Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Ostrobramska 75, Senator (C. H. Promenada)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    Warszawa, Ostrobramska 75, Senator (C. H. Promenada)

    Delikatesy "Senator"

    Centrum Handlowe PROMENADA w Warszawie przy ul. Ostrobramskiej 75.

    Miałem dylemat, czy pisać ten komentarz tutaj, czy też zabrać głos w dyskusji poświęconej bardzo drogim piwom. Zdecydowałem się jednak na to pierwsze, ponieważ aczkolwiek piwa są tu drogie, to wynika to jednak ze sztucznego zawyżania cen. PROMENADA jest to taki kompleks kilkudziesięciu sklepów dla ludzi z dużą forsą i ceny wszystkich towarów są tam nienaturalnie wysokie. Nie ma to jednak znaczenia dla nowobogackich, których zawsze tam jest pełno. Dokonywanie zakupów w tym miejscu jest chyba w tym środowisku jakąś nobilitacją.

    "Senator" to niewielki spożywczy sklep samoobsługowy na parterze. Spory wybór zagranicznych piw. Wielu z nich do tej pory nigdy nie widziałem, dlatego zdecydowałem się kilka kupić. I tak stałem się szczęśliwym posiadaczem następujących napojów :

    1. Kirin Beer,
    2. Bishop Finger (Kentish Strong Ale),
    3. Spitfire (Premium Kentish Ale),
    4. Belhaven St. Andrews Ale

    Kupiłem 4, a chciałem ze 20. Całe szczęście, że się opamiętałem, dzięki czemu ocaliłem zawartość portfela. Te cztery kosztowały 47 zł. Widzę niestety, że będę musiał tam jeszcze zaglądać, z ewidentną szkodą dla mojego domowego budżetu.

    Dobrze, że moja żona nie zagląda na FORUM.

    Firma ma jeszcze jeden taki sklep w Warszawie w Al. Jerozolimskich 123 (budynek Reform Plaza). Nie byłem tam. Informacja pochodzi z ładnej torby reklamowej, którą dają za darmo. No, ale przy takich cenach łaski nie robią.
  • piwo
    Senior
    • 08-2001
    • 810

    #2
    Ten sklep w Promenadzie zepsuł się strasznie, kiedyś (2 lata temu) było tam sporo piw, teraz jakieś ochłapy.
    Co prawda jak jestem w Warszawie to staram się tam zajrzeć
    ale ostatnio jakoś coraz rzadziej.

    Był tam kiedyś Becas, teraz nie wiem czy jest.

    Co do cen to spotkałem droższe sklepy i to nie w Warszawie,
    więc jak na nowobogackich to można powiedzieć, że tanio.

    Zresztą dla nowobogackich jest problem, dają zwykłe reklamówki
    a nie firmowe torby, paradowanie z taką reklamówką nie uchodzi

    A jeśli chodzi o angielskie piwa to mają dość średni wybór.
    Mają co prawda przegląd Belhavenów (szkockie), Young'sa,
    oraz z Kentish,

    Comment

    • Cezar
      Senior
      • 05-2001
      • 1349

      #3
      Być może jest kilka poziomów "nowobogactwa". Trudno mi powiedzieć, bo sprawa mnie nie dotyczy. Natomiast problem wysokich cen w PROMENADZIE dotyczy delikatesów "Senator" oczywiście w znacznie mniejszym stopniu, niż innych sklepów w tym kompleksie, np. z odzieżą lub obuwiem.

      Comment

      • Tumry
        Senior
        • 01-2003
        • 204

        #4
        Warszawa, Ostrobramska, Promenada

        Na parterze, na koncu hali były małe delikatesy. Teraz przeniosły się bliżej apteki i ...mają 5 gatunków TOPVARA (2 z babkami na etykiecie oraz pyszne DIA) oraz z 5 OBOŁONÓW (w tym pszeniczne niefiltrowane). Niestety drogo.
        Tumry
        sasiad47@gmail.com.pl
        (gdyby wszyscy piwosze dobrej woli ...)

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎