Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Włochy, Mediolan, Adelchi 5, Birrificio Lambrate

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pawelek59
    Senior
    • 04-2003
    • 195

    Włochy, Mediolan, Adelchi 5, Birrificio Lambrate

    Browar restauracyjny mieszczący się w pobliżu dworca Lambrate F.S. (przystanek metra linii zielonej) 5 minut przy ulicy Adelchi 5. Trafiłem tam dzięki ARTministratorowi, który wzburzony wypowiedzią Forumowicza nt."Włochy pustynia piwna", zamieścił imponujący wykaz browarów restauracyjnych. Przyznam że również uważałem Włochy za kraj wina i piwną pustynię i tutaj wielkie dzięki ART-owi za uświadomienie, że należy weryfikować stereotypy. Pod "Birrificio Lambrate" byłem ok. pół godziny przed otwarciem (lokal jest czynny od. 18.30 do 2.00) i tutaj zaskoczenie, przed lokalem czekała na otwarcie grupa ok. 30-tu może 40-tu osób. Oczekując na otwarcie "BL" w lokalu na sąsiedniej ulicy napiłem się z beczki Affligemi, jest to belgijskie piwo klasztorne. Nawiasem mówiąc jak na "piwną pustynię" w pobliżu opisywanego lokalu było o kilka piwiarni za dużo. Wreszcie otwarto "BL", wnętrze bardzo przyjemne, typowe dla piwiarni drewniane stoły i ławy. Piwiarnia serwuje cztery gatunki piwa (wszystkie górnej fermentacji) tj. jasne Sant' Ambroeus 7,0% alk, ciemne Ghisa 5,0% alk, czerwone Brighella 8,0% alk i jasne Domm o zawartości 5,0% alk. Ponieważ miałem gdzinkę czasu to spróbowałem tylko Brighell-ę i Domm, piwa wyśmienite inne spróbuję następnym razem, a jak będę miał więcej czasu to odwiedzę inne browary z listy ART-a. Na pierwszy ogień planuję "Il giardino della birra" również w Mediolanie i "Birrificio Bustese" w Busto Arsizio.
  • pawelek59
    Senior
    • 04-2003
    • 195

    #2
    Gdyby ktoś był zainteresowany, to zabrałem kilka wafli i mogę odstąpić

    Comment

    • yendras
      Senior
      • 12-2001
      • 2052

      #3
      A jak tam ceny ?

      Comment

      • pawelek59
        Senior
        • 04-2003
        • 195

        #4
        3,5 euro za kufel 0,4 litra.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #5
          Lambrate ma dwa lokale i ten to jest chyba pub firmowy. Browar znajduje się przy Camillo Golgi gdzie obiekt gastro działa od 12 lub 12:30. Ale co do tej miejscówki to ma tyle w sobie uroku co odpychającej obojętności. Jest zarazem obskurny i urzekający atmosferą, którą tętni do zamknięcia.
          Ekipa jest tak zakręcona, że nawet sposób nalewania i długie oczekiwanie mnie nie zraziło. Dużo miejscowych co tylko dobrze świadczy.
          Obecnie 6,5 ojro za piwo . Dużo nalewaków i różne piwa.

          Comment


          • e-prezes
            e-prezes commented
            Editing a comment
            A i Kongijczyk przy wejściu to nowość. Chroni przed krewkimi klientami, bo obsługa o północy jest już mocno wstawiona i nic by nie dała rady. Uliczka zapełnia się klientkami mimo braku miejsca w środku.
        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎