Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

pętla autobusowa Nowy Kleparz, Pub pod Siódemką (d. smażalnia ryb Pstrąg) [zamknięte]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    pętla autobusowa Nowy Kleparz, Pub pod Siódemką (d. smażalnia ryb Pstrąg) [zamknięte]

    Na Nowym Kleparzu, blisko pętli autobusowej. Pawilon ze stolikiem na zewnątrz, w środku blat przy ścianie i wysokie stołki, w kącie telewizor, w drugim automaty do gry.

    W menu pstrąg i morszczuk, ale niestety z bułką.

    Lane: Żywiec Full Light - 3 zł/2,50 zł, Żywiec Porter - 5 zł/4,20 zł, Brackie - 3,20 zł/ 2,50 zł, Namysłów Full - 3 zł/2,50 zł. Butelkowe w cenie do 4 zł, m. in. Krajan Mocne Bawarskie i Irlandzkie Mocne, Namysłów Złoty Denar, także Okocim i EB Porter.
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #2
    bar przy pętli autobusowej na kleparzu

    grzech pisał o nim dość dawno (4 lata temu), ale nie jest już w części aktualne.
    jest lany namysłów (ceny takie same, może 10 gr różnicy), relakspol pils i mocny (3.00/2.70 zł), brackie (j.w.), no i żywiec full. na półeczce powyżej baru trochę szkła (głównie namysłów) i beczułka aluminiowa (5l) Schultheiss - pewnie pusta
    reszta opisu zgodna co do wyglądu zdodna - ot blaszany, przeszklony barak, z niewielka ilością miejsca. aktualnie brak wystawionych stolików na zewnątrz, ale kiedyś bywały, więc jak się zrobi cieplej zobaczę co tam się dzieje.
    Last edited by Maggyk; 28-09-2005, 06:47.

    Comment

    • piokl13
      Senior
      • 06-2003
      • 946

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
      grzech pisał o nim dość dawno (4 lata temu) tutaj , jest lany namysłów (ceny takie same, może 10 gr różnicy), relakspol pils i mocny (3.00/2.70 zł), brackie (j.w.),
      Próbowałem wczoraj znaleźć ową smażalnię ryb "Pstrąg" w okolicy pętli na Nowym Kleparzu i nie udało mi się, a obszedłem cały ze 3 razy dookoła. Jedyne co znalazłem to spelunę pub Pod Siódemką, zbudowany raczej z betonu niż blachy. Poza tym opis się zgadza z jednym małym wyjątkiem, z piw był tylko żywiec, po reszcie zostały tylko nalewaki. W ciągu jednego dnia zniknęły 4 rodzaje lanego piwa czy może jestem mało spostrzegawczy i nie zauważyłem owej smażalni?
      Last edited by piokl13; 22-04-2005, 09:30.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #4
        no cóż może pomyliliśmy dwa lokale ten o którym ty wspominałeś to budynek obok przystanku 130, tak? natomiast ja mówiłem o lokalu przy samej pętli autobusowej, nie widziałem tam smażonych ryb, a specjalnie zapytałem się jakie są piwa. "żywiec, pils i mocne relakspol oraz namysłów", po brackie miał jechać na drugi dzień, bo się skończyło. nie pisałbym o czymś czego w przynajmniej takim stopniu nie sprawdziłem. zapewnił mnie, że te piwa są w stałej ofercie.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #5
          istotnie ostatnio jak byłem nie miał już namysłowa i pilsa, a po brackie albo nie pojechał, albo nie było w hurtowni co jest możliwe. zatem jest tam tylko mocne relakspola.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #6
            po krótkiej rozmowie dowiedziałem się, że nie ma brackiego, bo nie ma na nie zainteresowania a przy konkurencji taniochy (relakspol i namysłów), ktoś kto nie bierze żywca na pewno nie wybierze brackiego. lokal nie jest wyjściowy, więc zbiorowa akcja lajboCKów chyba nie wchodzi w rachubę, no chyba jak rozłoży ogródek
            Last edited by e-prezes; 02-06-2005, 13:35.

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              #7
              Jeśli to ten sam lokal o którym pisał grzech to dziś ma inną nazwę (zapomniałem, może MarcinKa będzie pamiętał). Tak jak podejrzewałem Namysłowa i Brackiego już nie ma. Obecnie z nalewaka (gość przekonuje nas, że to namysłowskie) leje się Relakspol Pils i Mocne. Pils po 4 zł, tak jak w Kristiansie na Mackiewicza obecna warka jest kupażem pilsa i Krakowiaka. Smakowita, choć lokal obskurny i chyba zamykają go o 20.

              Comment

              • MarcinKa
                Senior
                • 02-2005
                • 2729

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzech Wyświetlenie odpowiedzi
                Na Nowym Kleparzu, blisko pętli autobusowej. Pawilon ze stolikiem na zewnątrz, w środku blat przy ścianie i wysokie stołki, w kącie telewizor, w drugim automaty do gry.
                Ten opis idealnie pasuje do miejsca gdzie byliśmy. Nic się nie zmieniło.

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                Jeśli to ten sam lokal o którym pisał grzech to dziś ma inną nazwę (zapomniałem, może MarcinKa będzie pamiętał).
                Nazwa jest taka jak pisał piokl13:

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13 Wyświetlenie odpowiedzi
                ...pub Pod Siódemką...
                Faktycznie spelunka, ale swój urok minionych lat ma. Czas tam się zatrzymał na początku lat dziewięćdziesiątych. Jedyna różnica to to, że wszystko jest już widocznie stare. Jak dla mnie nostalgiczny klimat to ma. Obecna warka Pilsa z Relakspola jest wyborna.
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎