Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Brzeg, Kapucyńska 3, Stara Karczma

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    Brzeg, Kapucyńska 3, Stara Karczma

    "Stara Karczma", róg Młunarskiej i Kapucyńskie.

    Lokal już w ścisłym centrum w budynku po byłym browarze Mangliersa. Dwie witryny stylizowane na gotyk, ni w środku nie widać. Lokal niestety czynny od 16.00, więc nie mogłem tam zajrzeć. Na drzwiach informacja - "wstęp dla osób powyżej 19 roku życia" - mają za to u mnie dużo punktów. Piwo Żywiec i Budvar.
  • Pepek
    Senior
    • 04-2003
    • 1499

    #2
    Krzysiu napisał(a)
    "Stara Karczma", róg Młunarskiej i Kapucyńskie.

    Lokal już w ścisłym centrum w budynku po byłym browarze Mangliersa. Dwie witryny stylizowane na gotyk, ni w środku nie widać. Lokal niestety czynny od 16.00, więc nie mogłem tam zajrzeć. Na drzwiach informacja - "wstęp dla osób powyżej 19 roku życia" - mają za to u mnie dużo punktów. Piwo Żywiec i Budvar.
    Od wizyty Krzysia lokal otwierają jeszcze później bo od 18.00. Godzin zamknięcia nie podano, czyli zapewne jak długo ludzie siedzą. Niestety zniknęła tabliczka o wstępie dla określonej wiekiem klienteli, co zresztą widać w środku po obecnym tu bardzo młodzieżowym towarzystwie. Z piw lanych można obecnie nabyć Żywca Full i Warkę Strong po 4,00 zł oraz henia za 4,70 zł. Siedzimy przy dużych drewnianych ławach. Pomieszczenie nawet ładnie zaadoptowane, dużo drewna, trochę starych sprzętów, choć do typowej starej karczmy dużo brakuje. Szkoda trochę, że w większości zatynkowano i założono regipsem lica ceglanych ścian. Muzyka nowoczesna, ale podawana z umiarem. Wucet w porządku.

    Comment

    • concerto
      Senior
      • 09-2003
      • 859

      #3
      Lokal kusi z zewnątrz starą cegłą i jest w tym budynku od kiedy pamiętam.

      Niestety w Brzegu zawsze jestem przejazdem i pewnie napić się tam nie będzie okazji. Do odnotowania zmiana na kranach: czeski zestaw obowiązkowy tzn. ciemny i jasny Litovel plus Holba. Podobno wszystkie są na stałe, bez żadnych rotacji.

      Serwują posiłki.

      Otwierają o 16.
      "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎