Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Svyturys, Svyturys Ekstra Draught

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Svyturys, Svyturys Ekstra Draught

    Butelka 0,5 litra, alkohol 5,2 %, eks. brak, import prywatny,piwo z miasta Utena, piwo niepasteryzowane
    Kolor - bladozłocisty, klarowny
    Piana - drobnobąblowa, średniowysoka, średniotrwała, opadła po 5 minutach, został kożuszek
    Zapach - chmielowo-słodowy, zapach świeżego piwa
    Gaz - w normie
    Smak - chmielowo-słodowy, świeże piwo, lekko słodkie z minimalnym kwaskiem, na podniebieniu średniowyraźna goryczką
    Ocena - dobre, orzeźwiające piwko . 4
    Butelka z bogatymi tłoczeniami (obustronnie). Wszystkie dane na folii aluminiowej wokół szyjki
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • Kolesław
    Senior
    • 03-2004
    • 1130

    #2
    Traf chciał, że przed chwilą wypiłem to piwo. Zapewniam, że absolutnie niezależnie od postu. To chyba njdroższe litewskie piwo, a najprawdopodobniej najdroższe piwo jasne pełne: 2,79 Lt to ok 3,30 PLN. I za co? Wszystko w tym piwie jest średnie, by nie powiedzieć nijakie. Piana to największy jego plus, choć nie jest rewelacyjna. Barwa: solidna słomka, jeśli to kogoś satysfakcjonuje. Aromat i smak właściwe dla piwa. Nic dobrego, nic złego. Patrząc na image - butelkę i etykietę (staniol) oczekiwałem czegoś naprawdę ekstra, a dostałem przyzwoitego koncerniaka i tyle. A propos - marka pochodzi z miasta Kłajpeda. Skąd wniosek, czy wiedza o pochodzeniu z miasta Utena (po polsku Uciana)?

    Comment

    • Kolesław
      Senior
      • 03-2004
      • 1130

      #3
      Aha. Niepasteryzowane, to w tym przypadku chyba znaczy: filtrowane.

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kolesław
        Aha. Niepasteryzowane, to w tym przypadku chyba znaczy: filtrowane.
        Dlaczego? Jest napisane Nepasterizuotas - nie znam litewskiego ale napewno jest to niepasteryzowane. Ja kupilem piwa w cenie 2,29 lita.
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Piwko tak wygląda:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Większa krawatka z folii:
            Attached Files
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Piwo otrzymane od Sibarha - dziękuję!

              Opakowanie bardzo efektowne - ładna tłoczona butelka.
              Kolor dość bladawy jak na pilsowy standard.
              Piana wysoka, drobnoziarnista.
              Zapach silny, chmielowo-słodowy, z jakaś taką miłą ziołową nutką.
              W smaku ładnie zbalansowana słodowość z chmielowością, tu też ten ziołowy posmaczek. Czuć też lekką, bardzo przeze mnie lubianą chlebowość.
              Naprawdę smaczny piils, stawiam solidne 4.

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Svyturys, Ekstra Draught

                alk 5,2% bez podanej zawartości alkoholu
                na etykiecie napis "nepasterizotas" co sugeruje, że piwo jest niepasteryzowane z terminem przydatności do spozycia 18.07.2007

                kolor- coś pomiedzy slomkowym, a jasnozłocistym
                piana - biala drobna, szybko opada, unosi sie na powierzchni w postaci skąpej warstewki
                zapach - bardzo delikatny, lekko slodowy
                smak - dośc pełne w smaku, delikatna goryczka, bardzo przyjemny chmielowy posmaczek
                gaz - bez zarzutu
                opakowanie - piekna brązowa butelka z wytloczonym herbem/logo browaru Svyturys oraz w dolnej parti tłoczonymi liśćmi, klosami i napisem alus/beer, etykieta jest aluminiowa folia wokół szyjki na której są podane wszystkie dane (jak uda mi sie ją ściągnąć zamieszczę skan), ładny firmowy kapsel.

                Jak dla mnie bardzo dobre piwo, zakupione w Spiżarni w Carrefour bemowo (W-wa) za 4,60 zł
                Attached Files
                Last edited by becik; 02-09-2006, 19:25.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Horse63
                  Gość
                  • 06-2006
                  • 88

                  #9
                  Piwo opisane już jest http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=55295

                  Comment

                  • Czapayew
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 1966

                    #10
                    Zakupione w TESCO w Tychach - 3,99 PLN
                    Kolor: jasna słomka
                    Zapach: delikatnie słodowy
                    Piana: bardzo obfita i dość trwała, raczej drobna
                    Smak: intensywna goryczka, a pomimo to piwko lekkie w smaku
                    Gazowanie: jak dla mnie ciut za słabe
                    Piwko wypite z przyjemnością - ciekawa wycieszka do naszych północno-wschodnich sąsiadów. Kapselek do kolekcji.
                    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                    www.zamkoszlaki.com
                    www.piwnekapsle.net

                    Comment

                    • adam16
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 9865

                      #11
                      Bardzo przyjemnie piwo. Bardzo jasne - nie podobają mi sie piwa o takiej barwie. Jednak ważniejszy jest zapach, wyraźny - chmielowo-słodowy. No i smak, wyraźnie goryczkowy ze słodem w tle. "Rzeźbiona" butelka zwraca uwagę.
                      Polecam.
                      Zakupione w katowickim Skarbku.
                      Browar Hajduki.
                      adam16@browar.biz
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                      Comment

                      • Cez
                        Senior
                        • 01-2003
                        • 1789

                        #12
                        Ciekawa tłoczona butelka, informacje o piwie tylko na krawacie.
                        Smak taki jak pisze adam16. Dominacja goryczki nie przeszkadza, bo smak słodu z tła przełamuje ją. Piwo do powtórzenia, ale może za mniejszą cenę.
                        Piwo zakupione w Tesco za 3,99 zł.
                        Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                        Comment

                        • kentaki
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 452

                          #13
                          Super butelka, tłoczone szkło, info na złotku na szyjce - wielkie 5+
                          kapselek ok, do kolekcji
                          piana mistrzowska - daje 5
                          kolorek - marny sikacz 3
                          piana - może byc delikatny korzuch - 4
                          smak to dobrze chmielony pils , rewelka posmak, stawiam 5+
                          zapach - chmielowy ale takiś jakiś nijakiś - 3
                          ogólnie przyzwoite piwko tylko czemu tak drogie 3,99 w markcie

                          Comment

                          • JAckson
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 6122

                            #14
                            Kolor zaskakująco jaśniutenki, słomkowy.
                            PIana na początki ciekawa, biała i dość zwarta. Opadła szybko zostawiając cienki, ale pełny nalot na piwie. Bardzo delikatnie osadza się na szkle.
                            Zapach w pierwszej chwili po nalaniu lekko skunksowy. Potem już głownie chmielowy, przyjemny, bardzo delikatnie kwiatowy.
                            W smaku na początku jakaś słodycz, ale nie nieprzyjemna. Potem chmiel i słabe kwiatki Pozostaje słaby, ale dość przyjemny, chlebowy posmak.
                            Nagazowanie początkowo mocne z czasem słabnie i jest odpowiednie.
                            Opakowanie już opisywali poprzednicy. Moim zdaniem bardzo efektowne choć trudno odczytać niektóre dane z folii. Piwo wg datownika ma jeszcze ponad dwa miesiące przydatności. Ile stało na półce - nie wiem. Jak to się ma do tekstu 'niepasteryzowane'? Może jest podobnie jak z piwami z Lwówka.

                            Generalnie piwo dostateczne, ale wolę inne ze Svyturysa. Cena nieciekawa - ~4,85zł
                            MM961
                            4:-)

                            Comment

                            • rotmistrz
                              Senior
                              • 06-2005
                              • 469

                              #15
                              Jest to ostatnie piwo z browaru litewskiego Svyturas które zakupiłem w Intermachu w Gryfinie informacje o piwie nie pełne brak zawartości ekstraktu, informacje zawarte na krawatce, butelka tłoczona, kolor piwa zlótawy, klarowne, piana biała drobnoziarnista, szybko siadła pozostawiając kożuszek na licu, brak śladu na szkle, zapach słodowo chmielowy, wysycenie poprawne, samak podobny do zapachu, goryczka wyraźna. Ogólna ocenatego piwa 4,15.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎