Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Mysłowice, Wielka Skotnica 3a, Koziorożec

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • boku
    Senior
    • 09-2002
    • 444

    Mysłowice, Wielka Skotnica 3a, Koziorożec

    Dzisiaj odwiedziłem knajpkę, obok której przechodziłem tysiące razy. To nie do wiary nawet dla mnie samego. Piwo Okocim i Heineken. Okocim 3,50 a Heineken 4.50 zł. Oczywiście piwo lane. Asortyment piw butelkowych na załączonych fotkach. To co mnie zainteresowało od pierwszego wejrzenia to zawieszone kieliszki. Nie zrobiłem zdjęć, gdyż perspektywa nie była najlepsza. Trzeba to zobaczyć samemu. Na fotce jest też kulinarna specjalność zakładu, ale było przed południem i po 2 piwach nic nie zmieściłoby się mi do brzuszka. Piłem Okocim i bedąc na terenach oddziaływania Tych (Tychów?) robiłem to z przyjemnością.
    Attached Files
  • Maggyk
    Szara Adminiscjencja
    • 05-2004
    • 5615

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku
    Asortyment piw butelkowych na załączonych fotkach...
    Na której fotce, bo ja jakoś nie zauważyłam, ale ja mało spostrzegawcza może jestem.
    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
    Piwo domowe -
    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

    Reklama w BROWARZE
    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

    Comment

    • boku
      Senior
      • 09-2002
      • 444

      #3
      To był inny format i już się poprawiam.
      Attached Files

      Comment

      • kiszot
        Senior
        • 08-2001
        • 8081

        #4
        Co jest takiego niezwykłego w tym temacie? Bo nie bardzo potrafię skumać.
        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
        So von Natur, Natur in alter Weise,
        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

        Comment

        • boku
          Senior
          • 09-2002
          • 444

          #5
          Gdzie przeczytałeś, że coś jest niezwykłego w tym temacie ? To jest temat o knajpach, ich umiejscowieniu, wyposażeniu itp. Jak zauważyłeś nie zamieściłem żadnej ikonki. Ale grafiti na ścianie, wystrój i barmanka podobały mi się osobiście.

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku
            Gdzie przeczytałeś, że coś jest niezwykłego w tym temacie ? To jest temat o knajpach, ich umiejscowieniu, wyposażeniu itp. Jak zauważyłeś nie zamieściłem żadnej ikonki. Ale grafiti na ścianie, wystrój i barmanka podobały mi się osobiście.
            hmm... to czekamy na fotografię barmanki
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • Pogoniarz
              † 1971-2015 Piwosz w Raju
              • 02-2003
              • 7971

              #7
              Tak, tak prosimy o zdjęcie Barmanki,jeśli chodzi o wybór piwa to...uczcijmy minutą ciszy


              Prawie jak Piwo
              SZCZECIN

              Comment

              • kiszot
                Senior
                • 08-2001
                • 8081

                #8
                Tak sformułowałeś opis tej knajpki,że wygląda bardzo niezwykle.No a ja tam nie doszukałem sie nic niezwykłego.Ot zwykły Okocim i jeszcze bardziej zwykłe piwa w butelkach.Dlatego zadałem te pytanie.
                Oczywiście jeżeli obraziłem twoje uczucia bądź odczucia to bardzo przepraszam i na drugi raz nie będę zadawał głupich pytań.
                Last edited by kiszot; 11-10-2005, 23:31.
                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                So von Natur, Natur in alter Weise,
                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23782

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
                  Tak sformułowałeś opis tej knajpki,że wygląda bardzo niezwykle.No a ja tam nie doszukałem sie nic niezwykłego.Ot zwykły Okocim i jeszcze bardziej zwykłe piwa w butelkach.Dlatego zadałem te pytanie.
                  Oczywiście jeżeli obraziłem twoje uczucia bądź odczucia to bardzo przepraszam i na drugi raz nie będę zadawał głupich pytań.
                  nie wierzę. ale będę trzymał za słowo. chodzi mi o pytania i posty typu "Co jest takiego niezwykłego w tym temacie? Bo nie bardzo potrafię skumać." szczególnie kierowane do w miarę świeżych Użytkowników, którzy jeszcze za bardzo się tu nie zadomowili i prawdopodobnie tego nie zrobią z racji niezbyt przychylnego przyjęcia.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • boku
                    Senior
                    • 09-2002
                    • 444

                    #10
                    Drodzy kiszot i ART !!!
                    Ja się cieszę, że ktoś to czyta i ma swoje zdanie. Mam zawsze problem co i jak umieścić w poście. Na jednym ze wcześniejszych zdjęć jest dostawca, który niesie piwo do Koziorożca. Kiedyś "beczki" były większe i były brutalnie toczone. Na tym samym zdjęciu w oddali jest szkoła, a sam nie wiem czy odległość jest w obecnych ustawach istotna.
                    Barmanka jest ruchliwa i nie chciała mi pozować, więc zdjęcie jest takie jakie było możliwe w tych warunkach.
                    Attached Files

                    Comment

                    • boku
                      Senior
                      • 09-2002
                      • 444

                      #11
                      Postaram się odpowiedzieć Kiszotowi na ile umiem. Posłałem prywatną wiadomość, ale może i tam nie wyraziłem się dostatecznie jasno, więc spróbuję jeszcze raz. Trzeba wziąć dwa pierwsze zdania opisu. Ja osobiście przechodziłem tysiące razy koło tego lokalu i będąc piwoszem nie wstąpiłem ani razu. To jest właśnie dla mnie samego niezwykłe. Wiedziałem, że można tam smacznie zjeść itd, a nic konkretnego z tego nie wychodziło. Wczoraj przemogłem się i sącząc dobry Okocim zastanawiałem się dlaczego jestem tu dopiero w tym momencie. Przy dwu piwach do głowy przychodzi mnóstwo myśli i dwa elementy wydają mi się istotne. Pierwszy mniej ważny to umiejscowienie przy ulicy Wielka Skotnica (Skota) . O tej drodze można napisać bardzo dużo i to zarówno pod kątem historycznym (najstarsza droga z Mysłowic) jak i współczesnym (aktualny przebieg - przyjezdni w żaden sposób nie odnajdą niektórych fragmentów tej ulicy). Drugi element to niewłaściwe umiejscowienie tego lokalu. Jeśli czytają to właściciele może skorzystają z pomysłu. Niby początek drogi, ale ruch jest nijaki, a wystarczyłyby dwa plakaty (w odpowiednich miejscach) i logo na południowej ścianie, a klientela zwiększy się wielokrotnie.

                      Comment

                      • kiszot
                        Senior
                        • 08-2001
                        • 8081

                        #12
                        Widocznie dla ciebie Okocim jest taki magiczny.Dla mnie nie więc nie potrafię tego zrozumieć.Trudno
                        Ja przechodze dziesiątki razy koło różnych knajp i nie wpada mi do głowy żeby zajżeć do nich gdy widze logo wielkich browarów.Uwierz mi,że gdyby tam wisiał kaseto np.Imielina to nawet bym sie nie zawachał żeby wejść.A tak?knajpa jakich wiele a piwo jakiego jeszcze więcej.
                        Ale spoko nie ma sensu juz tego roztrząsać.Każdy ma swoje wizje i niech tak zostanie.
                        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                        So von Natur, Natur in alter Weise,
                        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                        Comment

                        • boku
                          Senior
                          • 09-2002
                          • 444

                          #13
                          Kiszot jesteś pierwszym Górnoślązakiem jakiego znam z Bytomia. To jest unikat. Jeśli jesteś prawdziwy to się nie obrazisz. W przeciwnym razie liczę się z banem. No cóż!!! Znam jednego takiego, który nazywa się Kukiz i zrobił coś takiego jak województwo opolskie. Wiadomo, że wywodzi się z Lembergu, no ale cóż takie są zasady demokracji. Mam nadzieję, że Twoi bezpośredni przodkowie nie wywodzą się z Altreichu??? A teraz już całkiem serio to chyba nie doczytałeś, iż chodziło mi o to, że knajpka jest 100 metrów od domu i nigdy do tej pory jej nie odwiedziłem. To jest właśnie dziwne, a nie inne sprawy.

                          Comment

                          • iommi
                            Senior
                            • 07-2003
                            • 1522

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku
                            Kiszot jesteś pierwszym Górnoślązakiem jakiego znam z Bytomia (...)
                            I to jest moim zdaniem autentycznie dziwne...
                            *****************************

                            Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                            *****************************

                            Comment

                            • JAckson
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 6122

                              #15
                              Wracając do tematu - barmanka zapowiada się rzeczywiście dobrze. Poproszę o następne zdjęcia Są na świecie obiekty przy których warto napić się nawet okocimia
                              MM961
                              4:-)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎