Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Sobótka, Rynek 8, Pod Jeleniem

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    Sobótka, Rynek 8, Pod Jeleniem

    Restauracja "Pod Jeleniem" - Sobótka, Rynek.
    Nie zaglądałem do środka, z opowieści słyszałem, że jest tam skansen lat 70-tych. Piwo wyłącznie butelkowe (Simon powinien wykonać jakiś ruch w tej sprawie). Ogródka brak.
    Z zewnątrz wygląda, że dawno temu był to browar.

    PS. Byłem parę dni później, dwie sale, wygląd nie najgorszy, w barze kranik „Dortmundera”, ale pani, która stała za ladą, nie potrafiła powiedzieć, czy jest w nim piwo. Po kilku minutach czekania oddalilismy się stamtąd.
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    Najnowsze doniesienia

    Co zmieniło się:
    2. restauracja Pod Jeleniem - zamknięta - we wnętrzach odbywał się tam przedwczoraj jakiś targ ciuchów
    Last edited by Maggyk; 04-10-2005, 10:49.
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • slavoy
      Senior
      • 10-2001
      • 5052

      #3
      Lokal i hotel Pod Jeleniem żyją i mają się dobrze.
      Ciekawostką jest to, że jest to chyba jedyne miejsce, gdzie można się napić piwa Sobóckiego mikrobrowaru z beczki.
      Gdy byliśmy tam tydzień temu, piwo lało się w promocyjnej cenie 3zł/0,33l ze specjalnie skonstruowanego przez politechnikę wrocławską* chłodzonego KEGa. Fakt, wyglądało to eksperymentalnie i cudacznie. Nie wiem czemu nie można było tego podpiąć po prostu pod schładzarkę.
      Lokal ma być ambasadorem Browaru Sobótka.*
      Samo piwo - cóż... nie porywa. Wszyscy trzej degustujący stwierdzili, że to coś jakby rzemieślnicza wersja Warki Strong - słodkie jak diabli, prawie bez chmielu...

      *) info od barmanki
      Dick Laurent is dead.

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        Poprawka - Pod Jeleniem jest pod numerem 8, a nie 10. Z tego co widzę, to nieźle odpicowali to miejsce. Jeszcze 5 lat temu, gdy tam byłem, to wyglądało jak schronisko górskie sprzed 20 lat.
        Last edited by Pendragon; 26-03-2017, 11:47.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎