Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Białystok, Kilińskiego, Alkohole Świata

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    Białystok, Kilińskiego, Alkohole Świata

    Sklep w Białymstoku na ul. Kilińskiego, obok Muzeum Wojska. Uwaga - szyld z kutego metalu nie jest zbyt widoczny.

    W chwili obecnej wybór większy niż w analogicznym sklepie w Warszawie, Duvele jeszcze nie dotarły, ale sporo innego dobra jest tam do dostania m.in. La Trappe z Holandii, Paulanery, piwa Youngsa i Belhaven, wszystkie cztery z Abbaye de Rocs i jeszcze parę innych. Nowość - mieli wafelki niemieckie, dostałem po dokonaniu zakupów.
  • nikita_banita
    Senior
    • 06-2003
    • 1363

    #2
    Białystok/Alkohole Świata/ul. Kilińskiego

    Jest ten sklep ujęty w kilku tematach, ale nigdy nie doczekał się (przynajmniej ja go nie znalazłem) własnego. I niniejszym ja zakładam odrębny temacik.
    W zeszłym tygodniu byłem tam i zakupiłem Noteckie oraz Eire z Czarnkowa. Jest również Regina Mocne oraz duży wybór piwek z różnych stron świata.

    Comment

    • arcy
      Senior
      • 07-2002
      • 7538

      #3
      Że też nikt wcześniej o tym nie napisał. A byłem tak blisko

      Comment

      • nikita_banita
        Senior
        • 06-2003
        • 1363

        #4
        Wczoraj zakupiłem w tym sklepie Żywe z Ambera za cenę 4,60 PLN. W ofercie nadal jest Eire z Czarnkowa.

        Comment

        • grzech
          Senior
          • 04-2001
          • 4592

          #5
          A byłem ostatnio i coś dla siebie zakupiłem. Obok ciekawych "starości" - Brasseurs de Gayant, pojawiły się piwa z browaru belgijskiego Lefevbre: Floreffe i Barbaar. Ponadto mają Żywe (hłe, hłe, Żywe...) i Noteckie.

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Byłem dzisiaj.Pojawiły się nowe piwka zachodnie a ponadto za 20 różnych zestawów (w cenach od 20 do 200 zł).Jest to absolutnie najlepiej zaopatrzony sklep w miescie.
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • Kolesław
              Senior
              • 03-2004
              • 1130

              #7
              Nie chce mi się już wychodzic z domu - przed chwilą wróciłełem z miasta. w niewiedzy. Ale przed wczoraj byłem na Koszykowej. Szafka pełna - kieszeń pusta. Chciałbym by nowa dostawa mnie mile zaskoczyła. W ostatnich miesiącach piwo sobie odpuścili. Więcej działo się w stoisku wędliniarsko-miodowym. K sażalieniu. To do jutra.

              Comment

              • grzech
                Senior
                • 04-2001
                • 4592

                #8
                Byłem wczoraj i zostałęm mile zaskoczony. Takiego wyboru piw belgijskich nie widziałem jeszcze w Polsce. Obok wcześniejszych z browaru Lefevbre pojawiły się piwa z Chimay, Rochefort, Westmalle. Ponadto Gulden Draak, Lucifer, piwa z browaru Sterkens i wiele innych. Z nowości także piwa z niemieckiego browaru Dingsleben. Sporo butli 0,75, też zestawy, szkło. Ceny wysokie - butle 0, 75l po 25-50 zł.

                Comment

                • grzech
                  Senior
                  • 04-2001
                  • 4592

                  #9
                  Przypomniałem sobie - są też mniejsze jak n. p. Corsendonk, czy piwa z browaru Liefmans.

                  Comment

                  • nikita_banita
                    Senior
                    • 06-2003
                    • 1363

                    #10
                    Do nabycia:

                    - Ciechan Wyborne niepaster. 0,5l - 3,00 zł.
                    - oba Lwówki w wersji niepaster. Książęce 0,5l - 3,00 zł. i Mocne Dobre 0,5l - 3,50 zł.

                    Oprócz w/w do nabycia: Amber Żywe i Koźlak, Regina Storm, Miodowe z Cichanowa, Eire z Czarnkowa i Brok Sambor. Jest też sporo obcych piwek, ale byłem tam tylko chwilę i nie pokuszę się o ich wymienienie .
                    Last edited by nikita_banita; 28-11-2005, 18:27.

                    Comment

                    • grzech
                      Senior
                      • 04-2001
                      • 4592

                      #11
                      Pojawiły się nowości z Niemiec. Sporo piw pszenicznych, głównie jasne, też ciemne oraz weisse doppelbock, czyli Aventinus. Jest także Dampfbier, które nabyłem. Pan (chyba właściciel) powiedział, że przyszykowane już jest miejsce na piwa z małych polskich browarów, m. in. Gościszewa.

                      Comment

                      • gisou
                        Senior
                        • 05-2005
                        • 230

                        #12
                        Byłem w sobotę. Duży wybór piw zachodnich, a z ciekawszych polskich: Nakielskie, Noteckie, EIRE, trochę piw z Ciechanowa i sporo innych. Mnie osobiście najbarciej ucieszyła Regina pszeniczna

                        Comment

                        • nikita_banita
                          Senior
                          • 06-2003
                          • 1363

                          #13
                          Do nabycia: Jagiełło Black Power 0,33l i Regina Pszeniczne 0,33l oba w bączkach jako butelkach bezzwrotnych w cenie 2,50 PLN za sztukę. Oprócz tego są dwa inne piwa z Jagiełły (Mocne i Strong). W stałej ofercie: Amber Żywe i Koźlak; Czarnków Eire i Noteckie; Lwówek Mocne Dobre oraz Książęce i Ciechanów Wyborne oraz Mocne w wersji niepasteryzowanej i jeszcze Miodowe w bączku za 3,20 PLN .

                          Comment

                          • nikita_banita
                            Senior
                            • 06-2003
                            • 1363

                            #14
                            Ostatnio w ofercie sklepu pojawił się Rycerz z Gościszewa za jedyne 3,40 PLN za 0,5l

                            Comment

                            • nikita_banita
                              Senior
                              • 06-2003
                              • 1363

                              #15
                              Z najnowszych nowości () Czarna Fortuna i jak nie zmyślam to któryś ze Smok -ów, chyba Srebrny. Tu niestety trzeba zapłacić ponad 3 zeta za butelkę 0,5l.
                              Oprócz w/w nadal jest Rycerz, Regina Storm, Żywe i Koźlak z Bielkówka oraz piwa lwóweckie. Nie ma już niestety Reginy pszenicznej i raczej prędko się nie pojawi .

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎