Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Mysłowice, Murckowska 75, Bar Leśna (zamknięte)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • boku
    Senior
    • 09-2002
    • 444

    Mysłowice, Murckowska 75, Bar Leśna (zamknięte)

    Przypuszczam, że większość mieszkańców Mysłowic nie zna tego baru. Jak widać na zdjęciu budynek jest mniej więcej z lat 70-tych. Dłuższy czas nic tam nie było, ale od dwóch miesięcy jest znowu otwarty.
    Piwo jest tylko z Okocimia, ale za to w trzech gatunkach. A mianowicie Okocim, Palone i Harnaś. Nie muszę dodawać, iż wszystkie piwa są lane. Cena jednakowa - 3 zł. Ta cena sprawiła, że zamówiłem dwa. Wybór był słuszny, albowiem piwo smakowało mi wyśmienicie. Żadnego rozcieńczania. Przysłowiowy "miód w gębie".
    Attached Files
  • boku
    Senior
    • 09-2002
    • 444

    #2
    Lawki

    Na poprzedniej fotografi na pierwszym planie jest płotek przed zaspami. Niby jesteśmy w mieście, ale to miejsce ma odpowiedni klimat i atrakcje typowe dla wsi. Nawet odwiedzając ten lokal mijał mnie autobus szkolny. Kiedyś była tu szkoła ale już jej nie ma. W lokalu można zjeść posiłek. Wybrane pozycje to nieśmiertelny bigos za 5 zł, flaki wołowe - 5,50, czy hamburger za 3.50. Można zamówić specjalność zakładu jaką jest pieczone prosię. Byłem sam więc takiej porcji nie zamówiłem. Bedzie tu bal sylwestrowy. Ponadto co niektórą sobotę niedzielę odbywają się zabawy z zespołami na żywo. 25 i 26 listopada będzie występować zespół Domino Power.
    Attached Files

    Comment

    • boku
      Senior
      • 09-2002
      • 444

      #3
      tow Edward Gierek

      W lokalu są zamontowane kolumny słusznej wielkości jak i automaty do gier. Starałem się wyciągnąć informacje od barmanki ale pochodzi z Bydgoszczy więc miejscowe sprawy zna średnio.
      Opierając się na moich wspomnieniach sprzed ponad 30 lat mogę stwierdzić, że ten lokal został prawdopodobnie wybudowany jako miejsce nieformalnych spotkań najwyższych władz Polski.
      Attached Files

      Comment

      • boku
        Senior
        • 09-2002
        • 444

        #4
        Lawek

        Popijając piwo rozmyślałem nad historią dawniejszą i bliższą. Ta miejscowość jest dość stara czego dowodem ta mapka. Lokal znajduje się z prawej strony dolnego stawu. Stawu tego w dzisiejszych czasach już nie ma. Mapka z 1827 roku.
        Attached Files

        Comment

        • boku
          Senior
          • 09-2002
          • 444

          #5
          Jak podczas pracy pracodawca postawi piwo w takich warunkach od razu robi się weselej.
          Attached Files

          Comment

          • boku
            Senior
            • 09-2002
            • 444

            #6
            obiad

            Posiłek można zjeść w specjalnie oddzielonej części lokalu. Już mam apetyt aby coś skonsumować.
            Attached Files

            Comment

            • boku
              Senior
              • 09-2002
              • 444

              #7
              Harnaś

              Po dogłębnej degustacji najbardziej smakował mi Harnaś. Może dlatego, że pamiętam lokal o tej nazwie i mnóstwo wspomnień z nim związanych. Może i temat o starych knajpach można założyć?
              Attached Files

              Comment

              • boku
                Senior
                • 09-2002
                • 444

                #8
                Koniec

                Lokal nieczynny. W niedzielę tam zawitałem. Po rozmowie z sąsiadami dowiedziałem się, że lokal jest nieczynny od roku.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎