Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wilno-gdzie...?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • fidoangel
    Senior
    • 07-2005
    • 3489

    Wilno-gdzie...?

    Witam-jadę na wypad do Wilna ,proszę o jakieś wskazówki, namiary, ostrzeżenia itp.w temacie wiadomym
    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
    Sprawdź >>>Przewodnik<<<
  • zulu
    Senior
    • 04-2004
    • 299

    #2
    Ameryki nie odkryję, że warto odwiedzić minibrowary restauracyjne:
    - Avilys - na Gedimino prospektas 5 (pils, miodowe i korzenne)
    - Busi Trecias - na Tutoriu (kawałek dalej, idąc od katedry św Stanisława skręcasz z Gedimino w lewo i około 200 metrów po lewej stronie) - leją też na wynos, piwo dobre więc warto!!!
    - Bravaria - coś dla miłośników klimatów bawarskich - centrum handlowe Akropolis [jak będzie ich firmowa podstawka w niebieskim kolorze to weź proszę jedną dla mnie ]

    To zestaw obowiązkowy. Jest jeszcze pare fajnych miejsc, ale nie starczyłoby czasu na zabytki
    Z koncerniaków polecam pszeniczniaka Svyturysa, np leją go z kija pod parasolami pod basztą Gedimina i wiele innych smacznych piwek - opisy, głównie dzieki sibarhowi, znajdziesz w dziale Litwa.

    Comment

    • fidoangel
      Senior
      • 07-2005
      • 3489

      #3
      Wilno ...

      Zabytki...zabytki...zabytki...a dopiero po tym piwko

      ale troszkę zwiedziłem podstawki nie mam-nie byłem tam. Dzięki -pozdrawiam
      "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

      Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

      Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
      Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
      Sprawdź >>>Przewodnik<<<

      Comment

      • piokl13
        Senior
        • 06-2003
        • 946

        #4
        Dużo spelunek jest tuż przy dworcu kolejowym. Każda ma lane piwko i każda praktycznie inne, wybór jest. Ale to prawdziwe speluny.
        Last edited by piokl13; 11-10-2005, 09:07.

        Comment

        • fidoangel
          Senior
          • 07-2005
          • 3489

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13
          Dużo spelunek jest tuż przy dworcu kolejowym. Każda ma lane piwko i każda praktycznie inne, wybór jest. Ale to prawdziwe speluny.
          Dzięki już wróciłem -posty zostają dla potomnych
          "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

          Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

          Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
          Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
          Sprawdź >>>Przewodnik<<<

          Comment

          • zythum
            Kot Makawity
            • 08-2001
            • 8305

            #6
            Jeździcie samochodami więc pewnie nie odpowiecie ale...
            1. Jak jechać NIE samochodem na wykend. Autobus bezpośredni z Warszawy czy jechać do Białego/Suwałk i stamtąd autobusem. A może pociągiem z Warszawy? Autobus jedzie około 10,30 (ale nie wiem jak z korkami na drodze i na przejściu granicznym?), pociąg około 9 godzin (ale z przesiadką w Szestokai na którą jest kilka minut ). Czy ktoś ma dośwadczenia z jechaniem bez samochodu? Jakie są warunki w autobusach a jakie w pociągu? Pociąg jest pośpieszny więc czy uda się znaleźć miejsce siedzące?
            To inaczej miało być, przyjaciele,
            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

            Rządzący światem samowładnie
            Królowie banków, fabryk, hut
            Tym mocni są, że każdy kradnie
            Bogactwa, które stwarza lud.

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10837

              #7
              Kiedyś jechaliśmy do Wilna PKS-em z Gdańska. Podróż przebiegła bez najmniejszych problemów. W autobusie znajdowało się mało pasażerów a że jedzie się całą noc to można się wyspać. Wiecej szczegółów znajdziesz tutaj: http://www.pks.gdansk.pl/cennik.php?cen=wilno#cennik1
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • dkrasnodebski
                cymbał
                • 05-2003
                • 2316

                #8
                Pozwolę sobie odgrzać temat.
                Szukam w miarę taniego noclegu w Wilnie jak również ciekawych miejsc na małe piwo.
                Zabytki już znam ale trza będzie i tak to wszystko obejść znowu a po zwiedzaniu kajsik się zrelaksować.
                Proszę o pomoc/radę wszelaką.
                Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

                www.radoslawstolar.pl

                Comment

                • Bruzz
                  Junior
                  • 05-2007
                  • 19

                  #9
                  Czy ktoś ma może aktualności dotyczące miejsc z dobrym piwem w Wilnie? Wybieram się tam jutro, tylko na jeden wieczór niestety, zamierzam zaglądnąć do browarów restauracyjnych Avilys i Busi Trecias w okolicach Prospektu Giedymina. Gdyby komuś przyszło do głowy coś wartego polecenia, będę dźwięczny.

                  Comment

                  • danhaj
                    Senior
                    • 04-2010
                    • 619

                    #10
                    Podbijam temat. Wybieram się pod koniec maja na 3 dni do Wilna. Być może ostatnimi czasy ktoś był i odkrył nowe piwne miejsca?
                    Zapewne o porządnie zaopatrzonym sklepie z piwem mogę sobie pomarzyć (małe browary)?
                    Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                    www.czechforum.pl

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10837

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika danhaj Wyświetlenie odpowiedzi
                      (...)
                      Zapewne o porządnie zaopatrzonym sklepie z piwem mogę sobie pomarzyć (małe browary)?
                      Jest taki sklep, ba nawet karczma.
                      Aktualnie kolega MLT jest w tym mieście. Napisz do niego za kilka dni, to wskaże tobie interesujące miejsca.
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • Cooper
                        Senior
                        • 11-2002
                        • 6055

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zulu Wyświetlenie odpowiedzi
                        - Bravaria - coś dla miłośników klimatów bawarskich - centrum handlowe Akropolis [jak będzie ich firmowa podstawka w niebieskim kolorze to weź proszę jedną dla mnie ]
                        Bierhalle Wilno ? ehhhh...
                        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                        Comment

                        • danhaj
                          Senior
                          • 04-2010
                          • 619

                          #13
                          jak przekazał kolega porek388 sklep z dużą dawką piw w Wilnie znaleźć można tutaj:

                          Gero lietuviško alaus rūsys

                          Stiklių g. 7 LT-01131 Vilnius

                          Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                          www.czechforum.pl

                          Comment

                          • falcon
                            PiwBiz
                            • 07-2004
                            • 284

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika danhaj Wyświetlenie odpowiedzi
                            jak przekazał kolega porek388 sklep z dużą dawką piw w Wilnie znaleźć można tutaj:

                            Gero lietuviško alaus rūsys

                            Stiklių g. 7 LT-01131 Vilnius

                            www.bambalyne.lt

                            Sklep ma się bardzo dobrze. 80 pozycji piw litewskich (tylko litewskie sprzedają) . Bardzo stylowo zaaranżowany. Na miejscu kameralna degustatornia. Właścicielka rozmawia
                            po Polsku. Najciekawsze miejsce dla piwosza w Wilnie. Jeżeli ktoś potrzebuje wskazówek to jestem do dyspozycji.
                            Attached Files

                            Comment

                            • zulu
                              Senior
                              • 04-2004
                              • 299

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika danhaj Wyświetlenie odpowiedzi
                              jak przekazał kolega porek388 sklep z dużą dawką piw w Wilnie znaleźć można tutaj:

                              Gero lietuviško alaus rūsys

                              Stiklių g. 7 LT-01131 Vilnius

                              www.bambalyne.lt

                              Dzięki za info. Z takim asortymentem sklep wyrasta na numer 1 w Wilnie. Koniecznie będę musiał odwiedzić. Ciekaw jestem tylko jak stoi cenowo bo położenie to ścisłe centrum.

                              Ze swojej strony (oprócz wspomnianych wcześniej Bravarii, Busi Trecias i Prie Katedros/Avilys) polecam odwiedzić świetne knajpy z dużym wyborem piwa z litewskich małych browarów:
                              - Alaus Namai na ul. Goustauto 8 (www.alausnamai.lt). Tutaj można trafić kilkanaście różnych piw z kija jednocześnie. Tego miejsca nie wolno ominąć będąc w Wilnie.
                              - Šnekutis na ul. Stepono 8 i ul. Polocko 7a (www.alutis.lt/snekutis). Dwa lokale z różnym klimatem i częściowo różnymi piwami. W każdym minimum pięć ciekawych piwek z beczki. Szczególnie polecam ten na Polocko, raz że wybór jakby większy, dwa specyficzny klimat (lepiej wybrać się tam bez krawata ) i trzy że warto przespacerować się po Uzupis, tzw. dzielnicy artystów.

                              W Alaus Namai i Snekutisach leją na wynos w litrowe PETy. To chyba już taka litewska nowa świecka tradycja. To samo jest w Busi Trecias, w Prie Katedros nawet mają na barze super szybką maszynę do napełniania butelek, a w sklepiku Bravarii to już w ogóle biznes PETowy się kręci w najlepsze. Większe browary również zwęszyły swoją szansę. Już nie chodzi mi o plastiki w sklepach, bo tam były od zawsze, ale o sprzedawanie lanego piwa tylko do butelek. Warto odwiedzić sklep firmowy Biržų alus, w którym można kupić tylko na wynos lane na miejscu piwo. Tak jak normalnie nie przepadam za Biržų alus (m.in. właśnie za to że w sklepach są w PETach) tak świeże, żywe, niefiltrowane piwo mogę polecić z czystym sumieniem. Sklep znajduje się w Nowej Wilejce, na ul. Šiaurės 37 (obok marketu Norfa). Przy okazji w sposób szokowy można przekonać się jak wygląda "polska" dzielnica. Drugi sklepik jest podobno na ul. Panevėžio 21a, ale nie bylem i nie wiem jak tam wygląda.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎