Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Mogilska / Cystersów, Tawerna Róża Wiatrów [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    Mogilska / Cystersów, Tawerna Róża Wiatrów [zamknięte]

    Tawerna nie tylko z nazwy. Na ścianach wiele przedmiotów związanych z pływaniem (sieci, wiosła, kajaki, itd.). W jadłospisie również elementy marynistyczne (np. wyborna pizza bosmańska, z tuńczykiem, a jak (do przyprawienia można poprosić o buteleczkę Tabasco). W lokalu również szafa grająca za 1 zł z przyzwoitej wielkości repertuarem). Klientela w różnym wieku, raczej okoliczna. Obsługa miła, dba o klienta. Piwo: w butelkach szeroki przekrój masówki. Lane: Warka JP, pStrąg (ok.4,2), Relakspol nie opisany na pipie, ale ponoć mocny (ok. 2,5 – 2,8) i… Staropolskie Porter (3,9) ! Smakuje wyśmienicie. (brak tylko Bosmana, ale jego nigdzie nie ma ). Są chyba drudzy w Krakowie po Novym Namesti. Niestety poza Różą Wiatrów i Starym Portem nie ma chyba w Krakowie więcej tawern (coś chyba jeszcze było na Kurdwanowie). Róża Wiatrów na pewno jest starsza od Starego Porty i o wiele mniej cukierkowa. W tym momencie z powodu tymczasowo przeniesionego dworca PKS znajduje się w bardzo dogodnym miejscu dla przyjezdnych.
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19165

    #2
    Dostępne także z piw Smocza Głowa Amber Ale.

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19165

      #3
      no i przybylim !
      na wstępie: ergie to nie jest lokal dla ciebie
      pierwsze wrażenie po wejściu - trochę speluniasto - zadymione, towarzystwo w różnym wieku, część pogrywa w bilarda (gdyby nie on to lokal zaliczyłbym to klasycznych spelun).
      pod kątem ubikacji to i tak się klasyfikuje - dwie kabiny, niezbyt czyste, niezamykane,
      piw wybór jak nigdzie indziej: porter, smocza głowa, relakspol mocny, warka i żywiec.
      niestety z tawerny ma niewiele, bo na ścianach fotki lotnictwa drugiej wojny światowej... a kominek prawie bym przeoczył, gdyby nie to, że co jakiś czas zalatywało zapachem jak z pieca węglowego.
      wrażenie ogólne niezłe, ale espresso bardziej mi pasuje

      Comment

      • ergie
        Senior
        • 05-2004
        • 1041

        #4
        Tomciu wiem, dlatego mnie wczora nie było
        Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
        ------------------------------------------------------------------
        Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

        Comment

        • Shlangbaum
          Senior
          • 03-2005
          • 5828

          #5
          A mi się spodobał ten lokal. Szkoda tylko, że dość daleko jest. Towarzystwo faktycznie zróżnicowane ale lepsze niż w Marco czy w piwiarni Relakspola Ten Porter Staropolski nie jest jak dla mnie taki fajny jak to MarcinKa opisał.

          Jako ciekawostkę należy dodać, że lali tam kiedyś Rotmistrza z Grybowa. Jest nawet ozdoba nalewaka z naklejoną na nią brzydką naklejką Relakspola

          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

          Comment

          • piokl13
            Senior
            • 06-2003
            • 946

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
            ale lepsze niż w Marco
            A co to za przybytek. Nie mogę znaleźć opisu.

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19165

              #7
              tutaj.

              Comment

              • piokl13
                Senior
                • 06-2003
                • 946

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                No tak. Marko a nie Marco.

                Comment

                • bahtol
                  słomiany zapał
                  • 10-2002
                  • 331

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                  Jako ciekawostkę należy dodać, że lali tam kiedyś Rotmistrza z Grybowa. Jest nawet ozdoba nalewaka z naklejoną na nią brzydką naklejką Relakspola
                  Nie Rotmistrza a Rejenta. Właściwie nienajgorszy ten lokal bo wybór piwa zacny. Faktycznie lekko speluniasty, ale bez przesady i jakoś tawerny w tym nie dostrzegam.
                  Porter Staropolski nie tak wyśmienity jak dawniej w Nowe Namesti.
                  Lokalizacja trochę marna więc chyba zbyt częstym gościem nie będę.
                  =bahtol=

                  Comment

                  • MarcinKa
                    Senior
                    • 02-2005
                    • 2729

                    #10
                    Panowie, faktycznie ta sala gdzie siedzieliśmy jest, tak jak pisał e-preses, w klimacie lotnictwa II wojny. "Tawerniana", tak jak opisałem, jest pierwsza sala, z barem i bilardem (nie zauważyliście tego całego badziewia na ścianach i pod sufitem ).
                    Jeśli chodzi o Portera to Shlangi ma rację, nie jest tak rewelacyjny jak opisałem w temacie (a był , teraz jest dobry). Mimo to jak dla mnie jest to i tak polskie piwo nr.2 w Krakowie (po Smoczej) jakie można kupić lane.
                    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19165

                      #11
                      Wypadła Smocza Głowa i Porter Staropolski (nie szły, a porter był dodatkowo kwaśny). W zamian możecie raczyć się Tyskim

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎