Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

dezynfekcja sprzętu - pomysł

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DanielJakubowski
    Senior
    • 12-2005
    • 791

    dezynfekcja sprzętu - pomysł

    Co powiecie na taką obmyślaną strategię dezynfekcję sprzętu, celem zaoszczędzenia na środkach dezynfekujących ?

    1. Tworzymy roztów w fermentatorze głównym z 10L wody.
    2. Przelewamy z fermentatora głównego roztwór do wcześniej umytych butelek (po równo).
    3. Zakrywamy butelki przykrywkami z browamatora i odstawiamy je do skrzyneczki.
    3. Gdy przyjdzie czas na rozlew do butelek, wylewamy z butelek roztwór do fermentora drugiego.
    4. Wrzucamy do fermentatora drugiego wężyk i inne sprzęty potrzebne do rozlewu celem dezynfekcji.
    5. Kranikiem spuszczamy roztwór do następnych przygotowanych butelek, wsadzamy przykrywki i odstawiamy je do skrzyneczki.

    Pytanie tylko, jak długo w takim obiegu moze być roztwór ? Czy nie straci na właściwościach dezynfekujących?
    Pozdrawiam
    dj
  • Wujcio_Shaggy
    Senior
    • 01-2004
    • 4628

    #2
    Na pewno straci - kwestia "kiedy" zależy od użytego środka. Np. pirosiarczyn sodu ulega hydrolizie (dodatek kwasku cytrynowego wzmaga ten proces) tudzież wietrzeje, kwas nadoctowy rozkłada się.

    Zastanów się, czy zaoszczędzenie na dezynfekcji kilku złotych jest warte ryzyka zepsucia całej warki...
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

    Comment

    • DanielJakubowski
      Senior
      • 12-2005
      • 791

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy
      Na pewno straci - kwestia "kiedy" zależy od użytego środka. Np. pirosiarczyn sodu ulega hydrolizie (dodatek kwasku cytrynowego wzmaga ten proces) tudzież wietrzeje, kwas nadoctowy rozkłada się.
      Zastanów się, czy zaoszczędzenie na dezynfekcji kilku złotych jest warte ryzyka zepsucia całej warki...
      Nie no, wiadomo. Nie miałem w zamyśle stosowanie jednego roztworu przez 2 lata Ale myślę że na jedną, dwie warki można taką metodę zastosować.
      Pozdrawiam
      dj

      Comment

      • DanielJakubowski
        Senior
        • 12-2005
        • 791

        #4
        Swoją drogą, zdaje się że browamator zaleca jako jedną z metod dezynfekcji, zostawienie akcesoriów zalanych roztworem w fermentatorze na okres między warzeniem. Myślę więc, że nic by się nie stało wykożystać tak jeden roztwór na dwie warki.
        Pozdrawiam
        dj

        Comment

        • Browarzyciel
          www.browarzyciel.pl
          • 08-2005
          • 357

          #5
          Ja przeważnie wykorzystuję ponownie roztwory ACE i przelewam z fermentora do fermentora lub gasiora i zamykam szczelnie pojemniki. Dodaję czasem trochę świeżego ACE aby uzupełnić ew. straty (i tak po kilka razy). Z oszczędności może nie kupię sobie nowego samochodu, ale szkoda wylewać coś jeszcze przydatnego i zatruwać nasze środowisko i przepiękną przyrodę Mazowsza. Czasem pojemniki stoją tydzień, to wtedy robię kąpiel w chlorze wszystkich akcesoriów: węże, menzurki, łyżki, ... nawet areometr - nie zaszkodzi.
          BROWARZYCIEL
          Profesjonalnie o piwie na: http://www.browarzyciel.pl
          eventy dla firm

          Comment

          • pepesz
            Member
            • 09-2004
            • 85

            #6
            Jeżeli chodzi o środowisko to taka zabawa ma sens. Natomiast jeżeli chodzi o oszczędności to nie ma wogóle. Koszt dezynfekcji całego sprzetu (np. IODOPHOR'em) kosztuje mniej niż złotówkę.

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #7
              Ale może jednak napiszesz nam, JAKI środek dezynfekcyjny masz na myśli?
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • DanielJakubowski
                Senior
                • 12-2005
                • 791

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                Ale może jednak napiszesz nam, JAKI środek dezynfekcyjny masz na myśli?
                Jak narazie, uzywam zestawu składającego się z pirosiarczynu sodu i kwasu cytrynowego (z browamatora). Ten środek mam więc na myśli.
                Pozdrawiam
                dj

                Comment

                • Wujcio_Shaggy
                  Senior
                  • 01-2004
                  • 4628

                  #9
                  Wiem, że nie myślałeś o 2 latach, ale nawet 2 doby, to chyba przydługo... O tym przetrzymywaniu akcesoriów w roztworze nie słyszałem, ale wydaje mi się to wątpliwe, bo to związek nietrwały.

                  Z tym "zanieczyszczaniem środowiska", to też lekka przesada. Ile trującego dwutlenku siarki ulotni się z 50 g pirosiarczynu, użytego do dezynfekcji jednego fermentora, i o ile wskutek tego wzrośnie stężenie SO2 w atmosferze, to nawet szkoda liczyć...
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                  @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                  Comment

                  • Browarzyciel
                    www.browarzyciel.pl
                    • 08-2005
                    • 357

                    #10
                    No to nici z Mercedesa
                    BROWARZYCIEL
                    Profesjonalnie o piwie na: http://www.browarzyciel.pl
                    eventy dla firm

                    Comment

                    • michalh
                      Senior
                      • 12-2002
                      • 284

                      #11
                      Odnośnie pomysłu inicjatora tematu - można, ale po co?
                      Jak dla mnie zdecydowanie za dużo roboty z przelewaniem, płukaniem butelek itp.
                      Materiał do dezynfekcji warki kosztuje mnie 1 PLN (Bielinka, Ace) - po co tyle roboty.

                      Comment

                      • DanielJakubowski
                        Senior
                        • 12-2005
                        • 791

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika michalh
                        Odnośnie pomysłu inicjatora tematu - można, ale po co?
                        Jak dla mnie zdecydowanie za dużo roboty z przelewaniem, płukaniem butelek itp.
                        Materiał do dezynfekcji warki kosztuje mnie 1 PLN (Bielinka, Ace) - po co tyle roboty.
                        Hm, a to z tym Ace to jest pewne ? Tzn. nie to że tyle kosztuje, ale czy jest odpowiednie/skuteczne ? Ale płukać butelki to i stosujac Ace trzeba ?!?
                        Pozdrawiam
                        dj

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DanielJakubowski
                          Hm, a to z tym Ace to jest pewne ? Tzn. nie to że tyle kosztuje, ale czy jest odpowiednie/skuteczne ? Ale płukać butelki to i stosujac Ace trzeba ?!?
                          Jest jak najbardziej skuteczne. Stosuję różne wybielacze od kilkunastu warek i spisują się dobrze.

                          Comment

                          • DanielJakubowski
                            Senior
                            • 12-2005
                            • 791

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy
                            Wiem, że nie myślałeś o 2 latach, ale nawet 2 doby, to chyba przydługo... O tym przetrzymywaniu akcesoriów w roztworze nie słyszałem, ale wydaje mi się to wątpliwe, bo to związek nietrwały.
                            W instrukcji obsługi, do zestawu startowego od browamatora pisze, że wąż do dekantacji oraz rurkę i wąż do rozlewu butelkowego "dezynfekujemy bezpośrednio przed planowanym użyciem, po wykożystaniu wąż należy dokładnie umyć i wysuszyć, lub umyty, przechowywać w roztworze dezynfekującym"

                            Aha, tak swoją drogą. Macie jakiś dobry sposób na suszenie tych węży ? Wieszacie je gdzieś ? Próbowałem je wieszac w pozycji pionowej, ale i tak trochę pary w środku zostaje.
                            Pozdrawiam
                            dj

                            Comment

                            • DanielJakubowski
                              Senior
                              • 12-2005
                              • 791

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
                              Jest jak najbardziej skuteczne. Stosuję różne wybielacze od kilkunastu warek i spisują się dobrze.
                              Ale wymagają mycia butelek, prawda ?
                              Pozdrawiam
                              dj

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎