Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Żory, Francuska 11, Auchan

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Alchemych
    Senior
    • 12-2003
    • 349

    Żory, Francuska 11, Auchan

    Żory to ciekawy świat piwnych niespodzianek - że wspomnę o Minimalu (ostatnio może nie tak "bogatym")czy Auchan-ie, gdzie trafiają się także niedostępne gdzie indziej w Żorach Irish Beer 0,33 l z Kormorana (do niedawna również w Leader Price), czy czteropak Bock Beer z Juranda czy z tegoż browaru Dublin (również w niższej cenie w Leader Price i Kauflandzie). Ukraiński browar Obołoń reprezentuje przeważnie pszeniczniak, jakiś pils i ciemne. Poza tym szkockie, angielskie, irlandzkie, niemieckie, belgijskie (także klasztorne), chińskie ostatnio też japoński Kirin a także inne ciekawostki piwne. Gdzieś od pół roku w Żorskim Albercie można spotkać też Koźlaka z Ambera - niestety jest dość drogi 4,0 zł. Czasami w bardzo korzystnych cenach można nabyć piwka w Kauflandzie - np (cieszyński) żywiecki Porterek cena ok. 2,8 zł, Dublin (nie pamiętam ceny), a ostatnio (średni jak na pszeniczniaka) puszkowany niemiecki Weizenland za ok. 3,5 zł.
  • Alchemych
    Senior
    • 12-2003
    • 349

    #2
    Oj dawno ja w Auchan nie był, oj dawno! A podobno Palone też można kupić. Nie wiem tylko w jakiej cenie - ale na pewno korzystnej

    Comment

    • iommi
      Senior
      • 07-2003
      • 1522

      #3
      W Auchan zakupiłem większą ilość genialnego Złotego ze Zduńskiej Woli (butelka 0,5l, cena ok. 2 zł) i smacznego porterka z tego samego browaru. Pojawiła się też Łomża Wyborowa Eksport.
      *****************************

      Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

      *****************************

      Comment

      • arcy82
        Member
        • 01-2005
        • 44

        #4
        a sa jakiesz nowe puszki?bo bylem 2 tygodnie temu i nic nowego nie bylo?

        Comment

        • iommi
          Senior
          • 07-2003
          • 1522

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy82
          a sa jakiesz nowe puszki?bo bylem 2 tygodnie temu i nic nowego nie bylo?
          Trudno mi powiedzieć, bo nie wiem które są dla Ciebie nowe...
          *****************************

          Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

          *****************************

          Comment

          • Alchemych
            Senior
            • 12-2003
            • 349

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iommi
            W Auchan zakupiłem większą ilość genialnego Złotego ze Zduńskiej Woli (butelka 0,5l, cena ok. 2 zł) i smacznego porterka z tego samego browaru. Pojawiła się też Łomża Wyborowa Eksport.
            Złote do prawdy rewelacyjne. Porterek mniej mi smakował choć też niepowtarzalny.

            Comment

            • iommi
              Senior
              • 07-2003
              • 1522

              #7
              Wciaz dostepny Zloty Kur w fajnej cenie - butelka za 1,40 zl. Chcialem tez zakupic 10 Heveliusow, ale przy kasie okazalo sie, ze 5 z nich jest napelnionych ledwie do polowy. Firmowo, bo kapsel byl nieruszony... W sumie niezle jaja...
              Last edited by iommi; 12-11-2005, 16:17.
              *****************************

              Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

              *****************************

              Comment

              • Alchemych
                Senior
                • 12-2003
                • 349

                #8
                Irlandzkie Mocne

                No i jest w Auchan "Irlandzkie Mocne" z Krajana i to w wersji 0,5 l. Od strzału wziąłem 4 szt.
                Cena ok. 4 zł za butelkę. Swoją drogą ciekawe czy jest to wersja niepasteryzowana jak to dotąd miało miejsce w przypadku flaszek półlitrowych. Na butelce nie ma wzmianki żeby pasteryzowali.
                Dalej dostępny jest Staropolski Porter. Doworzą go widać regularnie.

                Comment

                • dzemek
                  Senior
                  • 12-2010
                  • 448

                  #9
                  Archeologiczny temat wynurzony z głębin tematów na forum...
                  Często robię zakupy w Auchan i przy każdej wizycie nie omijam działu z piwem. Od jakiegoś czasu jest w czym wybierać, często jest dużo promocji, dzisiaj np. kupiłem Raduga Apache za niecałe 5 zł, termin ważności do przyszłego roku. Jest trochę AleBrowaru (m.in. Lady Blanche, pojawiał się Crazy Mike), wybrane rodzaje Pinty (Atak Chmielu ok. 6,50-7 zł, Bawarka, Pierwsza Pomoc, Vermont IPA, FarmHouse Modern Drinking), Browar Jana, Raciborskie (nie każdy rodzaj), Perła, Namysłów, koncerniaki - to wiadomo. Było także sporo pilznerów z różnych browarów, zagranica to głownie Republika Czeska, Rosja, Ukraina. Smakowe piwa to przeważnie Cornelius, Lubuskie, Lumberjack, także cydry. Dzisiaj zauważyłem zestawy ze szkłem - Kormoran, Baltika, Raduga.

                  Comment

                  • LESNICZYy
                    Senior
                    • 01-2018
                    • 950

                    #10
                    Wczoraj zdziwił mnie widok dość pustych półek . Tak w 1/3 były puste . Wygląda to tak jakby sklep nie miał dostaw co jest niemożliwe . Przypuszczam , że chcą wysprzedać z to co mają a przed zbliżającą się majówką będzie dużo nowego towaru i promocje . Przed 1 maja to oczywiście sprawdzę .

                    Comment

                    • dzemek
                      Senior
                      • 12-2010
                      • 448

                      #11
                      Byłem niedawno w Auchan, chyba w sobotę 2 maja, to wszystkiego było w bród, szczególnie pilsy były dołożone bo ładnie poukładane, nie przekopane przez ludzi jeżeli chodzi o koncerny to nie wiem, bo zawsze zaglądam tylko do połowy działu z piwem, tym lepszym oczywiście. Z promocjami ostatnio słabo to wygląda w Auchan.
                      Last edited by dzemek; 04-05-2020, 19:36.

                      Comment

                      • dzemek
                        Senior
                        • 12-2010
                        • 448

                        #12
                        I chyba przyszedł kres na normalne piwo w żorskim Auchan, byłem dzisiaj, patrząc na półki od lewej do prawej, browar Jastrzębie w cenie ok. 8 zł, poniżej cenówki z Raciborskiego (ale półki puste, ok. 4,50 zł ale nie patrzyłem dokładnie za które), resztki Pinty (A ja pale ale, Bawarka), AleBrowar (Crazy Mike), jakieś portery, z zagranicy bardzo mało, potem koncerny. Następnie automat, magazyn i koniec z piwem. Naprzeciwko bezalkoholowe, słodkie, mocne, nic ciekawego. Wygląda na to, że trwa wyprzedaż resztek i niedobitków (bez zmiany ceny czyli drogo) i będzie to co pisałem powyżej -Jastrzębie, Raciborskie (taniej mam w lokalnym sklepie) i koncerny.
                        Last edited by dzemek; 24-08-2022, 20:29.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎