Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

al. Solidarności 84, Cafe-Bar Paragraf

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    al. Solidarności 84, Cafe-Bar Paragraf

    Myślę, że nie ma co tworzyć nowego tematu (zresztą mam do tego pewien uraz). i pociągnąć zagadnienie stolicy na tym.

    Bar kawowy na Al.Solidarności, obok sklepu Alkohole Świata. Na przeciwko sądu. Przesiaduje tam zawsze sporo prawników.

    Zwinęli nieco ofertę i mają: Żywiec - 6 zł, Królewskie - 5,5 zł oraz Belfast - 5,5 zł. Wpadam tam czasem na tego ostatniego.
    Mała niedogodność - klucz do toalety znajduje się w okienku do zwrotu naczyń, trzeba płacić 50 gr.
  • Wujcio_Shaggy
    Senior
    • 01-2004
    • 4628

    #2
    Odp: Paragraf

    grzech napisał(a)
    Myślę, że nie ma co tworzyć nowego tematu (zresztą mam do tego pewien uraz). i pociągnąć zagadnienie stolicy na tym.

    Bar kawowy na Al.Solidarności, obok sklepu Alkohole Świata. Na przeciwko sądu. Przesiaduje tam zawsze sporo prawników.

    Zwinęli nieco ofertę i mają: Żywiec - 6 zł, Królewskie - 5,5 zł oraz Belfast - 5,5 zł. Wpadam tam czasem na tego ostatniego.
    Mała niedogodność - klucz do toalety znajduje się w okienku do zwrotu naczyń, trzeba płacić 50 gr.
    Odwiedziłem niedawno, podczas spaceru po ulicach miasta - jak człowiek chodzi w upale, to pić się chce. Pełna nazwa: Cafe-Bar "Paragraf".

    Oferta niezmieniona. Spadły ceny - Królewskie i Belfast po 5 zł, zaś w godzinach 16-20 w dni powszednie piwo w promocji po 4 zł.
    Niestety, Belfasta aktualnie nie było. Zamówiłem Króla - był już odstały i praktycznie wygazowany.

    Klientela faktycznie prawnicza. Wystrój taki sobie, na ścianach tzw. "sajdingi", czyli taka plastikowa boazeria. Ogólnie schludnie i czysto, tylko sufit brudny...
    Jednak nie polecam.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

    Comment

    • lisiewski
      Senior
      • 12-2009
      • 459

      #3
      Do której godziny jest aktualnie czynny ten przybytek? Proszę o w miarę pilną odpowiedź

      Comment

      • petrus33
        Gość
        • 01-2008
        • 888

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lisiewski Wyświetlenie odpowiedzi
        Do której godziny jest aktualnie czynny ten przybytek? Proszę o w miarę pilną odpowiedź
        Masz internet, a tak ciężko klinąć
        Se zadzwoń leniu )
        "Paragraf" S.C. Bar Kawowy
        Warszawa, al. Solidarności 84,
        tel. 22 6363686

        Comment

        • lisiewski
          Senior
          • 12-2009
          • 459

          #5
          Nie czekając na odpowiedź... uczyniłem rzeczywiście tak, jak zasugerowałeś. Do pierwszego piwka siadaliśmy właśnie ok. 20:41...;P Knajpkę zamykaliśmy razem z barmanem ok. 22:00. Belfast kosztuje aktualnie 6,50 zł (0,5l).
          Last edited by lisiewski; 23-10-2010, 15:10.

          Comment

          • Rzeszowiak
            Piwny Radykał
            • 04-2009
            • 1596

            #6
            W lokalu można poczuć się jakby czas zatrzymał się tu wiele lat temu. Bardzo smaczny lany belfast podawany przez sztywnego(ale sprawiającego bardzo sympatyczne wrażenie ) jegomościa w marynarce, w tle ponury gmach Sądu Okręgowego ze spłowiałym napisem o sprawiedliwości.

            Ogólnie bardzo fajne miejsce, poczułem się jak w Warszawie 20 lat temu.

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              #7
              Jeden z ostatnich lokali w Warszawie który ma trochę atmosfery, mimo przejścia trochę zmian.
              Belfast lany pyszny i zdrowy za 6,90 zł.
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • malinadze
                Junior
                • 12-2010
                • 9

                #8
                Kllimat miejsca bez zmian (a to licze na plus), Belfast lany wystepuje nadal (7 pln), pojawily sie butelki czeskie (Rohozec Skalak, Koziolek 11, Staropramen) po 8 pln. Lubie ten paragraf

                Comment

                • Rzeszowiak
                  Piwny Radykał
                  • 04-2009
                  • 1596

                  #9
                  A tutaj czas nadal nie ruszył. Starsi panowie spotykający się przy królewskim, abstrakcyjnie wyglądający barman ( oczywiście w pozytywnym słowa znaczeniu), świetny lany Belfast i jeszcze bardziej spłowiały napis o sprawiedliwości w gmachu naprzeciwko. Jednym słowem klimat jakiego trudno już dziś szukać.

                  Comment

                  • sodom
                    Senior
                    • 12-2002
                    • 351

                    #10
                    Lany Belfast po siedem i pół. Królewskie po siedem. Piątek wieczorem, raczej pusto i sennie.

                    Comment

                    • yoda79
                      Senior
                      • 01-2013
                      • 861

                      #11
                      Cena Belfasta niezmienna - 7,50. Poza tym Żywiec i Warka plus reszta koncernów w butelkach. Ciekawy klimat, ciekawy barman, można śmiało na Belfasta wpadać.

                      Comment

                      • kosher
                        Senior
                        • 04-2005
                        • 2291

                        #12
                        Wystrój nadal nie uległ zmianie, styl retro prl jest zachowany.
                        Dwie sale dla niepalących i palących, ale żeby dotrzeć do toalety niepalący musi przejść przez całą salę dla palących
                        Z beczki warecki Król, Łomża, Belfast i Cydr Dzik- wszystko między 7 a 8 zł.
                        Jest też kilka butelkowych piw rzemieślniczych m.in. Pinta, Witch Beer.
                        W zalewie głośnych i futurystycznych knajp ta zachowała klimat i jawi się jako oaza spokoju.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎