Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wrocław, Wybrzeże Wyspiańskiego (budynek stołówki), Klub Studencki Dziekanat

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Chris
    Senior
    • 05-2004
    • 812

    Wrocław, Wybrzeże Wyspiańskiego (budynek stołówki), Klub Studencki Dziekanat

    Na Wybrzeżu Wyspiańskiego powstała nowa knajpa.Kolega pracujący na kuchni która znajduje sie niedaleko donosi iż leją tam Staropramena i Moravana (chyba tak sie to piwo nazywa).Za jakiś czas ide tam na zwiiad
    chickkiller :)
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    To daj znać kiedy, chętnie się podłączę Jakiś dokładny namiar jest? Bo Wybrzeże długie jest....
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • naczelnik
      Senior
      • 08-2003
      • 1884

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
      To daj znać kiedy, chętnie się podłączę Jakiś dokładny namiar jest? Bo Wybrzeże długie jest....
      W budynku stołówki Politechniki toto się znajduje. Wisi szyld Staropramena, a knajpka nazywa sie Dziekanat.
      Popieram domowe browary!

      Polakom gratulujemy naczelnika

      Zamykam browar.
      Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

      gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

      Comment

      • Chris
        Senior
        • 05-2004
        • 812

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
        To daj znać kiedy, chętnie się podłączę Jakiś dokładny namiar jest? Bo Wybrzeże długie jest....
        Hehe jak na razie planuje przyszły tydzień....a jest to rzeczywiscie przy stołówce tak jak Naczelnik pisze.Jeszcze dużo czasu zostało....dam znać
        chickkiller :)

        Comment

        • babalumek
          Senior
          • 02-2004
          • 1207

          #5
          Kurde niech ktoś wyjaśni jak tam się dostać już 2 osoby mi mówiły że owszem szyld jest ale nijak nie wiadomo jak tam wejść, często spotykany obrazek to studenci okrążający budynek w niesktutecznym poszukiwaniu knajpy. Może ktoś planuje tam knajpe zrobić dopiero w najbliższym czasie?
          MRKS Kuźnia Jawor

          WTS Sparta Wrocław

          Comment

          • naczelnik
            Senior
            • 08-2003
            • 1884

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika babalumek
            Kurde niech ktoś wyjaśni jak tam się dostać
            Ze znalezieniem stołówki i wejścia nie powinno być problemu najmniejszego. Każdy napotkany w okolicy Grunwaldzkiego student wskaże drogę.
            Wejście jest dokaładnie naprzeciwko Odry. Dwa metry od wejścia jest placówka PKO. Po pokonaniu dość szerokich drzwi od razu w lewo, jak do WC
            Last edited by naczelnik; 10-03-2005, 22:47.
            Popieram domowe browary!

            Polakom gratulujemy naczelnika

            Zamykam browar.
            Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

            gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

            Comment

            • babalumek
              Senior
              • 02-2004
              • 1207

              #7
              Dzięki za wyjaśnienie. Właśnie stołówka to wiem gdzie jest (sam mam "przyjemność" na polibudzie studiować), tylko z odnalezieniem wejścia do knajpy były kłopoty. Ale teraz mam nadzieję że będzie już bez problemu.
              MRKS Kuźnia Jawor

              WTS Sparta Wrocław

              Comment

              • babalumek
                Senior
                • 02-2004
                • 1207

                #8
                A więc przybyłem, zobaczyłem, wypiłem i wróce tam niedługo i jeszcze nie raz!! Rewelacja!! Ale po kolei. Na butelkowe piwa nawet nie patrzyłem, a z lanych to tak: Moravan Pils 3,5 zl, Moravan Strong 4 zl, Staropramen 4,5 zl. Ale uwaga - bodajże do 26 marca jest promocja - przy zakupie Moravana Strong, drugi Strong jest gratis!!!!!! Tak więc zrozumcie że jedyne piwo jakie piłem to właśnie Moravan Strong. Na resztę przyjdzie jeszcze czas. Piwo jest bardzo dobre - kolor odpowiednio ciemniejszy od pilsa a i smak charakterystyczny. No i daje w głowę, co mnie troche zdziwiło bo piwa w Czechach z reguły są lżejsze od naszych. Wystrój nowoczesny, w ogóle widać że knajpa działa od niedawna i priorytet to przyciągnąć wiernych klientów na przyszłość. Piwo i w ogóle wszystko podają do stolika kelnerki - studentki, wszystko pachnie nowością i w ogóle cały czas o nas dbają. Niestety nie ma w ofecie alkoholi mocniejszych (choć z drugiej strony do czegoś takiego to na PIWO się idzie), nie ma także miejsc na świeżym powietrzu - co w letnie dni będzie doskwierać, denerwujące są też lampy zamontowane metr nad stolikami które ostro dają światłem co nie pasuje do klimatu knajpy. Ale to wszystko mało ważne, naprawdę polecam idźcie jak najszybciej tym bardziej że jeszcze mało kto o tym miejscu wie i jest luzik, a przewiduję że w ciągu roku to tam tłumy będą......
                MRKS Kuźnia Jawor

                WTS Sparta Wrocław

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23791

                  #9
                  to piwo to MoravaR
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • babalumek
                    Senior
                    • 02-2004
                    • 1207

                    #10
                    Aha, jeszcze kilka dodatkowych informacji. Póki byłem jeszcze w miarę trzeźwy, to zamieniłem parę słów z kierownikiem baru na temat piwka i jest tak: Moravan w Czechach nazywa się bodajże Ostravan i razem ze Staropramenem tworzą jedną kompanię piwną (mniej więcej jak u nas Lech i Tyskie). Podobno jedno leją na Słowacji a drugie w Czechach (nie pamiętam które dokładnie gdzie, ale patrzę na to z przymrużeniem oka - u nas też niekoniecznie Tyskie leją w Tychach). Niestety właściciel podpisał z tą Czeską kompanią piwną umowę na wyłączność także na różnorodność liczyć nie należy - mojego ulubionego Krakonoszka nie będzie
                    MRKS Kuźnia Jawor

                    WTS Sparta Wrocław

                    Comment

                    • babalumek
                      Senior
                      • 02-2004
                      • 1207

                      #11
                      Przepraszam - Moravar, nie zauważyłem. Ale ważny smak nie nazwa
                      MRKS Kuźnia Jawor

                      WTS Sparta Wrocław

                      Comment

                      • babalumek
                        Senior
                        • 02-2004
                        • 1207

                        #12
                        No i już po promocji Stronga, kto nie był niech żałuje. Promocja miała być do 26 marca ale "promocyjne" beczki już się skoczyły....
                        MRKS Kuźnia Jawor

                        WTS Sparta Wrocław

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          #13
                          Byłam dziś z Naczelnikiem na wstępnym rozeznaniu.
                          Knajpa bardzo fajna! Dużo miejsca (w tym na grupowe spotkania!), sofy, krzesła, duże stoły, małe stoły - do wyboru, do koloru. Muzyka - może nieco za głosna, ale da sie gadać i nie diskobandżo.
                          Jakie piwa są, to już przedmówcy napisali. Ja mam do dodania, że jest do jedzonka smażony ser, stoły można rezerwować (wzięłam nr telefonu), kible przestronne i pachnące nowością, a w lecie - UWAGA! - planowany jest ogródek piwny na tarasie! jesli o mni echodzi - juz mnie mają
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • babalumek
                            Senior
                            • 02-2004
                            • 1207

                            #14
                            No nareszcie się ktoś wybrał ze ścisłego "kierownictwa" strony browaru Bardzo mnie cieszy wiadomość o ogródku piwnym - nie ma to jak browarek w ciepły dzień na świeżym powietrzu....
                            MRKS Kuźnia Jawor

                            WTS Sparta Wrocław

                            Comment

                            • strzelczyk76
                              Senior
                              • 11-2003
                              • 823

                              #15
                              Nawet inspekcja z G. Śląska już tam była (dzięki Naczelnik ) - i potwierdzam - knajpa fajna, strong był dobry, szkoda że tak mało czasu było - gdybym jeszcze ten smażony ser spróbował - poczułbym się jak w Czechach.

                              Lokal przestronny, to fakt, czuć tylko zapaszek jedzonka ze stołówki - także głodnym radzę najpierw się najeść, potem pić!

                              Gdybym częściej bywał na Politechnice - nawet bym się nie zastanawiał... i myślę że w pobliskiej Tawernie spadnie spożycie Żywca i Warki (bleee...)
                              NORMALNOŚĆ



                              Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎