Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Surowce w Krakowie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • monar86
    Junior
    • 08-2005
    • 3

    Surowce w Krakowie

    Witam Wie ktos moze gdzie nabyc surowce w Krakowie (drozdze slod chmiel) Chodzi o cos jak np Instytut Zywnosci w Warszawie lub tez normalne sklepy Wszystko oprocz internetowych sklepow!! z gory dziekuje!!
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    kolega za mało szukał na browar.biz, ale rzeczywiście jest tego niewiele w Praktikerze i Obi można dostać gotowce oraz część akcesoriów i to tyle stąd moja propozycja współnych zakupów pozostawiaona bez odzewu

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      #3
      no i bym skłamał kompletnie zapomniałem, że w Cabsydzie można teraz dostać nie tylko brew-kity, ale odbiór po złożeniu zamówienia via net lub telefonicznie i uprzednim uzgodnieniu terminu.
      Last edited by e-prezes; 03-10-2005, 12:51.

      Comment

      • mgrzemow
        Member
        • 09-2004
        • 79

        #4
        Na Zamenhoffa jest sklep ze zdrowa zywnoscia. Kupowalem tam jeczmien.

        Rozne dziwne rzeczy mozna tez dostac na kleparzu - chmiel i slody rczej nie ale ziarna i dodatki jak najbardziej.

        Comment

        • mwojtaszek
          Senior
          • 09-2005
          • 114

          #5
          Ja się coraz bardziej zastanawiam, czy nie byłoby dobrym pomysłem zrobić filię Browamatora w Krakowie. W Warszawce, Lublinie, Wrocławiu już jest, a w Krakowie - pusto. Jedyny problem, to czy to w jakiejś przewidywalnej perspektywie zarobi na siebie - bo charytatywnie to raczej nie zamierzam się bawić
          Może ktoś też o tym myślał i tylko brakowało mu wspólnika....?
          Marek - domowarzyciel namiętny

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #6
            We Wrocławiu to nie jest filia - w pozostałych miastach tez nie, chyba, że o czymś nie wiem, tylko sklepy jako dodatkową "działalność" biorą produkty Browamatora. Ostatnio Piwniaki z Wrocka pisały, ze słaby zbyt na to mają, a jakby mieli zamawiać pojedyncze sztuki, to wychodzi kosztowo to samo, jak sam zamówisz u Browamatora przez internet
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • mwojtaszek
              Senior
              • 09-2005
              • 114

              #7
              No tak, słowo filia miało być w cudzysłowiu, rzecz jasna
              Czyli wniosek jest taki, że jeszcze na biznes w tej branży można sobie chwilowo pogwizdać

              Dzięki za info

              Marek
              Marek - domowarzyciel namiętny

              Comment

              • mwojtaszek
                Senior
                • 09-2005
                • 114

                #8
                A tak poza tym, to mnie chodziło nie o jakiś dodatek do innego sklepu, ale coś bardziej przydatnego dla domowych piwowarów, szczególnie tych nowych, poszukujących. Z doświadczenia wiem, że jeśli nie ma przy tych produktach jakiejś obeznananego w temacie, życzliwego sprzedawcy, to osoby, które chciałyby zacząć, a nie wiedzą jak - będą się czuły zagubione. W takiej branży niezbędny jest ktoś, kto pomoże, doradzi, wskaże drogę itp. JKiedy ja się przymierzałem do domo-warzenia, to co prawda widziałem piękne zestawy sprzętu i surowców w jednym z marketów (OBI zdaje się) i bardzo chciałem się wyposażyć, jednak nikt nie był mi tam w stanie fachowo odpowiedzieć na gnębiące mnie rozterki.
                Nie wszyscy bowiem mają możliwości czy też czas aby przekopywać internet w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące pytania...
                No, w każdym razie - fakt, że w wielu sklepach można już kupić sprzęt, brew-kity itp świadczy o tym, że temat staje się coraz bardziej popularny i może z jakiś czas będzie sens istnienia dedykowanego sklepiku dla takich zapaleńców jak my. Bo nie takie dziwactwa można np. w Krakowie znaleźć i jakoś sobie radzą na rynku
                Marek - domowarzyciel namiętny

                Comment

                • WES
                  Senior
                  • 11-2003
                  • 111

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mwojtaszek
                  coś bardziej przydatnego dla domowych piwowarów, szczególnie tych nowych, poszukujących. Z doświadczenia wiem, że jeśli nie ma przy tych produktach jakiejś obeznananego w temacie, życzliwego sprzedawcy, to osoby, które chciałyby zacząć, a nie wiedzą jak - będą się czuły zagubione. W takiej branży niezbędny jest ktoś, kto pomoże, doradzi, wskaże drogę itp.
                  Dokładnie tak. Bezpośredniego kontaktu z profesjonalnym handlowcem, chyba jeszcze długo nie zastąpi internet.
                  -
                  Wspiera i rozwija Piwowarstwo Amatorskie

                  Comment

                  • mgrzemow
                    Member
                    • 09-2004
                    • 79

                    #10
                    Ja mysle ze rynek jest za maly na sklep - trzeba utrzymac lokal, obsluge itd - nawet dzielac koszty z jakas inna branza, czy przytulajac sie do jakiegos sklepu to jest bez sensu. Ile w koncu jest potencjalnych klientow takiego sklepu z Krakowa?

                    Moze zadzialalby inny mechanizm - organizowalibysmy co regularnie wspolne zamowienia koordynowane przez jakiegos bardzo doswiadczonego grupowicza z Krakowa (Przezes?).

                    Tenze koordynator sluzylby nam swoja wiedzia - moznaby z nim (a moze nia?) pogadac i poradzic sie.

                    Nie mialbym tez nic przeciwko temu, zeby ta osoba zarabiala na takim zamowieniu - czy to w formie bezposredniej prowizji, czy poprzez upusty np w Browamatorze.

                    Wydaje mi sie ze takie rozwiazanie ma same plusy:
                    - ja zamawiam po takich samych cenach jak bezposrednio w Browamatorze
                    - Browamator ma latwiejsze zycie bo obsluguje duze - polhurtowe zamowienia
                    - koordynator/guru ma jakas korzysc ze swojej wiedzy i pomocy, ktorej przeciez tak, czy inaczej udziela.

                    Co Wy na to?

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19159

                      #11
                      sam miałem/mam zamiar otworzyć nieduży sklepik z produktami w Krakowie, ale jak potwierdzają moje wyliczenia, kłopoty ze zbytem Biowinu i post Marusi nie jest to takie proste. na wymianę doświadczeń tak czy siak zapraszam na nasze spotkania lajboCkowe.

                      mgrzemow jestem za, kwestie techniczne do uzgodnienia.
                      Last edited by e-prezes; 05-10-2005, 10:58.

                      Comment

                      • mwojtaszek
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 114

                        #12
                        Wspólne zamawianie ma swój sens wtedy, jeśli dzięki temu można się podzielić kosztami przesyłki. To po pierwsze. Po drugie - nie każdy wspólnie zamawiający będzie chciał zawsze porad guru, jako bonusa (choć ja na pewno chętnie bym skorzystał z takich rad nawet dokładając guru do przesyłki ). Starzy wyżeracze po prostu będą chcieli obniżyć koszty wysyłki - więc ew. rozliczanie trochę by się komplikowało. Po trzecie - ja w swoim poście roztaczałem wizje raczej dalszej przyszłości w tej branży, kiedy ten sport się bardziej spopularyzuje.
                        Marek - domowarzyciel namiętny

                        Comment

                        • mwojtaszek
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 114

                          #13
                          Przepraszam za ignorację, ale co to są spotkania lajboCkowe?
                          Marek - domowarzyciel namiętny

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19159

                            #14
                            to temat na inny wątek, ale tak to sobie wymyśliliśmy (przy wydatnej pomocy kolegów forumowiczów, w tym Doodcka), że forumowe krakusy to lajboCKi, a spotykamy się przy piwku, po to by po prostu pogadać, czasem na tematy piwowarskie, czasem nie - zależy od rozmówców.
                            Last edited by e-prezes; 05-10-2005, 11:10.

                            Comment

                            • Antałek
                              Senior
                              • 12-2005
                              • 164

                              #15
                              Ja znalazłem w necie firmę Cabsyd, ul Sołtysowska 12 tel. 012-649-80-05, 504-381-660. Piszą, że trzeba sie wcześniej umówić do sklepu, bo to magazyn. Mam zamiar się tam wybrać w tym tygodniu, to może napiszę coś więcej.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎