Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Kaliskiego 20, Klub Łośka (tzw. Akwarium)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    Kaliskiego 20, Klub Łośka (tzw. Akwarium)

    Wczoraj po wizycie u Ahumby włączył mi się tradycyjny szwędacz. Po dojściu z buta do wiaduktu na Powstańców Śląskich postanowiłem przejchać się jednotorową linią tramwajową na Boernerowo. Przystanek przed pętlą z tramwaju wygonił mnie widok pięknej knajpki.
    Od razu na myśl przyszła mi Rybitwa. Choć wiadomo, iż wspomnianej nic już nie zastąpi, to owa knajpa (chyba bez nazwy) ma wiele z nią wspólnego. Po pierwsze sama konstrukcja obiektu i jego wielkość. Po drugie pani bufetowa - widać od początku, że baba z charakterem (i bejsbolem pod ladą na niepokornych ). Po trzecie przekrój klientów, czyli miescowi kolesie w średnim wieku, stanowiący stałą klientelę i spora rzesza rowerzystów powracających z niedalekich lasów. Nie zauważyłem za to żadnych studentów z pobliskiego WAT-u. Jakies niepijące pokolenie żołnierzy nam rośnie - niedobrze . Lokal dysponuje całkiem sporym ogródkiem - ławy i ławki "browarowe", a za popielniczki służą puszki po orzeszkach. Choć od ulicy odgradza tam tylko płot i tor tramwajowy, to z racji tego, że jest to już praktycznie warszawski koniec świata, jest tam dość cicho. Właściwie w tym miejscu już powoli zaczyna się las i lokal leży na jego skraju.
    Do picia mamy Belfast zwykły zielony po 4 PLN, poza tym nibyKrólewskie i Tyskie.
    Zdecydowanie wpadnę tam w najbliżym czasie na dokładniejsze oględziny i więcej niż jedno piwo, a że samemu kiepsko się siedzi w takiej knajpie, to może są jacyś chętni na wizytację po 16-tym października?

    Dojazd autobusami 105 109 122 203 310 406 523 nocny 601 i oczywiście tramwaj 20.

    codz. 10:30-1:00
    facebook
    Last edited by Pendragon; 16-03-2014, 10:54.
    Dick Laurent is dead.
  • Akren
    Senior
    • 12-2004
    • 111

    #2
    Dobrze wiedzieć o nim bo od niedawna studiuje na WAT więc na pewno wpadne

    Comment

    • Piecia
      Senior
      • 02-2002
      • 3307

      #3
      nie ma już Kasztelana i lanego Palonego?? - teraz jakos nie mam okazji tam wpadac ale jeszcze latem, rozpoczynaliśmy tam ze znajomymi imprezy...jest telewizor, mozna ogladac mecze
      aha - i minus tego lokalu - czynne tylko do 22
      Koniec i bomba,
      Kto nie pije ten trąba !!!
      __________________________
      piję bo lubię!

      Comment

      • Ahumba
        Senior
        • 05-2001
        • 8962

        #4
        Gdy jeszcze w lesie była jednostka w której służyłem, to funkcjonowała nazwa nieformalna Akwarium. J a oczywiście piszę się na spotkanie
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

        Comment

        • mluk
          Senior
          • 01-2005
          • 778

          #5
          I ja się spotkam chętnie, choćby z sentymentu do miejsca. Nieco ponad rok temu - przy okazji wykonywania zdjęć na zaliczenie przedmiotu FOTOGRAFIA - obrzydliwie się tam upiłem lanym Kasztelanem.
          "Piwo stanowi dowód, że Bóg nas kocha i chce, abyśmy byli szczęśliwi" - Benjamin Franklin

          Comment

          • banaszek
            SłabyUżytkownik
            • 02-2005
            • 617

            #6
            O rany, aż mi się łza zakręciła w oku... Studiując na WAT (kilka/kilkanaście latek temu) chadzaliśmy tam! Nazywało się "Szklana pułapka". Łapała w swe sidła niespodziewanie i nie chciała wypuścić... Koniecznie muszę się tam przejechać, moja pamięć już prawie wyeliminowała ten lokal z pamięci...


            Comment

            • Ahumba
              Senior
              • 05-2001
              • 8962

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika banaszek
              O rany, aż mi się łza zakręciła w oku... Studiując na WAT (kilka/kilkanaście latek temu) chadzaliśmy tam! Nazywało się "Szklana pułapka". Łapała w swe sidła niespodziewanie i nie chciała wypuścić... Koniecznie muszę się tam przejechać, moja pamięć już prawie wyeliminowała ten lokal z pamięci...
              A w jednostce śp. stacjonującej w lesie nosiła nazwę Akwarium. Przywoził nas autobus służbowy pod Akwarium i zanim tramwaj nr 20 wykręcił na pętli ok.100 - 200 m dalej człowiek był już po piwie
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

              Comment

              • banaszek
                SłabyUżytkownik
                • 02-2005
                • 617

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba
                ... i zanim tramwaj nr 20 wykręcił na pętli ok.100 - 200 m dalej człowiek był już po piwie
                To u nas było tak: zanim usiedliśmy do nauki przed egzaminem to już byliśmy po piwie


                Comment

                • mluk
                  Senior
                  • 01-2005
                  • 778

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy
                  są jacyś chętni na wizytację po 16-tym października?
                  Już po 16-tym października...
                  "Piwo stanowi dowód, że Bóg nas kocha i chce, abyśmy byli szczęśliwi" - Benjamin Franklin

                  Comment

                  • Maggyk
                    Szara Adminiscjencja
                    • 05-2004
                    • 5615

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mluk
                    Już po 16-tym października...
                    Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś to ty założył temat dotyczący spotkania w tym miejscu (rzecz jasna w odpowiednim dziale).
                    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                    Piwo domowe -
                    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                    Reklama w BROWARZE
                    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                    Comment

                    • mluk
                      Senior
                      • 01-2005
                      • 778

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk
                      Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś to ty założył temat dotyczący spotkania w tym miejscu (rzecz jasna w odpowiednim dziale).
                      Nie śmiem wychodzić przed szereg.
                      "Piwo stanowi dowód, że Bóg nas kocha i chce, abyśmy byli szczęśliwi" - Benjamin Franklin

                      Comment

                      • Ahumba
                        Senior
                        • 05-2001
                        • 8962

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mluk
                        Nie śmiem wychodzić przed szereg.

                        Dostajesz dyspensę, możesz wyjść, byle nie 11-tego (łódzkobiałostocki nalot)
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                        Comment

                        • mluk
                          Senior
                          • 01-2005
                          • 778

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba
                          Dostajesz dyspensę, możesz wyjść, byle nie 11-tego (łódzkobiałostocki nalot)
                          W takim razie........

                          Długi weekend tak, czy tak odpada, bo wyjeżdżam z rodziną.

                          Postaram się zaproponować coś po powrocie.
                          "Piwo stanowi dowód, że Bóg nas kocha i chce, abyśmy byli szczęśliwi" - Benjamin Franklin

                          Comment

                          • Wujcio_Shaggy
                            Senior
                            • 01-2004
                            • 4628

                            #14
                            Na lokalu wisi szyld z napisem "Bar Waldi". Zamiast Tyskiego jest Warka.
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                            Comment

                            • earl_grey
                              Senior
                              • 05-2005
                              • 203

                              #15
                              Fajne miejsce, na skraju uroczego Boernerowa, lokal z lat 80 z ogródkiem i stałą ekipą bywalców. Lany Belfast, lepszego nie piłem, Zielone, zawsze świeży Kasztelan, Tyskie. Pierwsze trzy, wymienione piwa 4 zł Tyskie 4,5 zł.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎