Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Saku, Taurus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Saku, Taurus

    Butelka 0,5 litra, alkohol 8 % eks. nieznany, cena 6,5 korony estońskiej
    Kolor - złocisty, klarowny
    Piana - drobnobąblowa, niewysoka, nietrwała, znikła po 2 minutach
    Zapach - chmielowy plus słodycz spirtu ( ale nie odrzucający)
    Gaz - w normie
    Smak - chmielowo-słodowy, słodkie od alkoholu który o dziwo jest niewyczuwalny ( w smaku, a nie w "głowie" po 2 lub 3 piwkach ), bardzo minimalna goryczka
    Piwo rozgrzewające na taką pogodę jaką mamy za oknem.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • MarcinKa
      Senior
      • 02-2005
      • 2729

      #3
      Piwo zakupione na giełdzie Żywieckiej. Butelka 0,5l. Moc 8%, ekstrakt? Kolor bardzo jasny, słomkowy. Jak na Bocka to przeraźliwie jasny. Piana nieduża i bardzo szybko redukuje się do resztek, szumiąc przy tym głośno. Do tego dużo wielkich baniek. Zapach chmielowo słodowy, delikatny i właściwie bez nutek alkoholowych. Trochę koncernowy ten zapach i nie za mocny. Smak jakby do słabego piwa dolano alkoholu. Na szczęście tylko początkowo alkohol jest wyraźny, później staje się delikatny i nie przeszkadza. Niestety smak, raczej słodowy, jest nijaki, bez jakiejś głębi. Na koniec słaba goryczka. Posmak słodowo gorzki. Piwo ogólnie średnio słodkie. Wysycenie drobniutkie i nadspodziewanie mocne. Nie za bardzo pasuje do takiego piwa, ale nie przeszkadza. Opakowanie (jak na foto sibarha) krzykliwe i rzucające się w oczy. Kolory ładnie jednak się zgrywają, a grafika od razu nasuwa skojarzenia z Bockiem. Do tego ładny kapsel dopasowany do reszty. Brak jedynie ekstraktu. To moje pierwsze Estońskie piwo. Jako Bock to w ogóle nie wiem czy mieści się w stylu (oczywiście jasnych Bocków). Jako mocne to było takie sobie łatwe w piciu, lekkie, nijakie, nie zostawiające śladu w pamięci piwo. Oceniam na 3 + (1 – 6).
      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Aktualnie 7%:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • Pivotal
          Senior
          • 05-2013
          • 671

          #5
          BARWA: Odpowiednia. Jasna, słomkowa, piwo przejrzyste z drobinkami. [4.25]
          PIANA: Biała o średniej wysokości, niezbyt trwała, ładnie koronkuje, pozostaje do końca. [2.75]
          ZAPACH: Zbożowy i kwiatowy z nutką cytrynową - słodkawy. [2.75]
          SMAK: Słodowy, zbożowy, lekko cytrynowy z nutką alkoholową. Piwo słodko-cierpkie z niewielką goryczką alkoholową. [3.75]
          WYSYCENIE: Za wysokie, utrzymujące się do końca. [3.75]
          OPAKOWANIE: Firmowe z tłoczeniami (jak wyżej na fotce), etykiety całkiem ładne, kapsel niestety bez nadruku. [3.75]

          UWAGI: Wyprodukowano 24.05.2016, trwałość do 20.11'16, wypite dnia 25.09'16. Pierwsze piwo z Estonii, które miałem okazję wypić i drugi jasny koźlak. Dobre i spokojnie można wypić, przypomina w smaku niemieckiego Heller Bocka od Augustinera, także piwo jest w stylu.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎