                Comment

                • JAckson
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 6122

                  #9
                  Trzeba przyznać, że właściciel jest troszę zakręcony
                  Chciałem od niego odkupić blaszaną reklamę Leżajska która była powieszona do góry nogami w okolicach samego baru. W odpowiedzi usłyszałem, żebym sobie ją ukradł Dałem sobie z tym spokój.
                  Faktycznie człowiek jest chyba nastawiony głównie na swoich znajomych, ale ogólnie jest nieźłe w moim odczuciu - jest tam jakiś klimat.
                  MM961
                  4:-)

                  Comment

                  • JAckson
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 6122

                    #10
                    Na początku czerwca w knajpie był remont. Jednak miejscowi i znajomi obsługi mogli wypić piwo :/
                    MM961
                    4:-)

                    Comment

                    • Warzywo
                      Senior
                      • 08-2016
                      • 955

                      #11
                      Zamknięte.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎