Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Broumov, Olivetinsky Opat Svetle Vycepni Pivo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Borysko
    Senior
    • 02-2004
    • 1144

    Broumov, Olivetinsky Opat Svetle Vycepni Pivo

    Piwo otrzymałem do degustacji od Marka Suligi z Bractwa Piwnego po konkursie Piwo Roku w Nachodzie.
    Alkohol 4,2%. Po nalaniu tworzy się wysoka, ładna piana, w dodatku opada powoli, do końca ścieląc sie dywanikiem. Zapach początkowo niezbyt przyjemny - metaliczny. Po chwili dominuje już w nim słodowość i lekko karmelowość. Kolor złocisty, idealnie klarowne. nagazowanie doskonałe, długo pracuje w piwie.
    Smak bardzo intensywny jak na lekkie piwo. najpierw nieco metaliczny, następnie wydobywa się potężna słodowość, by na końcu uzupełnić całość doskonałej jakości goryczką. Wyczuwa się także delikatny chmielowy smaczek.
    Opakowanie NRW 0,5 l. Krawatka i bardzo estetyczna etykieta w tonacji beżowo brązowej, z eleganckim wizerunkiem rzeczonego opata. Słowem - pierwsza klasa.
    W klasie piw lekkich to jest na pewno w czołówce. Niespodziewana pełnia smaku, doskonałe zrównoważenie, brak jakichkolwiek wad. Polecam!
    Last edited by Borysko; 26-11-2005, 20:09.
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Było już. Tylko bez słowa Olivetinsky. Swego czasu sugerowełem koledze T_A dopisanie tego słowa do wszystkich Opatów
    Last edited by sibarh; 26-11-2005, 20:31.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh
      Było już. Tylko bez słowa Olivetinsky. Swego czasu sugerowełem koledze T_A dopisanie tego słowa do wszystkich Opatów
      A jest http://www.browar.biz/forum/showthre...hlight=Broumov
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Oj nie wiem, czy jestem we właściwym temacie, dlatego załączam zdjęcie i w razie czego proszę Admina o przekierowanie i skasowanie tego pierwszego zdania.

        Kolor: Złoty, idealny jak na leżaka.
        Gaz: Za mało go i to przeszkadza tu wyraźnie. Piwo lekkie, ale nie orzeźwia.
        Piana: Średnia. Szybko opadła, lacing minimalny.
        Zapach: Przyjemny, lekki diacetyl, czyli w normie. Trochę chmielu.
        Smak: Tu jest gorzej. Piwo nie jest goryczkowe, tylko gorzkie. Ciekawe, jaki tu dali chmiel, no bo chyba nie Saaz. Stawiam zakład o niejedno piwo, że może być to Tettnanger, germański, metaliczny chmiel, którego nie znoszę. Jest też lekka słodowość i nic więcej.

        W skali browar. biz dałbym 3.2 punktów. Piwo z datą do 15.06.2014.
        Attached Files

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12201

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
          Stawiam zakład o niejedno piwo, że może być to Tettnanger,
          Przegrałeś.

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6130

            #6
            Ekstrakt max 11.99*, alko 4.8%.

            Piana - sporo po mini gushingu.
            Lacing - sporo.
            Gaz - średni.
            Barwa - złoto.
            Aromat - owocowość z żywicznością.
            Smak - słodkawe, owocowo-słodowe, wzrastająca nuta słodka, owocowość lagerowa z goryczką nie za dużą.

            Niestety.... to już echo dawnych czasów i smaków

            Attached Files

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎