Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Leszno, Starozamkowa 5, Pod lipami

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dzidek1960
    Senior
    • 01-2003
    • 1548

    Leszno, Starozamkowa 5, Pod lipami

    Adres mylący ponieważ bar znajduje się od ul. Lipowej, od ul. Starozamkowej znajduje się kamienica na tyłach której jest bar. Wejście do baru przez furtkę znajdującą się na wprost mleczarni. Jest to niewielki lokalik złożony z dwóch małych salek. Knajpkę prowadzi bardzo miła pani, czasami obsługuje jej mąż, rzadziej jej syn. W lokalu jest niewielka kolekcja kufli i butelek należących do syna właścicielki, a także stadko jego pucharów sportowych. Na zewnątrz stały ogródek piwny oddzielony od ulicy murem, więc nikt nie zagląda do szklanki. Leją tu Bartka za 2,60 i Tyskie za 3,50zł. Trochę butelkowych koncerniaków.
    Jest to mój ulubiony lokal, gdyż jako pierwszy w Lesznie zaczął lać Bartka.
    Lokal może nie jest za ciekawy ale miła obsługa i atmosfera a także sentyment do lokalu gdzie piłem pierwszy kufel Bartka sprawia, że zaglądam tu reguralnie mimo że z domu mam tu jakieś 3 km.
    "Ma jednak kraj polski napój warzony
    z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
    piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
    do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
    mieszkańców, lecz i cudzoziemców
    wybornym smakiem"
    Jan Długosz, Historie Piwne
    Moja strona www w początkowym okresie budowy
  • dzidek1960
    Senior
    • 01-2003
    • 1548

    #2
    Dzisiaj dodałem do galerii fotkę barku z tego lokalu.
    "Ma jednak kraj polski napój warzony
    z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
    piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
    do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
    mieszkańców, lecz i cudzoziemców
    wybornym smakiem"
    Jan Długosz, Historie Piwne
    Moja strona www w początkowym okresie budowy

    Comment

    • skandal
      Senior
      • 05-2002
      • 1439

      #3
      Świetne miejsce. Ani nie mordownia rzadna ani lokal ą,ę. Średnia wieku 30-40 lat. Ludzie bardzo wporządku. Pijący w większości Bartka Widać że większość to stali okoliczni bywalcy (bynajmniej nie jakieś żule) co tworzy taka rodzinną atmosfere Trafiłem na męską obsługe baru. Właściciel nalał mi Bartka do butelki 0,5l bez problemu. W takim czasie jak do szklanki i przy tym tak umiejętnie że się nie spieniło. Przy tej okazji pozdrowienia dla gburów z wrocławskiego Instytutu-jednak da się nalać... Obejrzałęm sobie pierwszą serie skoków narciarskich, napiłęm się Bartka i wyszedłem z prezentami w postaci szkła do mojej kolekcji No takich miłych ludzi to dawno w knajpach nie spotkałem. Zawitam ponownie przy kolejnej okazji!

      Comment

      • ziomal-111
        Senior
        • 09-2006
        • 288

        #4
        Oj Dzieki za takie info ale czy przez rok sie zmieniło czy nadal aktualne ? Niedługo sie wybiore do leszna wiec byłbym wdzieczny za info
        Browar gawron to witaminy!!

        Comment

        • dzidek1960
          Senior
          • 01-2003
          • 1548

          #5
          Pub czynny cały rok. Bartek cały czas w tej samej cenie. Dodam tylko, że w całym Lesznie dostawa świeżego Bartka odbywa się zawsze w czwartki.
          Last edited by dzidek1960; 03-01-2007, 17:56.
          "Ma jednak kraj polski napój warzony
          z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
          piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
          do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
          mieszkańców, lecz i cudzoziemców
          wybornym smakiem"
          Jan Długosz, Historie Piwne
          Moja strona www w początkowym okresie budowy

          Comment

          • Czomo
            Member
            • 08-2008
            • 31

            #6
            Pub nadal działa, nadal jest lany Bartek z kija cena o ile pamiętam nie zmienna, a dla odważnych Tyskie z kija także ta sama cena.
            "Choć na piwko na przeciwko, tam jest mały bar, wypijemy tam piwko sam na sam"

            Comment

            • Jurandofil
              Senior
              • 10-2007
              • 976

              #7
              Chyba jedno z najczęściej zadawanych pytań na naszym forum:
              czy ktoś kojarzy w jakich godzinach czynny jest lokal? Przede wszystkim chodzi mi o sobotę...
              Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

              Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
              Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

              Comment

              • Maremali
                Senior
                • 05-2002
                • 1953

                #8
                Nie wiem od której jest czynny ten lokal ale zamykają w soboty grubo po północy. Z dostępnych lanych piw 3 jasne: Skalak 11, Krakonoš 12 i Kozel Svetlý oraz Kozel Černy w cenie 3,5 i 4 złocisze. Dodatkowo dla sympatyków koncernówek spory wybór piw butelkowych.
                http://maremali.web-album.org/

                Comment

                • biker200
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 152

                  #9
                  No to muszę sprawdzić te knajpkę zawsze lali tam piwa nieco niszowe i widzę, że dalej się tego trzymają - bardzo dobrze, bo w Lesznie straszna posucha jeśli idzie o nie koncernowe produkcje.

                  Comment

                  • dzidek1960
                    Senior
                    • 01-2003
                    • 1548

                    #10
                    Maremali, byłeś w Lesznie i się nie odezwałeś? Nieładnie .
                    Długo tam nie zaglądałem i bardzo się zdziwiłem jak ok. 2 miesiące temu ich odwiedziłem. Poszedłem na rozprowadzanego przez KP lanego Kozela a ujrzałem większy wybór. Właściciel na własną rękę sprowadza czeskie piwa z bardziej odległych hurtowni. Ciągle jest Skalak 11 za 3,50zł/0,5l, Kozel Černy za 4 zł. Oprócz tego można trafić na laną pszenicę z Primatora, Krakonoš 12, widziałem coś jeszcze ale nie pamiętam jakie, wszystkie po 4zł! Z butelkowych można trafić piwa z Raciborza po 4,50zł.
                    "Ma jednak kraj polski napój warzony
                    z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                    piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                    do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                    mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                    wybornym smakiem"
                    Jan Długosz, Historie Piwne
                    Moja strona www w początkowym okresie budowy

                    Comment

                    • dzidek1960
                      Senior
                      • 01-2003
                      • 1548

                      #11
                      Dla dociekających w jakich godzinach jest czynny lokal. Oficjalnej informacji o godzinach nie zauważyłem, pytałem się właściciela. Lokal jest otwarty od godz 10 do 21 ale w praktyce czasami jest otwierany później, zwłaszcza jak leje deszcz bo wtedy i tak nikt nie przychodzi a zamykany jest z wyjściem ostatniego klienta, często po 22 zwłaszcza w soboty i niedziele gdy są transmisje tv z zawodów żużlowych.
                      "Ma jednak kraj polski napój warzony
                      z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                      piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                      do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                      mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                      wybornym smakiem"
                      Jan Długosz, Historie Piwne
                      Moja strona www w początkowym okresie budowy

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #12
                        Czy ten lokal działa? Przez Street View na tej ulicy znalazłem jakiś ogródek z neonem Lecha Pils. Od ul. Lipowej okazało się, że to nazywa się Drink bar u Seby. Tymczasem kawałek bliżej centrum (na Lipowej) odkryłem jakiegoś kebaba z neonem Krakonosa i zadaszonym ogródkiem. Domniemam, że chodzi o to miejsce, ale adres byłby wtedy jak najbardziej na Lipowej.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • dzidek1960
                          Senior
                          • 01-2003
                          • 1548

                          #13
                          Lokal cały czas działa i się rozwija. Już od kilku lat piwo nalewane jest z siedmiu kranów i cały czas rotuje. Po dowiezieniu piw przez właściciela wszystkie krany obsadzone, później zaczynają pojedynczo wypadać. Właściciel (syn poprzednich właścicieli) sam dowozi piwa z odległych hurtowni a że sam lubi próbować nowych piw to od czasu do czasu pojawiają się naprawdę ciekawe czeskie piwa. Obecnie 6 kranów przeznaczone na piwa czeskie a siódmy na polski craft. Jak na razie to na nim rotują piwa z Nepomucena w cenie 6,50 zł za 0,4 l. a czeskie to najczęściej 5 zł za 0,5 l. Obecnie nie powiedziałbym że jest to na przeciwko mleczarni tylko Heaven'u, największego klubu muzycznego w Lesznie (działa w byłej mleczarni). To jest dokładnie to miejsce o którym Pendragon napisał jako kebab. Kebabu tam nie ma, adres to nadal Starozamkowa tak jak na początku pisałem (adres działki) ale wejście od strony ul. Lipowej. "U Seby" to knajpka z piwami KP więc nie ma o czym pisać.
                          "Ma jednak kraj polski napój warzony
                          z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                          piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                          do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                          mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                          wybornym smakiem"
                          Jan Długosz, Historie Piwne
                          Moja strona www w początkowym okresie budowy

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13949

                            #14
                            Jakie są godziny (dni?) otwarcia?

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • dzidek1960
                              Senior
                              • 01-2003
                              • 1548

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                              Jakie są godziny (dni?) otwarcia?
                              Czynne 7 dni w tygodniu od 10,00 do 21,00. To oficjalnie a w praktyce otwierają pomiędzy 9,00 a 9,30 i czynne tak długo jak są klienci, nieraz nawet po 22,00.
                              Ilość kranów zwiększyła się do 10 bo 2 są przeznaczone na polskie rzemiosło. Trafia się również czeski craft, aktualnie piwa z Nepomucena i czeskiego Clock-a i tradycyjnie średnie czeskie browary. Cena za Nepomuceny to 7,50 za 0,4 l.
                              "Ma jednak kraj polski napój warzony
                              z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                              piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                              do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                              mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                              wybornym smakiem"
                              Jan Długosz, Historie Piwne
                              Moja strona www w początkowym okresie budowy

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎