Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Dietla 69, Kazimierska Piwniczka [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kogra
    Senior
    • 03-2005
    • 139

    Dietla 69, Kazimierska Piwniczka [zamknięte]

    Restauracja & pub "Kazimierska piwniczka". Restauracja juz chyba kończy swój żywot,
    ale pub jak najbardziej nie. Jest to przytulna piwniczkaw której mozna się napić z beczki:
    Relakspol ( po smaku chyba "mocne")- 2,20, Staropolskie mocne- 3,- i Tyskie - 3,80 ( ale przy kupnie litrowego cena niższa-6,50). Poza tym 12 rodzajów butelkowego ale wszystko "koncerniaki".
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    wczoraj odwiedziliśmy ze Shlangbaumem ten lokal i rozmijamy się trochę w ocenie.
    zaraz po wejściu mała salka, kilka stolików, dość chłodno o tej porze, ale przynajmniej wywietrzone po schodach na dół i już klasyczny, krakowski lokal - w podziemiu - zadymione, towarzystwo nawet życzliwe, ubikacja czysta, duża. w sumie fajnie, gdyby nie dym...
    piwo - jak pisał przedmówca... staropolskie takie sobie, słabo gazu, z posmaczkiem, ale w bardzo przystepnych cenach, podobnie relakspol.

    Comment

    • kogra
      Senior
      • 03-2005
      • 139

      #3
      Panowie ( jak to "Krakusy") muszą sobie ponarzekać, więc polecam restaurację w "Sheratonie"- najlepsza klima w okolicy . A tak poważnie to podczas mojej bytności w tym lokalu działała jakaś wentylacja bo nie dało się odczuć jakiegoś dużego zadymienia.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        #4
        dla mnie idealnym lokalem jest Dom Norymberski i nie muszę iść do Sheratona. nie jestem palącym i mam wytarczająco dość zadymienia w domu, by jeszcze znosić ten nałóg poza domem. piwniczka kazimierska jest w porządku, acz ma pewne wady, ot co!

        Comment

        • kogra
          Senior
          • 03-2005
          • 139

          #5
          Puszczając zadymienie w niepamięć(choć dziś byłem i tego nie odczułem,a trzeba liczyć się ze w lokalach tego typu się pali), nie napisałeś że zdążył się zmnienić asortyment z beczki. Teraz jest staropolskie złote i dwa Relakspole: pils i mocne.

          Comment

          • Shlangbaum
            Senior
            • 03-2005
            • 5828

            #6
            Jak dla mnie jest to raczej męski lokal dla ludzi którzy ogólnie w życiu zajmują się raczej tylko i wyłącznie przepijaniem wypłaty. Najbardziej zaskoczył mnie wysoki poziom czystości w stosunku do ceny piwa (2,5zł za 0,5l Staropolskiego). Wkurzający jest kontakt włanczający światło w kibelku bo jest umieszczony mniej więcej na wysokości kolan (dla czołgających się ze zmęczenia piwoszów zdaje się ). A poza tym jestem zadowolony bo dostałem od barmana gratis szklaneczkę 0,3l Staropolskiego jakiej nie miałem. Wystarczyło poprosić

            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19159

              #7
              Dla niewtajemniczonych: w dni w które są tam spotkania Bractwa Piwnego w wydzielonej sali znajdującej się w korytarzu za WC można całkiem przyjemnie (na sofie) delektować się piwkiem wraz z właścicielem lokalu i bracią po kuflu

              Comment

              • pklimczuk
                Junior
                • 12-2005
                • 3

                #8
                A ja polecam piwko z CK Browaru, nie ma to jak swieze pifko robione na miejscu a i atmosfera przyjazna, polecam mniam!

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19159

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pklimczuk
                  ...nie ma to jak swieze pifko robione na miejscu a i atmosfera przyjazna, polecam mniam!
                  to musiałeś być w innym C.K. Browarze niż ja...
                  a w tytułowym lokalu, czyli kazimierskiej piwniczce ubikacja nie dla gości jest płatna 1 zł, to tak w ramach informacji, którą miałem okazję "uzyskać" w sobotę przy potrzebie

                  Comment

                  • Pogoniarz
                    † 1971-2015 Piwosz w Raju
                    • 02-2003
                    • 7971

                    #10
                    Skierował Nas (Westę i mnie) tu e-prezes i nie żałujemy.Na wejściu stół bilardowy okupowany przez kilkunastu miejscowych karków.W środku piwniczka i lany Relakspol mocny i "jak to powiedziała barmanka zwykły.Ceny odpowiednio 2.50 i 2.20.Jedyny minus to duża ilość dymu w lokalu i sporo zakapiorskich twarzyczek.Piwko smaczne,nawet bardzo.W sumie lokal może być.


                    Prawie jak Piwo
                    SZCZECIN

                    Comment

                    • Maggyk
                      Szara Adminiscjencja
                      • 05-2004
                      • 5615

                      #11
                      Czy ktoś mógłby przybliżyc lokalizację tego przybytu? Ulica Dietla bowiem krótka nie jest.
                      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                      Piwo domowe -
                      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                      Reklama w BROWARZE
                      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19159

                        #12
                        Lokal mieści się po południowej stronie pierzei ulicy, mniej więcej w połowie długości w kwartale między prostopadle łączącymi z ul. Dietla ulicami Starowiślną i Krakowską/Stradom. opodal łącznika Brzozowa/Dietla.
                        Last edited by e-prezes; 09-02-2006, 11:44.

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19159

                          #13
                          Kazimierz wzbogacił się o kolejny lokal ze Smoczą Głową. Tutaj po 4 zł, ale z butelki... na razie. Z lanych Relakspol Pils po 2.20 i Mocne po 2.50, oraz w korzystnych cenach (jak ktoś lubi) Tyskie i Żywiec. poza tym z w/w browarów piwa z butelek.

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19159

                            #14
                            Smoczej już niet! Sprzedawała się tak fatalnie, że trudno będzie liczyć na wprowadzenie lanej. No chyba, że ponownie wróci w butelce.

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19159

                              #15
                              Z "ekskluzywnych" piw są Fratery w butelce, a lany jest tylko Relakspol Mocny po 3 zł, Żywiec po 4 i Tyskie po 3.80 zł. Dalej jest to rodzaj meliniarni, te same twarze i opary dymu, choć wentylację włączają co jakiś czas Z "nowości" osobna kabina WC dla kobiet (klucz w barze).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎