Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bulmers, Magners Vintage Irish Cider

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    Bulmers, Magners Vintage Irish Cider

    Tak, wiem że to nie piwo, ale skoro kilka cydrów już jest opisanych tu na forum, to mogę dorzucić jeszcze jeden.
    W zeszłym roku siostra przywiozła mi go z Belfastu i tak stał, stał, aż zapomniałem. Przypomniałem sobie kilka dni temu, dwa tygodnie po terminie ważności, tak więc był już czas najwyższy na degustację.
    Kolor bursztynowo-pomarańczowy z różowawymi przebłyskami.
    Piana jak w coli - sporo, ale znika w mgnieniu oka.
    W zapachu sporo jabłek, odrobinka drożdży.
    W smaku sympatyczna, lekka jabłkowość, leciutka słodycz. Ten cydr jest bardzo orzeźwiający, a wrażenie to potęguje jeszcze mocne nagazowanie. Dość zaskakujący jest posmak który zostaje na języku, bo kojarzy się... z wędzonym żółtym serem To jednak wyłącznie wina mojej opieszałości, bo siostra twierdzi, że tego nie powinno być.
    Żałuję że tak ciężko nabyć jakikolwiek cydr w Polsce... Muszę wreszcie nastawić własny.
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    I fotka. Dodam jeszcze, że w miejscu produkcji, czyli w Irlandii, cydr ten występuje pod marką Bulmers. Magners jest marką eksportową.
    Attached Files

    Comment

    • benn
      Junior
      • 10-2005
      • 25

      #3
      zdazylo mi sie byc w irlandii i obsewowac zwyczaje alkoholowe irlandczykow i musze powiedziec, ze Bulmers to chyba najpopularniejszy wsrod nich trunek... i to mnie szokuje, a nawet przeraza... bo cidery smakuja jak nieudany szampan, a w tych tanszsych wyczuwa sie posmak mydla, feeee... i nie zgodze sie, ze jest ozezwiajacy.
      jeszcze jedno - nie widzialem, zeby ktos pil bulmersa z butli. szklanke z lodem dostaje sie w pubach do kazdej butelki, bez pytania. ciekawe dlaczego...

      Comment

      • scoroop
        Member
        • 08-2006
        • 54

        #4
        taa... ja lubie ciderka czasem wypic, ale bulmers niczym sie wsrod nich nie wyroznia. cider jak cider. ale fakt faktem ze irlandczycy pija toto z lodem, a czasem okraszaja kieliszkiem smirnoffa
        wiele jest dobrych piw na tym świecie... czy starczy życia by ich wszystkich spróbować???

        Comment

        • Regent
          Senior
          • 10-2002
          • 512

          #5
          Właśnie miałem okazję degustować to coś! Na pewno ostatni raz, przywiezione przez kolegę z Irlandii należało wypić całe, lecz mimo szczerych chęci niestety nie dałem rady. Kolor złotawy, piany niewiele, zapach - niedoopisania tak paskudny, smak niezwykle chemiczny, gdzieś leżało obok zgniłych jabłek, przyrównanie do nieudanego szampana jak najbardziej adekwatne. Nasz Red's przy tym wynalazku to cudowny napój. Zaliczone w celach hobbystycznych i wystarczy. Zaw. alk. 4,5%
          Attached Files
          Mniej alkoholu w piwach !!!
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • piotrmyrla
            Junior
            • 02-2008
            • 3

            #6
            To fakt też miałem okazje być u znajomych w Irlandii przez kilkanaście dni i postanowiłem smakować ich piwa ale niestety chyba żadne mi nie smakowało ( a nawet nie przypominało nawet piwo w moim wyobrażeniu). widziałem nawet browar BULMERS piłem kilka ich wyrobów ale każdy smakuje tak samo, poprostu nie ma żadnej różnicy pomiedzy każdym gatunkiem. Każdy jest słodki i czuć jabłkami poprostu ochyda ale co tam widocznie sie tam takie smaki preferuje

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piotrmyrla Wyświetlenie odpowiedzi
              To fakt też miałem okazje być u znajomych w Irlandii przez kilkanaście dni i postanowiłem smakować ich piwa ale niestety chyba żadne mi nie smakowało ( a nawet nie przypominało nawet piwo w moim wyobrażeniu). widziałem nawet browar BULMERS piłem kilka ich wyrobów ale każdy smakuje tak samo, poprostu nie ma żadnej różnicy pomiedzy każdym gatunkiem. Każdy jest słodki i czuć jabłkami poprostu ochyda ale co tam widocznie sie tam takie smaki preferuje
              No bo to nie jest piwo, tylko cydr.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • delvish
                Senior
                • 11-2004
                • 3508

                #8
                FCJP

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piotrmyrla Wyświetlenie odpowiedzi
                poprostu ochyda...
                po prostu ohyda
                "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                (Frank Zappa)

                "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                Comment

                • zAjkA
                  Senior
                  • 12-2004
                  • 1089

                  #9
                  Moje drugie podejście do cydra. Pierwszym był Druids ale jakoś nie przypadł mi do gustu, jakiś taki zbyt szampański. Bulmers smakuje o niebo lepiej. Mało tu szampana więcej słodkiego posmaku jabłek. W tle czuć delikatną szampańską nutę ale nie na tyle mocną aby negatywnie wpłynęła ona na smak. Jeśli chodzi o aromat iście szampański. Piany zero. Kolor wyblakłej pomarańczy wpadającej w róż. Ogólnie najlepszy cydr jaki piłem choć chcę jeszcze raz podejść do Druidsa oraz jako po raz pierwszy do Devilsa.
                  Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                  Comment

                  • Kolesław
                    Senior
                    • 03-2004
                    • 1130

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piotrmyrla Wyświetlenie odpowiedzi
                    . widziałem nawet browar BULMERS
                    To cydr, eee... warzy się... produkuje, czy co tam w browarze?

                    Comment

                    • Jack75g
                      Senior
                      • 02-2009
                      • 555

                      #11
                      Bulmers

                      ten cyder jest dostępny w Irlandii w każdym pubie lub markecie, w pubach obowiązkowo lany z beczki obok Guinnessa. To ich najpopularniejszy cyder, w marketach jest wersja w bulelce 1 l. Zwyczaje piwne jakie zaobserwowałem pracując i wypadając czasami przy sobocie do pubu to takie, że młodzi Irole piją międzymnarodowe lagery w stylu Carlsberg, Budweiser, Heineken i Miller, starsi popijają ciemne piwa - Guinnesssy, Smitwicki, Kilkenny oraz właśnie Bulmersy.
                      Kto piwa nie pije ani nie smakuje, ten już jest wariat albo zwariuje.

                      Wódeczka? Nie dziękuję, żony i piwa nie zdradzam ...

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎