Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy to dobry wybor? Zestawik amatorski...:)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • andi_ag
    Junior
    • 10-2005
    • 2

    Czy to dobry wybor? Zestawik amatorski...:)

    Witam,
    ostatnio zainteresowal mnie temat piwowarstwa domowego i postanowilem sam sprobowac sobie nawazyc zlocistego trunku. Mam do Was takie o to pytanie: Czy ten: http://www.browamator.pl/opis.php?gr...=1352100&shr=0 zestawik pozwoli mi warzyc sobie w domu godne polecenia i wypicia piwko? Jak sie dobrze postaram dam rade? Z gory dzieki za info,
    Z chmielowym pozdrowieniem,
    andi
  • darko
    Senior
    • 06-2003
    • 2078

    #2
    Na pewno wystarczy. Osobiście sądzę, że nie jest wart swojej ceny. Jest to zestaw "zaawansowany", sam kompletowałem taki prawie rok . Sam sprzęt nie wystarczy, potrzeba trochę doświadczenia i wiedzy.
    Nie pytaj czy "dasz radę", zależy to tylko od Ciebie .
    Używaj polskich znaków.
    Last edited by darko; 20-10-2005, 20:01.

    Comment

    • kopek7
      Member
      • 07-2005
      • 48

      #3
      zestawik w pełni satysfakcjonujący ( jak na zawartość) ale...
      czy wykorzystasz jego moce - to zależy wszystko od Ciebie.

      bądź dobrej myśli i uwarz sobie swoje najwspanialsze pod słońcem piwo
      Twoje
      pijmy, bo pełnych butelek nie skupują

      Comment

      • mluk
        Senior
        • 01-2005
        • 778

        #4
        Ze skromnego doświadczenia:

        wystarczy, że hej...

        ... a nawet zostanie.
        "Piwo stanowi dowód, że Bóg nas kocha i chce, abyśmy byli szczęśliwi" - Benjamin Franklin

        Comment

        • Wielki_B
          Senior
          • 02-2005
          • 1968

          #5
          Moja rada: po prostu kup go! To jest najlepsze wyjście dla początkującego piwowara domowego. Taki zakup pozwoli Ci sie skupić na technologii warzenia, zamiast ciągłego poszukiwania tańszego sprzętu. Jak się wciągniesz, to i tak stwierdzisz, że to za mało. Moim zdaniem, żeby ten zestaw nazywać dzisiaj "Maximatorem", brakuje mu chłodnicy zanurzeniowej, ale tym sobie na razie nie zaprzątaj głowy - kupuj ten zestaw i od razu przechodź na warzenie piwa z procesem zacierania, bez zabawy w brew-kity, czy ekstrakty. Wydasz trochę więcej na sprzęt, lecz zaoszczędzisz na surowcach. A to jest podstawa dobrego biznesplanu!

          Comment

          • Wielki_B
            Senior
            • 02-2005
            • 1968

            #6
            I jeszcze mały zimny prysznic: wypełnij swój profil kolego, jeśli chcesz być równoprawnym partnerem na tym forum, bo na kolejne pytania możesz nie uzyskać odpowiedzi od kolegów piwowarów...

            Comment

            • andi_ag
              Junior
              • 10-2005
              • 2

              #7
              a wlasnie i jeszcze jedno pytanko jesli mozna. czy w tym zestawie brakuje mi czegokolwiek do produkcji i lezakowania itp nastepujacych browarkow:
              http://www.browamator.pl/szczegoly.p...edm=184118&pwd[6]=%2F163929%2F164394%2F183249&grp=&sortuj=kod
              oraz
              http://www.browamator.pl/szczegoly.p...dm=2202723&pwd[6]=%2F163929%2F164394%2F183249&grp=&sortuj=kod

              z gory dzieki

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Do produkcji i leżakowania Prawdziwego Lagera potrzebujesz odpowiedniej temperatury - 8-14 st. C.
                Do IPA będziesz miał wszystko co trzeba.

                Comment

                • Ahumba
                  Senior
                  • 05-2001
                  • 8962

                  #9
                  Z zestawem, do którego się przymierzasz kupić możesz warzyć piwo z zacieraniem + śrutowanie.
                  I zestaw do piwa (lager) w zestawie ma ekstrakty, które kosztują sporo więcej niż słody.
                  Gdy się dobrze rozejrzysz znajdziesz pewnie taki zestaw ze słodami. Pamiętaj tylko, że do lagera potrzebujesz niskich temperatur do fermentacji dla drożdży.
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                  Comment

                  • eltom
                    Junior
                    • 09-2005
                    • 3

                    #10
                    A moim skromnym zdaniem ceny w BA to rozbój w biały dzień.
                    Nie jestem przysłowiową "złotówą" ale od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu któregoś z zestawów BA i ciągle nóż mi się w kieszeni otwiera jak widzę te ceny.
                    Za 480 PLN mogli by dodać choć zestaw surowców na pierwszą warkę.
                    Wkurza mnie takie monopolistyczne podejście!
                    Gdzie jest zdrowa konkurencja ?

                    Pozdrawiam
                    eltom
                    ===
                    (piwowar obserwator)

                    Comment

                    • Krzysiu
                      Krzysiu
                      • 02-2001
                      • 14936

                      #11
                      Nie musisz u nich kupować. Możesz wszystko z zestawu znaleźć w Polsce i kupić sam osobiście. Ale wątpię, czy dużo taniej ciebie to wyniesie.

                      Comment

                      • Makaron
                        Senior
                        • 08-2003
                        • 2107

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                        Nie musisz u nich kupować. Możesz wszystko z zestawu znaleźć w Polsce i kupić sam osobiście. Ale wątpię, czy dużo taniej ciebie to wyniesie.
                        Wyniesie taniej. Caly zestaw skompletowalem za niecale 200zl + srutownik 70zl. Troche inicjatywy, czasu i samozaparcia wystarczy.Najdrosze co kupilem (poza srutownikiem) to byl termometr laboratoryjny.
                        "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                        Comment

                        • Makaron
                          Senior
                          • 08-2003
                          • 2107

                          #13
                          PS W koncu nie wszystko musi byc nowe. Garnki mozna znalesc w piwnicach u rodziny ,albo u znajomych. Termometry w sklepach z urzeadzeniami C.O. Ja wiadra fermentacyjne 33L zalatwilem przez kolege prosto od producenta za 7zl za sztuke. Uzywany srutownik odkupilem za 70zl. Kapslownice za kilkanascie zlotych przerobilem do wersji stolowej. Wiekszosc rzeczy jest z odzysku,albo z drugiego kanalu . Po prostu piszac "dla chcacego nic trudnego"
                          "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                          Comment

                          • Marcin_wc
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 2115

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Makaron
                            Garnki mozna znalesc w piwnicach u rodziny ,albo u znajomych.
                            U niektórych znajomych można znaleźć cały zestaw BA będzie jeszcze taniej

                            Comment

                            • Makaron
                              Senior
                              • 08-2003
                              • 2107

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_wc
                              U niektórych znajomych można znaleźć cały zestaw BA będzie jeszcze taniej
                              Tylko mialem na mysli garnki emaliowane. Kiedys bardzo poularne chociaz do pasteryzacji wekow, gotowania pieluch i innych rzeczy, ktorych dzisiaj juz sie nie robi . Ja przeszperalem kilka piwnic z rodziny i znajomych.W ten sposob "wyludzilem" zlom piwniczny od rodzicow mojej dziewczyny.
                              "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎