Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

Weekend majowy - wypad browarowy - ploty

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    Weekend majowy - wypad browarowy - ploty

    Czechy - piękny kraj, spokojni ludzie, świetne jedzenie, pyszne piwo a więc:

    Zarzucam temat wcześniej żebyśmy sobie podyskutowali.
    1. Kto w ogóle byłby chętny
    2. Jaki sposób organizacji wybieramy:
    a) wybieramy tylko wspólnie miejsca ale każdy sobie noclegi załatwia oddzielnie czy ktoś bierze się za organizację całości (mógłbym to być ja ale deklaracja obecności musiałaby być poważna bo sparzyłem się na Janowie gdzie na początku chętnych było ze 30 osób a pojechało z 10 ).
    b) jak rozwiązujemy problemy dojazdowe i komunikacyjne wewnątrz
    a) dojazd własny i na miejscu autobusy i pociągi
    b) dojazd własny i wynajęty w Czechach bus wozi nas codziennie w różne miejsca
    c) dojazd busem z granicy i ten sam bus nas wozi
    d) może ktoś ma własnego busa?
    Oczywiście każde rozwiązanie ma swoje konsekwencje finansowe
    3. Gdzie chcielibyśmy pojechać (moim zdaniem w grę nie wchodzi Praga bo w wykend jest zadeptana):
    a) granica Chałupki/ Ostrava : MORAVSKOSLEZSKÝ/ ZLÍNSKÝ / OLOMOUCKÝ KRAJ (Hukvaldy, Pribor, Stramberk, Hlucin, Frydek-Mistek; Zasova, Vsetin; Prostejov; Lipnik nad Becvou). Ewentualne odwiedzenie Olomunca - fajna Starówka.
    b) granica - Kudowa Zdrój/Nachod: KRÁLOVEHRADECKÝ / PARDUBICKY KRAJ (Detenice, Vrchlabi, Dobruska, Trebechovice pod Orebem - U Husku, Miletin; Medlesice, Żamberk) plus sporo ciakwych przemysłowych browarów

    Oczywiście nie zobaczymy wszystkich z tych browarów ale daje to wybór
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.
  • may
    Senior
    • 01-2002
    • 1508

    #2
    Nie chcę robić jakiegokolwiek zamieszania ale przeddzień dłuugiego wykendu majowego (2006) odbędzie się bialska giełda wraz z planowaną wycieczką do brzeskiego browaru .

    Comment

    • iron
      Senior
      • 08-2002
      • 6703

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika may
      Nie chcę robić jakiegokolwiek zamieszania ale przeddzień dłuugiego wykendu majowego (2006) odbędzie się bialska giełda wraz z planowaną wycieczką do brzeskiego browaru .
      No ale bialska giełda nie jest chyba obowiązkowa (przynajmniej tak mi się wydaje)
      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
      Rock, Honor, Ojczyzna

      Comment

      • zythum
        Kot Makawity
        • 08-2001
        • 8305

        #4
        No i co ja mam Tobie napisać. Spróbuję delikatnie:
        a) ja nei jestem kolekcjonerem więc sama Giełda jest dla mnie tylko wyjazdem towarzyskim
        b) od dawna sobie obiecuję zwiedzenie czeskich minibrowarów których mnóstwo powstało ostatnio - a długi wykend jest do tego idealnym terminem
        c) w związku z b minibrowary czeskie interesują mnie sto razy bardziej niż Brześć
        d) Czechy są moim ulubieniem miejscem wyjazdowym więc z całym szacunkiem Biała nie może się z nimi równać
        e) Chciałbym gdzieś wyjechać na dłużej a nie tylko na dwa dni
        f) W Czechach nie byłem ostatnio już długo (a patrz d) a na Giełzie w Białej trzy razy

        Wracając do tematu. W przypadku wyboru wersji lokalizacji a) zaznaczam, że bazą wypadową mógłby być śliczny Novy Jiczyn z którego do niektóych browarów można wręcz dojść na piechotę a do reszty bez problemu komunikacją autobusową. Poruszanie się w przypadku wariantu b) jest trochę bardziej skomplikowane, nie do końca też jestem pewien co byłoby naszą bazą (czy wycieczka objazdowa?).
        To inaczej miało być, przyjaciele,
        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

        Rządzący światem samowładnie
        Królowie banków, fabryk, hut
        Tym mocni są, że każdy kradnie
        Bogactwa, które stwarza lud.

        Comment

        • may
          Senior
          • 01-2002
          • 1508

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
          No ale bialska giełda nie jest chyba obowiązkowa (przynajmniej tak mi się wydaje)
          Jak nie jak tak!
          Oczywiście ja tylko nadmieniłem, że gdzieś tam w kraju, a dokładnie w Białej impreza odbędzie się.

          Comment

          • zythum
            Kot Makawity
            • 08-2001
            • 8305

            #6
            Osobiście przy okazji uważam= organizowanie Giełd przed długim wykendem za pomysł nieco chybiony. Trzeba się zdecydować albo wyjazd na dłużej albo rozbicie wykendu i dwudniowy wyjazd do Białej a potem siedzenie w domu.
            To inaczej miało być, przyjaciele,
            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

            Rządzący światem samowładnie
            Królowie banków, fabryk, hut
            Tym mocni są, że każdy kradnie
            Bogactwa, które stwarza lud.

            Comment

            • may
              Senior
              • 01-2002
              • 1508

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
              Osobiście przy okazji uważam= organizowanie Giełd przed długim wykendem za pomysł nieco chybiony. Trzeba się zdecydować albo wyjazd na dłużej albo rozbicie wykendu i dwudniowy wyjazd do Białej a potem siedzenie w domu.

              Tegoroczna bialska giełda odbyła się przed długim wykendem, a czy sam pomysł z terminem był chybiony - o to zapytaj uczestników.

              Comment

              • Marusia
                Senior
                • 02-2001
                • 20211

                #8
                Ja jestem chętna na wycieczkę czeską w długi weekend majowy (May, wybacz), zakładam, że moja działalność gospodarcza na tyle się dobrze będzie toczyć, że nie będę musiała sobie wyliczać każdego 100 zł, a czasu będę miała tyle ile zechcę.

                Jeśli chodzi o program, to proponuję opracować go wcześniej, noclegi zdecydowanie organizowane wspólnie, najlepiej z wyprzedzeniem, chociaż częściowo.

                Proponuję, żeby każdy z potencjalnie zainteresowanych zarysował swoją wizję trasy, potem to jakoś podopasowywujemy i wtedy to już tylko załatwiać noclegi

                Środki transportu? To zależy, jaki tryb zwiedzania wybierzemy - jeśli to będzie jeden, dwa minibrowary dziennie, to pewnie znajdą się chętni na prowadzenie samochodów (np. choćby ja), ale jeśli to ma być w ten sposób, że zaliczamy dziennie kilka miejscowości to optuję za pociągiem. Komunikacja vlakowa w Czechach jest naprawdę bardzo dobra i niedroga, nie ma sensu komplikować sobie życia wynajmowaniem busa. No, chyba, że jakieś cenne mikrobrowary znajdują się w miejscowościach, przez które nie jeździ kolej (są takie w Czechach?)
                www.warsztatpiwowarski.pl
                www.festiwaldobregopiwa.pl

                www.wrowar.com.pl



                Comment

                • zythum
                  Kot Makawity
                  • 08-2001
                  • 8305

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika may
                  Tegoroczna bialska giełda odbyła się przed długim wykendem, a czy sam pomysł z terminem był chybiony - o to zapytaj uczestników.
                  Mayu nie unoś się - ja pisałem tylko i wyłącznie moje zdanie. Naprawdę szczerze Wam życzę dużej frekwencji i udanej Giełdy.
                  To inaczej miało być, przyjaciele,
                  To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                  Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                  Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                  Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                  Rządzący światem samowładnie
                  Królowie banków, fabryk, hut
                  Tym mocni są, że każdy kradnie
                  Bogactwa, które stwarza lud.

                  Comment

                  • zythum
                    Kot Makawity
                    • 08-2001
                    • 8305

                    #10
                    Marusiu - w końcu post rzecowy i na temat.

                    Zarysuję więc mój plan.
                    1. Osobiście optowałbym za Moravskoslezkym Krajem z przyległościami. Noclegi w Novym Jiczynie - mam kilka miejsc opcykanych. Albo fajny hotel (okolo 300-350 koron od osoby w pokojach dwuosobowych z łazienką) albo ośrodek z domkami (podobne ceny za domki czterosobowe). Zająłbym się rezerwacjami noclegów.
                    2. Dlaczego N.J. - bo to świetne miejsce wypadowe - węzeł autobusowy skąd można do każdego z wymienionych browarów dojechać, a do kilku udać się na pieszą bądź rowerową kilkukilometrową wycieczkę. Ładniejszy jest Stramberk ale ma gorsze połaćzenia - i tak trzeba jechać przez N.J. aby gdzieś dojechać. Do N.J. można bez problemów dojechać - pociąg do Ostravy (tu zaliczamy wycieczkę do Hlucina) a potem autobus.
                    3. Bylibyśmy na miejscu w N.J. i sobie codziennie odwiedzali browarki a wieczorem spędzali czas przy ładnym typowo czeskim ryneczku.
                    To inaczej miało być, przyjaciele,
                    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                    Rządzący światem samowładnie
                    Królowie banków, fabryk, hut
                    Tym mocni są, że każdy kradnie
                    Bogactwa, które stwarza lud.

                    Comment

                    • zythum
                      Kot Makawity
                      • 08-2001
                      • 8305

                      #11
                      Natomiast jeżeli wybralibyśmy drugą opcję musiałbym pomyśleć nad rozwiązaniem. Wydaje mi się, że w drugim przypadku opcja wycieczki objazdowej byłaby lepsza. Browary są bardziej oddalone od siebie i nie ma jakiegoś konkretnego centrum z którego możnaby się rozjeżdżać - no ostatecznie Hradec Kralove ale nie sprawdzałem jeszcze wszystkich połączeń z niego i czasów przejazdu.
                      To inaczej miało być, przyjaciele,
                      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                      Rządzący światem samowładnie
                      Królowie banków, fabryk, hut
                      Tym mocni są, że każdy kradnie
                      Bogactwa, które stwarza lud.

                      Comment

                      • zythum
                        Kot Makawity
                        • 08-2001
                        • 8305

                        #12
                        Aha - chciałbym aby Morawianie się nie obrazili - będę już pisał o Morawach w przypadku N.J.
                        To inaczej miało być, przyjaciele,
                        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                        Rządzący światem samowładnie
                        Królowie banków, fabryk, hut
                        Tym mocni są, że każdy kradnie
                        Bogactwa, które stwarza lud.

                        Comment

                        • strzelczyk76
                          Senior
                          • 11-2003
                          • 823

                          #13
                          Propozycja Zythuma z Novym Jiczynem jako bazą wypadową - wydaje się bardzo dobra Ja osobiście dojechałbym samochodem - i na dalsze wypady mógłbym zabierać 3 osoby (kierowca małopijący [czasami] jest )

                          Do maja jeszcze dużo czasu - ale byłbym za opcją Moravskoslezky Kraj z przyległościami
                          NORMALNOŚĆ



                          Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

                          Comment

                          • may
                            Senior
                            • 01-2002
                            • 1508

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
                            Mayu nie unoś się - ja pisałem tylko i wyłącznie moje zdanie. Naprawdę szczerze Wam życzę dużej frekwencji i udanej Giełdy.
                            AVE! Miłego planowania i jeszcze lepszej wycieczkowej zabawy

                            Comment

                            • piokl13
                              Senior
                              • 06-2003
                              • 946

                              #15
                              Nareszcie. Jak w zeszłym roku proponowałem coś podobnego, chętnych nie było.
                              Jestem zwolennikiem zwiedzania 1 (może 2) minibrowarów na dzień. Według mnie, aby naprawdę zaliczyć browar, poznać piwko, trzeba go trochę dużo wypić.
                              Pomysł z F-M jest dobry.
                              A może zrobić dwie bazy wypadowe, druga w H-K?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎