Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Świdnica, Zagłoba (była Tawerna Panteon)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    Świdnica, Zagłoba (była Tawerna Panteon)

    Taverna "Panteon"

    Udałem się byłem z żoną na zasłużoną kolację, stąd relacja (byłem tam pierwszy raz).
    Knajpa czynna od kilku miesięcy. Mieści się w byłej, słynnej w latach 70-tych restauracji "Zagłoba".
    Dwie spore sale. Wystrój grecki - ściany naciapane kielnią i pomalowane na niebiesko. Na podłodze gresy - niestety relikt poprzedniego wystroju. Proste, drewniane stoliki i krzesła, chyba trochę za mało, bo knajpa wygląda, jakby była pusta. Trochę brakuje też jakichs stylowych dekoracji.
    Kuchnia grecka (warzy Grek) i włoska (dla odmiany - Peruwiańczyk). Jedzenie całkiem przyzwoite, dobra sałatka grecka (z dodatkiem takiej jadowitej papryki, jak w Żywcu), gyros, pizza w porządku.
    Piwo: "Pilsner" 6 zł/0,5l., bardzo dobry, aczkolwiek ze wzgledu na intensywnę goryczkę nie bardzo pasuje do jedzenia, oraz "Lech" - 5 zł/0,5 zł.

    Można tam bez obciachu zabrać znajomych
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Krzysiu napisal/a
    Taverna "Panteon"
    ...
    Można tam bez obciachu zabrać znajomych
    Już nie można, lokal jest od kilku tygodni nieczynny.

    Comment

    • Wiktoria
      Senior
      • 07-2003
      • 796

      #3
      Krzysiu! A co z opisem "Pod Dębami" i "U Lecha"?

      Comment

      • matuss
        Member
        • 12-2004
        • 41

        #4
        Właśnie - u Lecha piwo jest po 2 zł (!!!), ale nie pamiętam, jakie, bo dawno tam nie byłem. Może po maturach zrobię obchód A co do Tawerny, to mam dobra wiadomość - chodzą plotki, że ma być (a może już jest) ponownie otwarta. I nie trafiłem na opis Alexa - choć przyznam, że nigdy tam nie byłem i nie wiem, czy jest warty opisania.
        Matuss

        Kłamstwo zdąży obiec pół świata, zanim prawda włoży buty - James Callaghan

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #5
          Od kilku tygodni lokal ponownie nazywa się "Zagłoba", jak kiedyś, kiedy to znany był na całym Dolnym Śląsku. Obecnie lokal jest odsztafirowany, największe wrażenie robią potężne, drewniane meble (jakieś 30% za duże). Jedzenie przeciętne, ceny trzygwiazdkowe. Piwo marne (nawet nie zapamiętałem jakie, chyba Lech), za to doskonały przyrządzają krupnik staropolski.

          Comment

          • marcub
            Junior
            • 10-2007
            • 13

            #6
            Panowie i panie reklamy nie robie ale zapraszam do zagłoby w świdnicy jako że lokal wysmienity, taak staropolski jak się tylko dalo z niesamowicie pięknymi paniami w wiankach na głowie wyglądającymi uroczo. Szczegolnie teraz zapraszam do nowo uruchomionej sali na pierwszym piętrze (carskiej lub cesarskiej?) z naprawdę niesamowitym stylem... w niedzielę przy kawie odwiedzi was tam waćpan Zagłoba niczym żywy... wrażenia niesamowite, polecam smiało... a leją tyskie, krakonosz niedostępny i lech w butelce też się znajdzie, dębowego brak, a stylem byłby tu wspaniały....

            Comment

            • delvish
              Senior
              • 11-2004
              • 3508

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marcub Wyświetlenie odpowiedzi
              dębowego brak, a stylem byłby tu wspaniały....
              Stylem - mocny lager z kukurydzy?
              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
              (Frank Zappa)

              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

              Comment

              • marcub
                Junior
                • 10-2007
                • 13

                #8
                chodzi o to żeby był kufel cięzki taki jak w dębowym, a wogóle najlepiej porcelanowy z przykrywką, mogliby zrobić, talerze i filiżanki mają firmowe, niech na kufel się szarpną. szklanki od tyskiego i kufle z PU troche jakos tak dziwnie pasuja do tego skansenu. ale polecam.

                Comment

                • dabu1
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 159

                  #9
                  Knajpa naprawdę klimatyczna, jedzenie naprawdę bardzo dobre - placek po węgierski jest świetny
                  Piwo Krakonos do tego smakował by idealnie...

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎