Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Brzeg, Wrocławska, bar bez nazwy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wiktoria
    Senior
    • 07-2003
    • 796

    Brzeg, Wrocławska, bar bez nazwy

    Bar (bez nazwy), ul. Wrocławska

    Znajduje się na przeciw budynku nr 4 i kina "Słońce". Na zewnątrz kasetony Strzelca i Ottakringera. W środku okrągłe stoliki, za czymś w rodzaju przepierzenia - automaty do gry. Zasłony zasłonięte, w drzwiach witraż. Piwo lane: Strzelec (3.00), Ottakringer (3.50). Jest też kranik do Strzelca Mocnego, którego niestety nie ma. W butelkach Brok. Czynne od godz. 14.00 (podobno codziennie).
  • Pepek
    Senior
    • 04-2003
    • 1499

    #2
    Wiktoria napisał(a)
    Bar (bez nazwy), ul. Wrocławska

    Znajduje się na przeciw budynku nr 4 i kina "Słońce". Na zewnątrz kasetony Strzelca i Ottakringera. W środku okrągłe stoliki, za czymś w rodzaju przepierzenia - automaty do gry. Zasłony zasłonięte, w drzwiach witraż. Piwo lane: Strzelec (3.00), Ottakringer (3.50). Jest też kranik do Strzelca Mocnego, którego niestety nie ma. W butelkach Brok. Czynne od godz. 14.00 (podobno codziennie).
    REWELACJA!!! Wychodzi na to, że brzeskie "kasztany" znów zakwitły. I to w zimie!!! Pamietam, że po raz ostatni piwo lano tam pod koniec ubiegłego stulecia, a potem ten szklano-blaszak tylko straszył. Ciekawe, czy jak się ociepli reaktywowany zostanie ogródek, w którym to biesiadowało się przy drewnianych ławach i stołach z pieńków i bali. Niestety też już nie ma po nich śladu. Ach..., ile to razy drzewniej niejeden "seans filmowy" tam się zaczynał i kończył .

    Może więc jutro zamiast pod tory "na manewry" pojadę do domu, na "film"
    Spokojnie, to był tylko taki żarcik

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      #3
      Pepek napisał(a)


      Może więc jutro zamiast pod tory "na manewry" pojadę do domu, na "film"
      Spokojnie, to był tylko taki żarcik
      no no, Ty się nie narażaj lepiej

      A co do lanego Strzelca - w lecie chętnie zawitam przy okazji jakiejś rowerowo-pociągowej wycieczki

      Ale co to jest Ottakringer, jakaś niedouczona jestem?
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • Pepek
        Senior
        • 04-2003
        • 1499

        #4
        Marusia napisał(a)
        ...
        Ale co to jest Ottakringer, jakaś niedouczona jestem?
        No jak to co - taki browar austriacki http://www.ottakringer.at
        Robi on takie piwko co sie zwie Gold Fassl.
        A Wiktoria wyraziła się może trochę niejasno. Zapewne pod brzeskim kinem leją licencyjnego Gold Fassla ze Strzelca.

        Comment

        • Pepek
          Senior
          • 04-2003
          • 1499

          #5
          No i przed szwejkowymi "manewrami" byliśmy z Wiktorią na "seansie filmowym" przy ul. Wrocławskiej. Wewnątrz dokonano gruntownego remontu: pomalowano ściany i przymocowano na nich kawałki luster, wybudowano nowy szynkwas, wstawiono kilka stolików, powieszono kulę świetlną - zatem wieczorami pewnie są jakieś dysko-tańce, bo wolnej przestrzeni sporo. Na szczęście w trakcie naszego pobytu modna muzyka "leci" dyskretnie i nawet można swobodnie rozmawiać półgłosem. Wucet ze ścianami w panelach całkiem schludny. Pogadałem też trochę w właścicielką i dowiedziałem się, że po próbnym, kilkudniowym "rozruchu" w lecie mają otwarte dopiero od 2 tygodni, natomiast ogródek będzie reaktywowany. Fajna knajpka z dobrym piwkiem - polecam.

          Comment

          • Pepek
            Senior
            • 04-2003
            • 1499

            #6
            Pepek napisał(a)
            ... natomiast ogródek będzie reaktywowany...
            Słowa dotrzymali - reaktywacja nastąpiła! Sprawdzone w ostatnią sobotę wczesnym popołudniem. Co prawda stoły i ławki są już ze zwykłych desek, ale klimat jest utrzymany. Bardzo przyjemnie spożywa się tam lanego Strzelca.
            Niestety zaniepokoiła mnie wręcz symboliczna frekwencja (Wiktoria, ja i jeszcze 3 innych gości przez 2 godziny). Może lepiej jest wieczorami, bo jak tak dalej pójdzie, to... marnie widzę dalszą karierę tej knajpy.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎