Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Kraków, Mackiewicza, Simply (dawna Elea)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    Kraków, Mackiewicza, Simply (dawna Elea)

    Market, nie hipermarket, ale należący do sieci Auchan na Prądniku Białym-Wschód przy drodze na Witkowice ... było o nim w wątku Kraków, Ciekawe piwa, ale postanowiłem wydzielić wedle zasad panujących w tym dziale.
    głównie masówka, ale od czsu do czasu pojawiają się ciekawe rzeczy.
    aktualnie: kiper pilsner i kiper mocne (But); także zwierzyniec (Pk) z lublina oraz w stałej ofercie Głubczyce Pils i Hamer (But i Pk)
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #2
    a zapomniałbym, że mają też Kormoran Irish Beer w but. 0.33 (dość drogo), bo po 3.89 zł oraz Dublina po 2.80 zł. czasem kupuję tam Tyskie Książece (puszka, butelka) bo zawsze jest. pojawiło się również kozackie w puszce i goolman w zielonej butelce za 2.05 zł.

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #3
      o Kormoranie można zapomnieć
      jest cały zestaw nowych piw smakowych z ŻGB, Okocimia i KP, oraz Jurand Zingi. także Lech Free, Puszkowe Dojlidy Classic i Złote, Goolman, Goolman Strong, Carter, Zwierzyniec (Perła) oraz Kastel. no i Kipery też.
      Last edited by e-prezes; 03-07-2006, 20:09.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #4
        doszła też Korona Książeca z Łomży w puszce. Koromoran Irish Beer bywa okazyjnie, podobnie Dublin (szybko schodzą). Z Głubczyc jest tylko Hammer w puszce, a z Jabłonowa Pilsener i Mocne w PETach 0.50 litra. pozostałe z ostatniego posta bez zmian.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #5
          aktualnie jest 5-cio litrowa puszka heńka za 51 z groszami, John Bull Finest Bitter butelka 568 ml za 7.50 zł, Oettin...cośtam czy Ottakringer Hefe-Weizen za 3.89, Pils oraz Radler za 2.50 zł (wszystkie w puszkach), Kirin za 5.89 zł za 330 ml.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #6
            Pojawiły się litewskie piwka, te co wszędzie oraz 3-pak ze szklanką puszkowych piw Amsterdam. Jest też wielopak PU pokalem.

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              #7
              Dziś nie było już wielopaków (ale w weekend to nie dziwne, bo nie ma osób, które wykładają towar). Pojawił się Belfast z Jabłonowa.

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                #8
                Bałtyckie i czeskie piwa zniknęły i nic z nowości się nie pojawiło. Belhaven Scottish Ale w cenie 9.90.

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  #9
                  wracają i są w ofercie. pojawiło się, a nie widziałem w butli od lat lech mocne. było chwilowo książęce (z tych), ale już nie ma.
                  btw, lokal zmienił nazwę na SIMPLY.

                  Comment

                  • Tuborg22
                    Junior
                    • 01-2007
                    • 27

                    #10
                    Mieszkam niedaleko tego sklepu i mogę powiedzieć, że oferta piwna znacznie się pogorszyła, prawie wogóle nie ma czeskich piw (a kiedys bylo mnostwo), ukrainskie sa marki Oblon innych marek nie ma. Piwo Trapistow jest, 19.90 za butelke, ale moge sie mylic. Troche piw z Jabłonowa. A co do zmiany nazwy marketu w 1999 byla to Bila, pozniej Elea a teraz Simply-wiele jest sposobow na omijanie podatkow :/

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      #11
                      tylko ostatnia zmiana może mieć takie znamiona. Wtedy gdy był pod nazwą Billa był własnością austriackiego podmiotu. teraz ma ją francuska sieć Auchan.
                      Last edited by e-prezes; 08-11-2008, 20:58.

                      Comment

                      • Tuborg22
                        Junior
                        • 01-2007
                        • 27

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                        tylko ostatnia zmiana może mieć takie znamiona. Wtedy gdy był pod nazwą Billa był własnością austriackiego podmiotu. teraz ma ją francuska sieć Auchan.
                        Niestety nie ostatnia zmiania tylko poprzednie tez, wiem to odpewnego dziennikarza z Krakowa, ktory to badal, zreszta nie wiem czy zauwazyles te zmiany nazw sa w rownych odstepach czasowych i to mnie juz dziwi (w innych krajach Billa ma sie dobrze). A co do piw to mam nadzieje, ze jeszcze bedzie tam wiecej piw do wyboru niz jest.

                        Comment

                        • Cez
                          Senior
                          • 01-2003
                          • 1789

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tuborg22 Wyświetlenie odpowiedzi
                          [...] A co do zmiany nazwy marketu w 1999 byla to Bila, pozniej Elea a teraz Simply-wiele jest sposobow na omijanie podatkow :/
                          To jakaś teoria spiskowa?
                          Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19167

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tuborg22 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Niestety nie ostatnia zmiania tylko poprzednie tez, wiem to odpewnego dziennikarza z Krakowa, ktory to badal, zreszta nie wiem czy zauwazyles te zmiany nazw sa w rownych odstepach czasowych i to mnie juz dziwi (w innych krajach Billa ma sie dobrze). A co do piw to mam nadzieje, ze jeszcze bedzie tam wiecej piw do wyboru niz jest.
                            może tak moze nie. u nas podmioty francuskie wyraźnie ożywiły zakupy obiektów średniopowierzchniowych ze względu na ograniczenia w budowie nowych, dużych (w krakowie miały być dwa Leclerc'i). billa/elea była/jest pierwszymi sklepem (dla mnie) w których przestrzegało się wymiar godzin pracy w dni świąteczne (zanim wrowadzono obecne uregulowania), w przeciwieństwie do innych obiektów gdzie mimo świątecznych dni praca wrzała od 8 do 22 kosztem pracowników.

                            a co do oferty. jak dla mnie jest owszem uboga, bo nie rajcują mnie już piwa, które tam są - już je piłem. co nie oznacza, że tam czasem nie kupuję (co zresztą widać po wpisach). a sam asortyment jest uzależniony od umów jakie cała sieć podpisuje.

                            Comment

                            • Tuborg22
                              Junior
                              • 01-2007
                              • 27

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cez Wyświetlenie odpowiedzi
                              To jakaś teoria spiskowa?
                              to nie zadna teroria spiskowa, tylko taka zmiana odbywa sie w regularnych odstepach czasowych, cos w tym musi byc, a podobno takie cos umozliwia unikniecie placenie jakiegos podatku. Probowalem kilka razy interweniowac u szefostwa i nic, asortyment dalej sie kurczy

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎