Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Ząbkowska 11, Łysy pingwin

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dudlik
    Senior
    • 11-2002
    • 269

    Ząbkowska 11, Łysy pingwin

    Poza Szemraną niedawno otworzono nową knajpke Łysy pingwin nazwa kojarzy mi się z nazwami knajp w Pradze czeskiej. W środku ładnie muzyczka jazzowa, piwo pilsner za 6zł. trochę dużo, ale za to żule nie zaglądają tutaj. łatwo trafić bo świecą się neony, a kamienica jest obdrapana, bo niedokończyli remontu. Knajpka otwarta od 12.00. Warta przynajmniej jednego odwiedzenia. Można tam zawitać po drodze po reginkę na radzyminską.
    jeśli jednak to nie satysfakcjonuje Was to obok wileniaka jest piwiarnia po byłym sklepie zabawkowym, gdzie jest kasztelan z kija i inne piwka za przystępną cenę. Także na wileniaku jest knajpa teraz z ogródekiem, gdzie za 4zł. jest królewskie. W środku inne piwa, ale brak atmosfery starej dobrej Warszawy.
    Zapraszam na Pragę i pozdrawiam!!!
    Dudlik
    Last edited by Maggyk; 30-09-2005, 17:21.
    Piana jak śmietana smak szesnastoletniej dziewczyny! To jest piwko!
  • Dudlik
    Senior
    • 11-2002
    • 269

    #2
    Wczoraj znowu byłem w pingwinie. Zaprzyjaźniłem się z barmanmi. Dali mi parę pocztówek z logo knajpki. proponowałem im aby wprowadzili podstawki, co przyjeli z dużym zainteresowaniem. Teraz mają pilsnera, ale będzie też staropramen z beczki!!!!! Był już przedstawiciel tej firmy. Cieszy mnie również fakt, że jest tam elegancka toaleta. Można też jeśli nie chce się siedzieć na twardych krzesełkach leżeć na kanapie w paski zebry Podoba mi się również to, że kufle są wyparzane tak więc higiena też na wysokim poziomie. Gadałem też o dresiarzach powiedzieli, że na początku przychodzili kilka razy, ale stwierdzili, że to nie dla nich lokal i nie ma żadnych drechów. Bardzo serdecznie zapraszali brać forumową do Pingwinka.
    Pozdrawiam!!!
    Dudlik
    Last edited by Maggyk; 30-09-2005, 17:29.
    Piana jak śmietana smak szesnastoletniej dziewczyny! To jest piwko!

    Comment

    • pga
      Senior
      • 09-2005
      • 126

      #3
      Pyszne

      W załączeniu zdjęcie zrobione jakiś czas temu w Łysym Pingwinie..
      wygląda przepysznie

      Pozdrawiam
      Pga
      Attached Files

      Comment

      • sodom
        Senior
        • 12-2002
        • 351

        #4
        smakowity wygląd!!!

        Comment

        • milens
          Junior
          • 12-2006
          • 1

          #5
          racja ! wygląd smakowity
          a Łysy Pingwin mistrzowski pub!! naprawdę fajny klimat

          Comment

          • tfur
            Senior
            • 05-2006
            • 1302

            #6
            tak, jest staropramen, jest i budweiser (oba piwa po siódemce), no - i jest fajnie, tylko gorącawo, szczególnie w głębi lokalu, dokąd nie dociera powiew od otwartych na oścież drzwi...
            veni, emi, bibi

            Comment

            • piwofil2
              Junior
              • 08-2007
              • 14

              #7
              zlatopramen

              hej! od dzis w lysym pingwinie czeski zlatopramen z kija i rozne butelkowe smakolyki - np. niepasteryzowany Svyturys Extra Draught albo pszeniczny Baltas. POLECAM! Nalezy odwiedzic. Lysy jest swietny!

              Comment

              • Piwosz306
                Senior
                • 10-2007
                • 214

                #8
                W Łysym jest Zlatopramen a nie Staropramen z kija, mimo ze wszyscy utrzymuja inna wersje + kolumna z napisem Staropramen tez sugeruje cos innego. Pod ta kolumna jest Zlato jasny i bursztynowy.
                Sadze, ze w Polsce bardziej znany jest Staropramen wiec mowia, ze to jest wlasnie to piwo. Z drugiej strony, moim skromnym zdaniem, Zlatopramen jest lepszy.
                Last edited by Piwosz306; 10-03-2008, 22:28.

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #9
                  Przyjemne miejsce do posiedzenia z dziewczyną. Szczególne polowanie odbywa się na miejscówkę na rzeczonej kanapie z zebry Z beki nadal lane Zlatopramen jasne i bursztyn za siódemkę. Barman umiał porównać bursztynowe do rezanego ale słowo polotmave już mu nic nie mówiło...
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • PanKrecik
                    Member
                    • 09-2007
                    • 57

                    #10
                    Brak jasnego Zlatopramena (tak jak w pubie Windigo) takze wnioskuję ze jest cos na rzeczy z tego co ktoś napisał o przejeciu browaru Drinks Union - producenta Zlatopramena - przez firme Heineken.

                    Jest lany jasny Svyturys (ciekawe piwo, z lekką goryczką) za 7pln, polecam również Baltasa - 8pln.
                    Byłem natomiast bardzo zawiedziony Faustusem (8pln) firmowanym przez Barlan'a!! a nie tego z Juranda robionego w Niemczech.
                    Swoje uwagi na ten temat napisałem tu :

                    Comment

                    • tfur
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 1302

                      #11
                      żadnego piwa z nalewaka i barman walczący z pszeniczniakiem przy nalewaniu z butli. dobrze, że po łyżkę nie sięgnął. może to zły dzień...
                      veni, emi, bibi

                      Comment

                      • Pankracy
                        Senior
                        • 10-2007
                        • 2768

                        #12
                        Ostatnio z kija był Staropramen Černý (7 zł).

                        Comment

                        • docent
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 5205

                          #13
                          Obecnie lany był jedynie Becks za ósemkę. Zlatoprameny butelkowe też w takiej cenie. Pszenice i koźlaki po dychu więc ogólnie nieciekawie...
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • tfur
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 1302

                            #14
                            mazowieckie niepasteryzowane z kijka za pięć? mnie nie trzeba dwa razy powtarzać. gorzej że promocja tylko do wczoraj, ale jak mi objaśniono, ostatnio uskuteczniano (w tygodniu) promo typu drugie piwo za pół ceny i lokal się nie odżegnuje od powrotu do tej oferty. w niedzielny wieczór ma tę zaletę, że nie jest tak diablenie zadymiony, dla mnie bomba. dodam, że po mazowszakach z pingwina na 'wojnie polsko-ruskiej' bawiłem się jak szalony.
                            veni, emi, bibi

                            Comment

                            • Komar_Pafnucy
                              Senior
                              • 08-2005
                              • 1114

                              #15
                              Obecnie z kija jedynie Zubr (na szczęście nie Żubr ) i Staropramen. Po 8 zł za 0,5. W lokalu było wyjątkowo duszno i gorąco. Szkoda, moje poprzednie wrażenia stamtąd były dużo bardziej pozytywne.
                              Last edited by Komar_Pafnucy; 09-08-2009, 15:55.

                              Multitap Crawl
                              Multitap Crawl na Facebook

                              "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                              Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎