Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Carlton, Victoria Bitter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Conrad
    Member
    • 04-2001
    • 41

    Carlton, Victoria Bitter

    Na koniec zostawiłem najlepsze piwo australijskie, za które uważam VB (Victoria Bitter). Piwo jest przesmaczne i z tego co wiem to nie jest robione na licensji w Europie. W angielskich supermarketach można kupić 6-cio pak 0,33 sprowadzany z Australii, ale nie jest to tanie piwo. Mimo wszystko bardzo je polecam bo piwo rozpływa się w ustach. Jeśli ktoś pijąc Fostersa czy XXXX zwątpił w jakość australijskiego piwa to wystarczy sięgnąć po VB by zmienić pogląd o 180 stopni.
    Last edited by Twilight_Alehouse; 23-11-2005, 18:33.
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Nazwa "Victoria Bitter" sugeruje ale w typie brytyjskim.Dla mnie to piwo było w smaku dość łagodnego lagera a słowo "bitter" uważam za lekkie nadużycie.

    Comment

    • grzech
      Senior
      • 04-2001
      • 4592

      #3
      Jak przystało na Starego Zgryźliwego Forumowicza, troche sie poczepiam. Conrad był napisał "piwo rozpływa się w ustach", a jak zachowuje się w dłoni ?

      Co do "bitter", mają w Australii własny pogląd. ostatnio dostałem stamtąd parę etykiet. Jedno z piw także nazywało się bitter. Jak doczytałem u Jacksona jest to lager.

      A co z Bitterbier Hovelsa ?

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #4
        Bitter Hovelsa jest przynajmniej naprawdę gorzki co uzasadnia nazwę.Poza tym Australia w przeciwieństwie do Niemiec to brytyjski krąg kulturowy,więc wypadałoby trzymać się tradycji.

        Comment

        • luke77
          Junior
          • 10-2003
          • 4

          #5
          Zgadzam sie co do Fostersa! Jesli zas chodzi o VB to jest to w Australii, przynajmniej w Melbourne, piwo dla ludu i to tego ubozszego. Mozna spotkac je praktycznie wszedzie, ale nie jest to piwo wykwintne. Sprzedaja je oprocz puszek (cans) i butelek (stubbies) o pojemnosci 375 ml takze w butelkach typu "longneck" (800 ml o ile pamietam), ktore stoja na najnizszej polce lodowki w bottleshopach i sa synonimem "jabola" Osobiscie nie siegam po to piwo, nie smakuje mi wcale i mam po nim sporego kaca (i to wcale nie po duzej ilosci). To samo uwazaja moi znajomi.

          Comment

          • Regent
            Senior
            • 10-2002
            • 512

            #6
            Kolor złotawy, piany praktycznie nie ma, w smaku łagodny z dominacją słodszych klimatów, z niewielką goryczką, przyjemny posmak po wypiciu, gaz w normie. Nienajgorsze. Opakowanie puszka 375ml, zaw. alk. 4,9%
            Attached Files
            Mniej alkoholu w piwach !!!
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Comment

            • Sven
              Senior
              • 09-2003
              • 1211

              #7
              Pilem wczoraj, wrazenia raczej pozytywne.

              Piana wystepuje, niezbyt wysoka czy trwala, ale jest. Barwa lagerowa, czyli zlocista, zapach delikatnie goryczkowy. W smaku lekko wodniste, chmiel i slod polaczone w przyjemna mieszanine. Po przelknieciu czuc nieco te moc, choc nie jest jakas niesamowita.

              Link: http://www.fostersgroup.com/enjoy/be...ria_bitter.htm
              Celia, cerevisia et conventus.

              Comment

              • zgroza
                Senior
                • 03-2008
                • 3597

                #8
                Raczej smakowało, ale raczej jako ciekawostka.
                Moja butelka wyglądała tak:
                Attached Files
                Lotna ekspozytura browaru

                Też Was kocham.

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
                  Moja butelka wyglądała tak:
                  ..a moja tak:
                  Attached Files
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎