Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chmiel z zielarni w papierowych paczuszkach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • procent
    Junior
    • 11-2005
    • 17

    Chmiel z zielarni w papierowych paczuszkach

    Witam.

    Zakupiłem w celach poznawczych paczuszkę szyszki chmielu w zielarni znajdującej się w GCH (Gliwickie Centrum Handolwe, jakby ktoś pytał...) za coś około 3zł. Zawiera 50 gramów wysuszonej i poćwiartowanej syszki (na opakowaniu ładnie podana nazwa łacińska gatunku - Lupuli Strobilus). Produkcja firmy Flos. Czy ktoś wykorzystywał go do chmielenia piwa?? Pewnie się nie nadaje, wątpię, żeby na plantacjach chmielu przeznaczonego do produkcji ziół były np. same odmiany żeńskie itp. Podejrzewam, że conajwyżej to mogę sobie go użyć jako niewielki dodatek smakowy...

    Słusznie rozumuję? Proszę o pomoc w tej kwestii!!

    P.S. Przeszukałem tablicę na temat surowców i nie znalazłem takiego tematu - więc albo nikt na to nie wpadł wcześniej, albo jestem aż tak niedouczony i nikt nie pomyślał, że można zadawać takie głupie i laickie pytania, hehe
    Last edited by procent; 27-11-2005, 10:31.
  • darko
    Senior
    • 06-2003
    • 2078

    #2
    Daruj sobie. Taki chmiel nie spełnia wymagań chmielu piwowarskiego (tłuszcz, żywice itd). Lepiej zrób sobie herbatkę

    Comment

    • procent
      Junior
      • 11-2005
      • 17

      #3
      Dzięki za szybką odpowiedź. A napar mam sobie zamiar zrobić ;P "Uspokaja w stanach nerwicowych, bezsenności, nadmiernej pobudliwości płciowej, ponadto jako zmniejszający napięcie mięśni gładkich przewodu pokarmowego i dróg moczowych." (Przypis z opakowania)

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎