Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Świdnica, pl. św. Małgorzaty, Bunkier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    Świdnica, pl. św. Małgorzaty, Bunkier

    Piwiarnia „Bunkier”

    Mieści się w XVIII-wieczne kazamacie artyleryjskiej. Sklepione pomieszczenie z czerwonej cegły, ze strzelnicami, jakieś 6 m. poniżej powierzchni terenu. W przeszklonych strzelnicach ekspozycja gadżetów. Dębowe stoły wiszące na łańcuchach,, solidne dębowe ławy. Ok. 45 miejsc. Najbardziej kompetentny właściciel knajpy w Świdnicy. Na górze – ogródek. Piwo – wszystkie „Piasty”. Wada lokalu – mnóstwo dymu.
    Przez kilka lat od otwarcia mój ulubiony lokal, przepuściłem tam przez nerki kilka tysięcy litrów piwa. Był ekstra klimat, nawet jakieś koncerty. Z czasem lokal stał się młodzieżówy, a nawet bardzo młodzieżówy (prawie dziecięcy). Przestałem tam pasować.
    Ale mogę polecić, w godzinach popołudniowych, jak nie ma tłoku, jest sympatycznie.
  • Simon
    † 1964-2008 Piwosz w Raju
    • 02-2001
    • 993

    #2
    Krzysiu, a co z Bunkrem ?
    Simon

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #3
      Hula i ma się dobrze, nadal pędzi "Piasta".

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        Piwiarnia "Bunkier"

        Simon napisał(a)
        Krzysiu, a co z Bunkrem ?
        Aktualnie w Piwiarni "Bunkier" są do dyspozycji: Książ 3,50/0,5 Piast 4,00/0,5 i w promocji Carlsberg 4,00/0,5. Był też Okocim Mocny, ale chwilowo chyba jest wycofany.

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
          Aktualnie w Piwiarni "Bunkier" są do dyspozycji: Książ 3,50/0,5 Piast 4,00/0,5 i w promocji Carlsberg 4,00/0,5. Był też Okocim Mocny, ale chwilowo chyba jest wycofany.
          Właściwie nic się nie zmieniło, poza tym, że nie ma już takiego tłoku, jak dawniej, w sobotę wieczorem można nawet znaleść miejsce siedzące. Ostatnio kilkakrotnie spożyłem tam Okocim Palony z beczki - wydaje mi się lepszy, niż butelkowy.

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            #6
            Lokal jest w trakcie rozbudowy. Odkopano część fosy od strony wschodniem i urządzono tam ogród Wystrój surowy, ceglano betonowy, jako dekoracja zamieszczono kopieplanów i zdjęć twierdzy. Elewacja kaponiery jest odsłonięta i strzelnice przebite na wylot. Wejście jest zrobione od ogrodu, a poprzednio używane wejście jest nieczynne. W fosie odsłonięto osiemnastowieczną miejską kanalizację deszczową. Trwa budowa drugiego tarasu, na wysokości dawnego wejścia.

            Asortyment bez zmian - stała współpraca z Grupą Carlsberg.

            Comment

            • naczelnik
              Senior
              • 08-2003
              • 1884

              #7
              Nic do tematu nie wniose, poza tym, ze do Piwnicy schodzilo sie dlugimi i stromymi schodami
              W ktoras pogielodwa sobote konczylismy tam posiedzenie z Krzyskiem. Palca sie nie dalo wcisnac. "Wychodzimy"-padlo. Gospodarz potrzebowal moze dwoch minut, zeby "zorganizowac"miejsce. Jak? Nie wiem - broni wtedy jeszcze nie nosil
              Popieram domowe browary!

              Polakom gratulujemy naczelnika

              Zamykam browar.
              Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

              gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                #8
                Zamiast drugiego tarasu będzie kryta część z kuchnią.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎