Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Ustrzyki Górne 1a, Zajazd Pod Caryńską / Pub Matragona

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gizbern
    Gość
    • 07-2001
    • 89

    Ustrzyki Górne 1a, Zajazd Pod Caryńską / Pub Matragona

    3. Restauracja "Pod Caryńską"

    W porównaniu z innymi lokalami w Ustrzykach, ten prezentuje się "wyjściowo". Pojawiały się tam wypacykowane panienki ubrane na różowo i ładni chłopcy z dużymi psami i fajnymi samochodami. My (moja dziewczyna i ja) nie pasowaliśmy tam spaleni słońcem, z obolałymi nogami od marszu i przykurzeni od pyłu drogi

    Piwo: Leżajsk 0,5 - 3,50zł, Leżajsk Mocny -akurat nie było, Żywiec 0,5 - 4zł.
    Ciekawostka (nigdy nie widziałem tego gdzie indziej): można zamówić wino z kija w pokalu 0,5. Nie wiem czy to jabol, w każdym razie cieszył się powodzeniem.

    Jedzenie: na zewnątrz był ustawiony grill (wiadomo: kiełbaski, szaszłyki, itp). W środku zamówić można o wiele więcej. Specjalność zakładu: kwaśnica lub żurek w chlebie. Mocna rzecz!

    Przez trzy dni majowego weekendu co wieczór, o 19:00 odbywał się tam koncert na świeżym powietrzu - kapela grała standardy rocka światowego (w tym Hendrixa) i polskiego (np. Dżem).
  • pulas
    Senior
    • 08-2001
    • 965

    #2
    Gizbern napisal/a
    3. Restauracja "Pod Caryńską"

    Ciekawostka (nigdy nie widziałem tego gdzie indziej): można zamówić wino z kija w pokalu 0,5. Nie wiem czy to jabol, w każdym razie cieszył się powodzeniem.

    Kilka lat temu można było trafic na takie wino w okolicach Muszyny czy Krynicy. Z tego co pamiętam było to wino produkowane przez Tymbark. Owocowe. Wtedy całkiem smaczne
    p.s. Jakies 10 lat temu piłem tez piwo z Tymbarku (chyba, że mnie pamięć zawodzi). Może ktoś się orientuje, czy oni jeszcze coś takiego robią?
    pułaś
    ---------------------------------
    "(...)W kącikach flechtów wieczór już
    Lśni jak porzeczka krwawa
    Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
    I między bajki wkładam"

    Comment

    • JAckson
      Senior
      • 05-2004
      • 6122

      #3
      Knajpa zwie się po godzinie 18.00 'Mantragora' i jest nawet zaznaczona na mapie Bieszczadów w skali 1:50 000

      Po 19.00 podobno koncerty.

      Lany Leżajsk po 4,00zł/0,5dm3 w szkle.
      MM961
      4:-)

      Comment

      • JAckson
        Senior
        • 05-2004
        • 6122

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi
        Knajpa zwie się po godzinie 18.00 'Mantragora' i jest nawet zaznaczona na mapie Bieszczadów w skali 1:50 000

        Po 19.00 podobno koncerty.

        Lany Leżajsk po 4,00zł/0,5dm3 w szkle.
        W czerwcu sytuacja podobnie jak to zostało opisane powyżej. Od podwórka wejście do sali barowej z możliwością oglądania meczy
        MM961
        4:-)

        Comment

        • Gopher
          Senior
          • 10-2007
          • 450

          #5
          Matragona to szczyt w Bieszczadach.
          Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

          Comment

          • JAckson
            Senior
            • 05-2004
            • 6122

            #6
            W ofercie nadal lany Leżajsk (5zl/0,5) i Żywiec.

            Obecnie najciekawszy lokal moim zdaniem po przejściach z Rzeźbiarzem w zeszłym roku.

            Jest Wi-Fi w głębi sali
            MM961
            4:-)

            Comment

            • Rzeszowiak
              Piwny Radykał
              • 04-2009
              • 1596

              #7
              Ale np. jedzenie gorsze niż dawniej. Ogólnie gastronomia lepiej prezentuje sie w sąsiedniej Wetlinie, i tam też jest kultowa knajpa " baza ludzi z mgły".

              Comment

              • JAckson
                Senior
                • 05-2004
                • 6122

                #8
                Lokal, a w zasadzie cały budynek, w przebudowie. Ciekawe kiedy skończą. Oczywiście nieczynne.
                MM961
                4:-)

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9731

                  #9
                  Budynek przebudowany, otwarty, zarówno gastronomicznie, jak i noclegowo.
                  Jak na Ustrzyki, to "na oko" poziom z górnej półki, jedzenie smaczne, cen nie pamiętam.

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #10
                    A piwo jakieś pamiętasz?

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9731

                      #11
                      Nie pamiętam, to oznacza, że najpewniej lali tam co najwyżej "regionalny" Leżajsk albo mniej regionalny Okocim... Ale polecam placek po bieszczadzku i "zestaw dla kota", czyli pstrąga z grilla .

                      Comment

                      • Warzywo
                        Senior
                        • 08-2016
                        • 955

                        #12
                        Teraz po remoncie to taka duża gospoda w klimatach górskich z dużym wyborem alkoholi i jedzenia. Ceny umiarkowanie drogie. Lany Leżajsk, z butelki Ursa

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎