Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Katowice, Bednorza 2a-6, Piwnica Pod Starym Browarem

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • boku
    Senior
    • 09-2002
    • 444

    Katowice, Bednorza 2a-6, Piwnica Pod Starym Browarem

    Urodziłem się 100 metrów od tego miejsca i dopiero dzisiaj wszedłem do tego budynku. Lepiej późno niż wcale. Samo wejście do piwnicy trochę niebezpieczne. Pokonuje się kręte stopnie, a na końcu po przekroczeniu drzwi jeszcze jeden schodek. Piwo lane tylko tyskie i żywieckie. Cena 4,80 zł. Na fotografii prawdopodobnie właściciel. Nie miał zastrzeżeń odnośnie "pstrykania". Inną sprawą jest brak światła dla dobrych zdjęć. Znajdujemy się głęboko pod ziemią. To nie jest zwykła piwnica w bloku. Budynek jest ogromny i ma ponad 120 lat. Największą atrakcją są tramwaje mknące nad głowami. Widać przez okna tego lochu ich koła.
    Attached Files
  • boku
    Senior
    • 09-2002
    • 444

    #2
    barmanka

    Barmanka też jest "interesująca". Prawie niosła całą tacę, dlatego jest rozmazana. Duża grupa organizowała przyjęcie, więc nie robiłem wielu zdjęć, aby ktoś przez przypadek nie wpadł mi do kadru. Z menu jeszcze się nie zapoznałem.
    Attached Files

    Comment

    • boku
      Senior
      • 09-2002
      • 444

      #3
      maleńki stoliczek

      Bardzo spodobał mi się półokrągły stolik, przy którym jest w sam raz miejsca na dwa piwa. Blat jest ze szkła, więc na fotografii niezbyt wyraźny. Ponadto te dwa stoliki są umiejscowione przy wejściu, a nie zawadzają. Ja piłem piwko przy drugim. Więcej na ten temat nie napiszę. Zainteresowanych odsyłam do działu historia, gdzie jest o wiele więcej informacji o starym browarze w Katowicach - Szopienicach.
      Attached Files

      Comment

      • Czapayew
        Senior
        • 10-2002
        • 1966

        #4
        W piątkowe popołudnie zawitaliśmy tu z Renią. Ogólne wrażenie - rozczarowanie:
        a) klimat, a właściwie jego brak - właściciele nawet nie starali się zaaranżować lokalu, by gość wiedział, gdzie się znajduje. Metalowe meble, szklane blaty stolików. Jedyny ślad po browarze to półokragłe łuki na suficie podparte metalowymi kolumnami. Jeden "bifyj" (kredens) ma robić śląski klimat. Lokal bardziej przypomina biznesową jadłodalnie niż pub czy karczmę.
        b) menu - jest dość obszerne, natomiast przy próbie zamawiania okazuje się, że połowy rzeczy nie ma. Najlepiej chyba zamówić pizzę. Do tego błędy w karcie - wina "Cebernet", "Rysling" czy piwo "Reedd's".
        c) piwa - lane KP. "Gronie" Reni było lekko zwietrzałe. W butelkach dodatkowo GŻ.
        Samo otoczenie - zabytkowy browar - sprawia miłe i intrygujące wrażenie. Sam zaś lokal... no cóż. Nic wyjątkowego - raczej go nie polecamy.
        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

        www.zamkoszlaki.com
        www.piwnekapsle.net

        Comment

        • mkzk
          Junior
          • 01-2007
          • 1

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku
          Urodziłem się 100 metrów od tego miejsca i dopiero dzisiaj wszedłem do tego budynku. Lepiej późno niż wcale. Samo wejście do piwnicy trochę niebezpieczne. Pokonuje się kręte stopnie, a na końcu po przekroczeniu drzwi jeszcze jeden schodek. Piwo lane tylko tyskie i żywieckie. Cena 4,80 zł. Na fotografii prawdopodobnie właściciel. Nie miał zastrzeżeń odnośnie "pstrykania". Inną sprawą jest brak światła dla dobrych zdjęć. Znajdujemy się głęboko pod ziemią. To nie jest zwykła piwnica w bloku. Budynek jest ogromny i ma ponad 120 lat. Największą atrakcją są tramwaje mknące nad głowami. Widać przez okna tego lochu ich koła.
          to nie jest wlasciciel

          Comment

          • kogar
            Junior
            • 09-2006
            • 1

            #6
            Lokal nadal swietnie się prezentuje, troszkę odżył
            piwka można się napić , dobrze pojeść rolada mmmmm niebo w gebie a do tego jeszcze kluski śląskie i zasmazana .....



            bylem tam wczoraj , udalo mi sie cyknac fotke wychodzac z restauracji. ( barmannka myla podloge i wskoczyla w kadr)

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎