Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Chorzów, 3 Maja 75, Restauracja "Ludowa"

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • boku
    Senior
    • 09-2002
    • 444

    Chorzów, 3 Maja 75, Restauracja "Ludowa"

    Gdyby zawitał do mnie niespodziewany gość z Ameryki zabrałbym go do tego lokalu. Wchodząc czuje się świetność wnętrz, wyposażenia i co najważniejsze piwo. Jeśli uzmysłowimy sobie, że ten gatunek piwa można pić tylko w dwóch lokalach na całym świecie to wszystko inne nie jest już ważne. Mam na myśli znakomite piwo z Imielina, które nie ma nic wspólnego z trunkiem jaki kupujemy w puszce. To piwo nie jest pasteryzowane. Cena tylko 3 zł.
    Na zdjęciu wejście do lokalu. Właściciel nazywa się Adam Mólka, a numer telefonu (32) 241 89 45.
    Attached Files
  • boku
    Senior
    • 09-2002
    • 444

    #2
    lustro

    Na poprzednim zdjęciu są tory tramwajowe. Przystanek znajduje się przy samym lokalu. Jest to dość istotne, gdyż wracając po wypiciu kilku piw, należy zatrzymywać się co jakiś czas. Przystanki tramwajowe są rozmieszczone bardzo gęsto, więc z wybraniem odpowiednio umiejscowionego, nie ma kłopotu. Ubikacja w samym lokalu jest na njwyższym poziomie. Na zdjęciu lustro, które zwróciło moją uwagę. Rozmiar to ze 2 na 2 metry. Na stole kufel jaki sobie zażyczyłem. Można powspominać stare dzieje. Po rozmowie okazało się, że i 1 litrowe kufle są na wyposażeniu. Odnosząc się do poprzedniego maila zaznaczam, iż nie znam właściciela, a wszystkie informacje ściągnąłem z internetu. Pierwszy impuls był w browarze Imielin, aby skosztować unikalnego piwa.
    Attached Files

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      Dobrze, że jest odnaleziona ta knajpa - wiedziałem, że w Chorzowie jest drugi lokal z Imielinem ale w pierwszej knajpie, w Centrum Chorzowa usłyszałem, że w tej drugiej Imielina już nie leją. To było prawdopodobne bo wcześniej zniknął Imielin w Rudzie Śląskiej o czym poinformowano mnie w samym browarze.
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • boku
        Senior
        • 09-2002
        • 444

        #4
        TV

        W lokalu jest telewizor z bardzo dobrym systemem nagłaśniającym. Siedziałem daleko, a pomimo to słyszałem wyraźny dźwięk nad głową.
        Attached Files

        Comment

        • boku
          Senior
          • 09-2002
          • 444

          #5
          restauracja

          Szkoda że Adam16 jeszcze tu nie zawitał. Z ulicy Mielęckiego wystarczy przejść 100 metrów przez tory ulicą Strzelców Bytomskich, a następnie Styczyńskiego do końca. To najwyżej 10 minut spaceru. Wewnątrz oprócz piwa z Imielina są kręte schody którymi obsługa gdzieś chodzi. Niby jedna sala, a drzwi na tych schodach jak na piętrze. Ponadto bar nawet piwny to nie restauracja.

          Comment

          • ZIOMEK2
            Gość
            • 09-2004
            • 2523

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku
            Ponadto bar nawet piwny to nie restauracja.
            ... bo jak mawiał stary Kozyra a dożył blisko 100-ki ! : " w typowej restauracji nie serwują piwa jeno kawior i gorzałkę "

            Panowie i Panie to kiedy tu zawitamy ?

            Comment

            • Maggyk
              Szara Adminiscjencja
              • 05-2004
              • 5615

              #7
              Pewnie wtedy, kiedy Ziomek2 założy temat spotkaniowy w odpowiednim do tego dziale
              Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
              Piwo domowe -
              Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

              Reklama w BROWARZE
              PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

              Comment

              • boku
                Senior
                • 09-2002
                • 444

                #8
                adam16

                Cały czas miałem nadzieję, że ktokolwiek wybierze się do tego lokalu i wypije unikalne piwo. Najbardziej liczyłem na wymienionego w tytule mieszkańca Chorzowa. Mam nadzieję, że tym postem zmobilizuję go do degustacji.
                Poza tym każdy widzi trochę inaczej i to co mnie umknęło mogłoby zainteresować drugiego.
                "Lany Imielin ponad wszystko".

                Comment

                • adam16
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 9865

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku
                  ... Najbardziej liczyłem na wymienionego w tytule mieszkańca Chorzowa. Mam nadzieję, że tym postem zmobilizuję go do degustacji. ...
                  Jak będę miał czas i będzie mi po drodze, wtedy zawitam w to miejsce.
                  Zresztą gadało się już między forumowiczami na temat w odwiedzin w rzeczonym lokalu.

                  PS
                  Nie rozumiem skąd to namawianie konkretnie mojej osoby - jest tu nas więcej, a nie jeden adam16.
                  Browar Hajduki.
                  adam16@browar.biz
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                  Comment

                  • boku
                    Senior
                    • 09-2002
                    • 444

                    #10
                    schody

                    Po prostu najczęściej widzę Twoje posty, a ponadto jesteś z tego miasta. Aby jeszcze bardziej zainteresować załączę fotkę z wnętrza. Proszę zwrócić uwagę na stół. Jaki maleńki w stosunku do sufitu. Ponadto żyrandol też jest interesujący.
                    Attached Files

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23792

                      #11
                      stół i żyrandol na tym zdjęciu są chyba bardziej w domyśle
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • boku
                        Senior
                        • 09-2002
                        • 444

                        #12
                        Biały czworokąt na dole z lewej strony to pełnowymiarowy stół. Natomiast u góry wisi coś co ma kilkanaście (chyba 16) "punktów świetlnych" i jak dla mnie to już żyrandol.Patrząc na stół można wyobrazić sobie, że jest to dość spore. Co prawda nie świecił, ale ja tak sobie wyobrażam żyrandol. Może definicja żyrandola jest inna?
                        Jakby na to nie patrzeć jestem niezmiernie wdzięczny, że ktoś patrzy na moje fotki.
                        Dzięki ART i mówię to bez uśmieszku.

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          #13
                          Artowi chodziło o to, że na pierwszym planie zdjęcia są schody, nie martw się, stoł z żyrandolem zapewne tez zauważył
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • kiszot
                            Senior
                            • 08-2001
                            • 8081

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku
                            Aby jeszcze bardziej zainteresować załączę fotkę z wnętrza. Proszę zwrócić uwagę na stół. Jaki maleńki w stosunku do sufitu.
                            Wiesz Boku stoły już to maja do siebie,że sa zazwyczaj mniejsze od sufitów.
                            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                            So von Natur, Natur in alter Weise,
                            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎