Ogłoszenie

Collapse

Zasady zamieszczania ofert

Zamieszczanie prywatnych ofert kupna / sprzedaży / wymiany / odstąpienia sprzętu i surowców piwowarskich jest bezpłatne (jeśli oferty nie noszą znamion handlu na większą skalę).



Ograniczenie dotyczące ofert sprzedaży:

- Zarejestrowani Użytkownicy mogą zamieścić jedną NIEKOMERCYJNĄ ofertę sprzedaży na miesiąc.

- PremiumUżytkownicy mogą zamieszczać NIEKOMERCYJNE oferty sprzedaży bez większych ograniczeń o ile nie jest to działalność konkurencyjna wobec Browar.Biz i/lub naszych Partnerów.



Mam nadzieję że tą drobną szykanę przyjmiecie ze zrozumieniem i w razie chęci częstszej sprzedaży wesprzecie Browar.biz finansowo zostając PremiumUżytkownikami co, poza nieograniczoną możliwością zamieszczania ofert sprzedaży, daje też dodatkowe udogodnienia w serwisie.



Z góry dziękuję



Aha, zastrzegam sobie prawo usunięcia ogłoszenia bez podania przyczyny, choć zawsze będę się starał uzasadnić swoją decyzję.
See more
See less

Chłodnica zanurzeniowa - chętni? Sekcja warszawska i okolice

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • banaszek
    SłabyUżytkownik
    • 02-2005
    • 617

    Chłodnica zanurzeniowa - chętni? Sekcja warszawska i okolice

    Jako, że jestem osobą leniwą i nie chce mi się latać po mieście i szukać gdzie da się kupić rurę ciętą z metra, mam zamiar kupić 25 m miękkiej rurki miedzianej w sklepie samoobsługowym branży budowalnej, którego nazwy nie podam. Mogę tylko powiedzieć, że zaczyna się na literę "c" i znajduje się na ul.Głębockiej na Targówku. To bardzo blisko mnie, dlatego idę na łatwiznę.

    Jak wiecie 25 metrów to za dużo. Pomysł - kupię 25 metrów, podzielę na 3 równe połowy , zrobię 3 chłodnice, jedną zostawię dla siebie a 2 pozostałe przekażę po kosztach zakupu materiału chętnemu, który będzie chętny. Są chętni?

    Koszty - rurka fi 12 kosztuje ok. 180 zł, grubsze więcej. Nie pamiętam dokładnie ale piętnastka chyba 200. Dla dwunastki wychodzi 7,2 pln za metr. Do tego jakieś końcówki do podłączenia do wylewki/węża prysznicowego.

    Na jedną sztukę potencjalną gotowość wyraził Wojson (prężna sekcja gdyńska). Conajmniej jedna zostałaby wolna.
    A może z 25 metrów dałoby się zrobić np. 4 chłodnice (6,25 metra.... może też styknie).

    Na zachętę - do każdej chłodnicy dodaję jedno piwo własnej roboty. Czego oczekuję w zamian? Recenzji No, dobra, daję dwa piwa


  • darko
    Senior
    • 06-2003
    • 2078

    #2
    fi 12 to chyba trochę za dużo. fi 8-10 powinno wystarczyć.

    Comment

    • przemar
      Member
      • 09-2005
      • 74

      #3
      też mi się tak wydaje
      stosunek zwiększenia powierzchni chłodzącej do ilości przepływającej wody w porównaniu do fi 8 na oko wydaje się mało znaczący, no chyba że ktoś buli za wodę ryczałtem .

      Comment

      • banaszek
        SłabyUżytkownik
        • 02-2005
        • 617

        #4
        Problem polega na niedostępności rurki o fi<12 mm w sklepie, o którym pisałem.


        Comment

        • Małażonka
          Senior
          • 03-2003
          • 4602

          #5
          Akces zgłosiliśmy na PW

          Comment

          • darko
            Senior
            • 06-2003
            • 2078

            #6
            Na Wileńskiej można kupić rurkę o fi 8 za ok 8 zł za mb. Wydatek na rurkę zaoszczędzisz na wodzie

            Comment

            • banaszek
              SłabyUżytkownik
              • 02-2005
              • 617

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darco112
              Na Wileńskiej można kupić rurkę o fi 8 za ok 8 zł za mb. Wydatek na rurkę zaoszczędzisz na wodzie
              Dzięki za informację. Wileńska też po drodze. A gdzie dokładniej? Bliżej Targowej?


              Comment

              • darko
                Senior
                • 06-2003
                • 2078

                #8
                W okolicach skrzyżowania z Inżynierską (czyli bliżej Targowej ). Są tam aż 3 (2?) sklepy z metalami kolorowymi.

                Comment

                • banaszek
                  SłabyUżytkownik
                  • 02-2005
                  • 617

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Małażonka
                  Akces zgłosiliśmy na PW
                  Akces zarejestrowałem


                  Comment

                  • banaszek
                    SłabyUżytkownik
                    • 02-2005
                    • 617

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darco112
                    W okolicach skrzyżowania z Inżynierską (czyli bliżej Targowej ). Są tam aż 3 (2?) sklepy z metalami kolorowymi.
                    Nie ma to jak dobry wywiad gospodarczy. Dzięki Darco112


                    Comment

                    • darko
                      Senior
                      • 06-2003
                      • 2078

                      #11
                      Gdy ostatnio byłem tam z kolegą po blachę na mieszadło, tak burzliwie zaczęliśmy dyskutować na temat miejsca, gdzie idziemy na piwo aby świętować udany zakup, że zapłaciłem i nie wziąłem blachy

                      Comment

                      • banaszek
                        SłabyUżytkownik
                        • 02-2005
                        • 617

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darco112
                        Gdy ostatnio byłem tam z kolegą po blachę na mieszadło, tak burzliwie zaczęliśmy dyskutować na temat miejsca, gdzie idziemy na piwo aby świętować udany zakup, że zapłaciłem i nie wziąłem blachy
                        Tych metod operacyjnych/wywiadowczych nie znałem. Gdzie tego uczą?
                        Sprzedawca pewnie do dzisiaj stoi trzęsąc portkami. Jak pójdę (pewnie jutro) na zakupy to zwrócę uwagę czy blacha leży nadal na ladzie



                        Comment

                        • Wielki_B
                          Senior
                          • 02-2005
                          • 1968

                          #13
                          Kup tę 12 mm. To jest średnica zewnętrzna.
                          Ja mam taką, ale z kawałka 10-metrowego, i nie wyobrażam sobie pracowania na krótszej.
                          Na Twoim miejscu nie myślałbym o wykorzystaniu 25 metrowego kawałka do czterech chłodnic. Ja bym z tego zrobił dwie. Robiąc trzy lub więcej oszczędzisz parę złotych na zakupie, ale stracisz na wydajności chłodnicy.
                          Czas schładzania wydłuży się, a woda będzie sobie lecieć. Będziesz jednocześnie tracił kolejne minuty (kilkanaście) na zakończenie warki i zadanie drożdży.
                          A na tym etapie warzenia każdy chce mieć już czym prędzej święty spokój i odetchnąć.

                          Comment

                          • darko
                            Senior
                            • 06-2003
                            • 2078

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
                            A na tym etapie warzenia każdy chce mieć już czym prędzej święty spokój i odetchnąć.
                            Chyba zacząć sprzątać
                            Blachę odebrałem na drugi dzień, bo w ten sam jakoś nie dałem rady po tym piwie
                            Last edited by darko; 02-12-2005, 22:15.

                            Comment

                            • banaszek
                              SłabyUżytkownik
                              • 02-2005
                              • 617

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
                              Kup tę 12 mm. To jest średnica zewnętrzna.
                              Ja mam taką, ale z kawałka 10-metrowego, i nie wyobrażam sobie pracowania na krótszej.
                              Chaliera, z fizyki miałem tylko czwórki (ale to było za komuny i nauczyciel nas uciskał). Poprosimy fizyka o ocenę. Lepsze 12 m x 12 mm czy np.10 m x 8 mm.

                              Zainteresowani ceny mniej więcej znają. Nadal podtrzymuję zobowiązanie wykonania trzech lub czterech chłodnic prawie charytatywnie (przypomianam, że będę dołączał browar i kopię rachunku za materiały)

                              Dla mnie dylemat "mniej wody" czy "większa średnica rurki" nie istnieje - wodę mam gratis, ze studni głębinowej. Przy okazji (c) by Elita, "rurka" to po rosyjsku "pypka".


                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎