PDA

Wersja pełna: : J. Boag & Son, Boag's Honey Porter

Pijak
29-07-2005, 21:58
Zawartość alkoholu 5,5%. Butelka o pojemności 375ml. Kolor wiśniowo-mahoniowy. Piana drobna trwała. Smak pełny lekko goryczkowy o charakterystycznym dobrze wyczuwalnym miodowym akcencie.Nasycenie CO2 umiarkowane.Piwo okolicznościowe seria limitowana produkowane z dodatkiem leatherwood honey(gatunek miodu). Browar po raz drugi wypuścił mała partię tego piwa(pierwsza warka rok 2003, 12000 kartonów - zużyto 1,5 tony miodu) i zastrzega się, że nie obiecuje, że jeszcze kiedykolwiek go uwarzy:). Można to stwierdzenie uznać za chwyt marketingowy, przy czym wszystko zależy od... pszczół, czy uda im się uzbierać odpowiednią ilość miodu. Polecam wszystkim smakoszom porterów, choć podejrzewam że jedyna dostępna w Polsce butelka dojrzewa w mojej szafie:)

grzech
23-11-2005, 08:14
Zawartość alkoholu 5,5%. Butelka o pojemności 375ml. Kolor wiśniowo-mahoniowy. Piana drobna trwała. Smak pełny lekko goryczkowy o charakterystycznym dobrze wyczuwalnym miodowym akcencie.Nasycenie CO2 umiarkowane.Piwo okolicznościowe seria limitowana produkowane z dodatkiem leatherwood honey(gatunek miodu). Browar po raz drugi wypuścił mała partię tego piwa(pierwsza warka rok 2003, 12000 kartonów - zużyto 1,5 tony miodu) i zastrzega się, że nie obiecuje, że jeszcze kiedykolwiek go uwarzy:). Można to stwierdzenie uznać za chwyt marketingowy, przy czym wszystko zależy od... pszczół, czy uda im się uzbierać odpowiednią ilość miodu. Polecam wszystkim smakoszom porterów, choć podejrzewam że jedyna dostępna w Polsce butelka dojrzewa w mojej szafie:)

W uzupełnieniu chciałem dodać, że leatherwood to po naszemu rzemienica (Eucryphia lucida), b. popularne drzewo na Tasmanii, a przy okazji źródło ok. 70 % nektaru do produkcji miodu na tej wyspie.

becik
29-12-2005, 19:10
kolor - jasno-mahoniowy,klarowne
piana - beżowo-żółta,drobne pęcherzyki,zwarta, mocna, długo się utrzymuje
zapach - owocowo-słodowy, bardzo miły, dość intensywny
smak - smak miodu wymieszany ze stoutem, razem tworzą bardzo dobrze sharmonizowaną mieszankę, w której piwo nie jest ani za słodkie ani za gorzkie,jest bardzo dobre alenie jako porter
opakowanie - butelka jak na skanie,dołaczam kapsel

ogólnie bardzo dobre piwo, ale pod warunkiem,że nie będę myśleć że jest to porter

podziękowania dla Pijaka za możliwość degustacji