Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stanley, Mocne Łódzkie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • prima
    Senior
    • 06-2001
    • 148

    Stanley, Mocne Łódzkie

    Piwo Mocne Łódzkie ; Browar STANLEY/ chyba daleko od Łodzi/
    Rozlew Z.U.H. PIANOX tel 043/675 11 58 Butelka 0,33 l / baryłka/ cena 1,22 zł alk. do 7,8 % EW 15,1 %

    zapach - kwaśno śloodowy
    kolor- bursztynowy
    piana - początkowo gęsta potem szybko znika
    bąbelki są na początku potem szybko znikają
    Smak ... typowy dla tanich mocnych piw. Zmieszanie smaku chmielowego z dominującą nutą słodu.. Trudno ocenić po wypiciu jednej buteleczki...Subiektywna trója z maleńkim plusem na zachętę.
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Jesteś pewien danych? Browar "Stanley" znajduje się w Chojnowie, 20 km na zachód od Legnicy.

    Comment

    • grzech
      Senior
      • 04-2001
      • 4592

      #3
      Krzysiu, to taka moda. W końcu w Łodzi robią Alt Stettinera, kiedyś Zaczernie (k. Rzeszowa) produkowało piwo Kieleckie.

      Comment

      • prima
        Senior
        • 06-2001
        • 148

        #4
        Dane spisane z etykiety. To prawda co posze Grzech - całkowita dowolność w nazwach. Widziałem już w sklepie piwo Mocne Polskie zero danych o producencie. Nie kupowałem bo 2 zł z dużym kawałkiem za 0,33 l nie wiadomo czego to za dużo

        Comment

        • baklazanek
          † 2014 Piwosz w Raju
          • 08-2001
          • 3562

          #5
          A browar Van Pur robil tez piwo kieleckie.Sadze wiec ze niedlugo przyjdzie moda na picie piwa np.ze Slaska o nazwie Braniewo czy Koszalin.

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #6
            To już się stało. Chyba w zeszłym roku udało mi się nabyć piwo "Śląskie" zrobione w Krotoszynie. Nie było dobre.
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • baklazanek
              † 2014 Piwosz w Raju
              • 08-2001
              • 3562

              #7
              Tak tak.Rzeczywisice jest juz takie piwo kturego smak nie byl zadawalajacy.A z etykieta to walczylem chyba przez dwa dni zeby ja odkleic z butelki.No ale nizbyt mi to szlo i teraz wyglada ona jak by przezyla jakas wojne.

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #8
                I o ile dobrze pamiętam, robione to piwo było na zamówenie jakiejś firmy z Bytomia ( może stąd ta śląskość w nazwie?). Z etykietą rzeczywiście trzeba było powalczyć.
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23782

                  #9
                  proszę na temat w tym dziale
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • baklazanek
                    † 2014 Piwosz w Raju
                    • 08-2001
                    • 3562

                    #10
                    No dobra bedzie na temat.Wiec przegladnolem teraz swoje etykiety i dostrzeglem ze browar Stanley tez robi piwo SlaskieWiec jak widzisz Art nasza dyskusja jest jak najbardzije trafna.A ha i Chojnów robi to piwo dla jakiejs sieci sklepuw w Bytomiu.A etykieta jest bardzo podobna do tej z Krotoszyna.Dodam jeszcze ze ta z Krotoszyna musialem przylepiac na papier zeby mi sie doszczetnie nie rospadla

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23782

                      #11
                      dyskusja jest trafna ale nie pod aktualnym tematem, który brzmi: Mocne Łódzkie - Browar Stanley,
                      nie chcę żeby było ze 100 postów, z których tylko 2-3 traktują o konkretnym piwie (jak w temacie).
                      nie mam zamiaru przerywać waszej dyskusji ani jej też kończyć, - w dziale ogólnym można łatwo utworzyć odpowiedni temat i kontynuować. chodzi o zachowanie porządku.

                      jeśli są uwagi na temat mojej polityki na forum, proszę nie roztrząsać tego w tym topiku, tylko najlepiej atakować na priva albo PW. no to siup.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • baklazanek
                        † 2014 Piwosz w Raju
                        • 08-2001
                        • 3562

                        #12
                        Nie chce sie zucac bo jestem tu nowy ale widze ze Art tez zmienia temat tego forum bo wkoncu twmtem jest Mocne Łódzkie a nie upominanie uzytkownikówAle zeby nikt nie mial pretensji domnie wiec moze cos napisze o tym piwieWiec ja sadze ze piwo to ma tylko inna etykiete niz Achiles z tego samego browaru a w smaku oraz w alkocholu i ekstrakcie nie rózni sie niczym.No moge tez tu wspomniec o Slaskim które tez ma tylko inna etykiete a reszta nie rózni sie od piw wymienionych powyzej.Wniosek 3 piwa produkowane w Chojnowie pod inna nazwa ale tak naprawde miedzy nimi nie ma zadnej róznicy.

                        Comment

                        • endriu
                          Member
                          • 03-2001
                          • 57

                          #13
                          Dodam tylko że Łódzkie Mocne (przynajmniej to łódzkie) jakością nie odbiega od innych uznanych "mocnych", o ile pamiętam zajęło ono pierwsze miejsce wśród strongów na którymś z piwnych festiwali. Może to z wyrobem z Chojanowa jest coś nie tak ?

                          Comment

                          • baklazanek
                            † 2014 Piwosz w Raju
                            • 08-2001
                            • 3562

                            #14
                            Oj z tym piwme z pewnoscia jest cos nie tak no chyba ze Chojnów bedzie rosprowadzal swoje Mocne Łódzkie bo hurtowniach w Łodzi wtedy jeszcze mozna bedzie wybaczyc ta nazwe.Ale szczerze w to watpie.Wiec radze im zmienic nazwe na Mocne Chojnowskie.

                            Comment

                            • talrasha
                              Senior
                              • 11-2001
                              • 685

                              #15
                              Całkowicie się zgadzam że chyba nie mówimy tutaj o ŁÓDZKIM mocnym,bo to napewno jak sama nazwa wsazuje jest rozlewane w ŁODZI. Moim zdaniem jest to jedno z najlepszych( jeżeli nie najlepsze piwko mocne w Polsce,no może dorównuje mu czarny okocim)
                              Catalunya es una nación y el Barça es un ejército

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎