Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Brzeg, Chopina, Zamkowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    Brzeg, Chopina, Zamkowa

    Piwiarnia "Zamkowa", ul. Zamkowa (100 m. od zamku )

    Po kolejnej pogawędce z menelami na deptaku (... może trochę winka? ...) zostałem wreszcie prawidłowo skierowany.
    Wejscie po schodkach, długa na 15 m. izba podzielona drewnianymi parawanami na 3 części. W środkowej, na wprost wejscia szynkwas z kranami Piasta, Braxa, Ryana i Grybowa, trochę piwa butelkowego i jak zwykle w kiepskich knajpach różne gadżety typu paluszki itp. Po lewej sala ze stołem bilardowym i telewizorem, po prawej takaż sala z wejsciem do kibla. Kibel w standarcie "GS SCH", wejscia pilnuje sroga pani postury sumo, pobierająca 50 gr. za wejscie.
    Wystrój, jak mówię, ciemne drewno, meble też, trochę takie łowickie, ale można posiedzieć.
    Klientela klimatyczna, ponoć wszyscy się znają, ale jest grzecznie. Moja kurtka zrobiła wrażenie, powiedziałem, że jadę do Afganistanu, więc zaraz przysiadł się gość, którego syn już tam pojechał (Brzeska Brygada Saperów) i trochę sobie pogadaliśmy.

    Typowy lokal dla bywalców takich lokali, najlepszy w mieście. Gorąco polecam !!!
  • Pepek
    Senior
    • 04-2003
    • 1499

    #2
    Krzysiu napisał(a)
    Piwiarnia "Zamkowa", ul. Zamkowa (100 m. od zamku )

    Po kolejnej pogawędce z menelami na deptaku (... może trochę winka? ...) zostałem wreszcie prawidłowo skierowany.
    Wejscie po schodkach, długa na 15 m. izba podzielona drewnianymi parawanami na 3 części. W środkowej, na wprost wejscia szynkwas z kranami Piasta, Braxa, Ryana i Grybowa, trochę piwa butelkowego i jak zwykle w kiepskich knajpach różne gadżety typu paluszki itp. Po lewej sala ze stołem bilardowym i telewizorem, po prawej takaż sala z wejsciem do kibla. Kibel w standarcie "GS SCH", wejscia pilnuje sroga pani postury sumo, pobierająca 50 gr. za wejscie.
    Wystrój, jak mówię, ciemne drewno, meble też, trochę takie łowickie, ale można posiedzieć.
    Klientela klimatyczna, ponoć wszyscy się znają, ale jest grzecznie. Moja kurtka zrobiła wrażenie, powiedziałem, że jadę do Afganistanu, więc zaraz przysiadł się gość, którego syn już tam pojechał (Brzeska Brygada Saperów) i trochę sobie pogadaliśmy.

    Typowy lokal dla bywalców takich lokali, najlepszy w mieście. Gorąco polecam !!!
    Po pierwsze korekty wymaga lokalizacja. Ten lokal mieści się przy ul. Chopina lub jak to się u nas mawia starego muzykanta, a nie jak napisał Krzysiu przy Zamkowej. Obie są równoległe do siebie i obie prowadza do zamku, z tym że Chopina wychodzi z SW naroża Rynku, a Zamkowa (obecnie deptak - nieczynna dla ruchu kołowego) z NW naroża.
    Od wizyty Krzysia niestety zubożyła się podaż lanego piwa. Obecnie można się napić tylko Tyskie Gronie za 3,50 zł i namysłowskiego Fulla za 3,00 zł. Nie ma już słynnej wielkiej pani szatniarko-pisuardessy.
    Teraz garść wspomnień. Jeden z moich ukochanych brzeskich lokali. Tam to dopiero odbywały się spotkania! Zwłaszcza, że zawsze stała ona na drodze do/z kina lub meczu koszykarek. Wtedy to się dopiero lały litry Piastowskiego.
    Owe wspomniane przez Krzysia "łowickie" lub jak ja określam ludowe mebelki (ławy i krzesła) oraz ciemna boazeria są tam co najmniej od dwóch dekad. Towarzystwo, ich opowieści "z mchu i paproci" oraz rozlewana "podstoliczna" jak za dawnych lat. Parę remontów i duch zmian "podniosły" standard – pojawiły się wspomniane przez Krzysia bilard i telewizor z VIVĄ. Przebudowano szynkwas oraz odnowiono kibel.
    Nic tylko powtarzać do znudzenia: polecam !!!

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎